Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: szkolaziola »

Fajnie, będą zadowolone z tej ilości ziemi :clap:

Czekam na dalszy rozwój spraw 8-)
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Dziewczyny mają się dobrze, mam pytanie ponieważ zaczynam mieć problemy z wilgotnością, padły mi nawilżacze, nowy w drodze. Zgaduje że to przez zbyt długą ciągłą pracę.

Ile trzymać wilogtności w tej fazie? miałem ustawione 65% a do tego poziomu małe nawilżacze nie dawały rady. Teraz po wrzuceniu dużych donic nic dużego tam nie zmieszczę max 1L. Czy po tylu dniach wilgotność 55-65% ma znaczenie czy np. 50% by nie wystarczyło?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: szkolaziola »

Nie może być na wegu tak mało. 60% minimum
Pożyją ale na dłuższą metę będą chorowały - liście zaczną się zwijać w taco

1L to super miniaturowy nawilżacz. Potrzebujesz 4-10L
I nie trzyma się go w namiocie - a poza - i tylko parę rurką do namiotu kieruje
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Dzień 41, 37 od wyjścia z ziemi

Dzien treningu , dziewczyny ładnie się poddały. Nic nie naderwane, jutro na zakwasy dostaną trochę wody i nowy nawilżacz. Ciekawy pomysł z tą rurą, jak ten 1L nie zda egzaminu to zainwestuje w coś dużego.
Lampy podniesione i po lst są 60cm od szczytu, nie chcą się za bardzo wyciągać w górę, zobaczymy co będzie po gięciu.

Zrobiłem im dzisiaj oprysk po liściach i po ściankach boxa dołożyłem mokry ręcznik, na dzisiaj musi wystarczyć, najwyżej wieczorem znowu im popryskam.

Ocenka LST?:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: szkolaziola »

Jak chcesz wyciągnięte planty (chyba jesteś jedyny bo wszyscy chcą jak najniższe) to lampa na samą górę boxa jak tylko wysoko się da i zaraz będziesz miał metrowe :)

No i pamiętaj że główny etap wzrostu wzwyż to pierwsze 3 tygodnie po przełączeniu na 12/12. Na wegu roślina rośnie raczej na boki i się krzewi.
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

No dobra dobra dobra.
Czyli jak dam je najwyżej jak mogę to nie będzie jakieś szkodliwe? Tak myślałem żeby dobiły z 60cm i po przełączeniu miały z metr-1,20 bo będę miał wtedy jeszcze do dyspozycji 60cm na lampy. Chce je trzymać z 3tygodnie jeszcze, może dwa?? Ciężko mi określić jak sądzisz czy opłaca mi się je tak długo trzymać? Czy może czekać z tydzień i przełączać? W sumie na czasie mi nie zależy.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: szkolaziola »

Przełącza się jak liście zajmują 50% powierzchni całej podłogi boxa jak patrzysz pionowo od góry.
Nie ma znaczenia ile wtedy maja tygodni. To najlepsza miara bo jedno zdanie do zapamiętania a uwzględnia wszystkie wymiary boxów, ilości roślin itd.
"Połowa miejsca zajęta - flip na 12/12""
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

:o no to czysto teoretycznie dużo nie zostało. W sumie zobaczymy, mam siatkę w razie czego coś będziemy kombinować :mrgreen:
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Dzień 44, 40 od wyjścia z ziemi.

Wczoraj lst, dzisiaj dziewczyny już się podniosły, trochę zmniejszyłem moc lamp na ok.100w bo zaczęły się modlić.

Mam rozkmine co do indukcji, jak przełączacie lampy z dnia czy z nocy?
W sensie z 16h dnia na 12h nocy, czy z 8h nocy na 12h dnia?
I czy robić to po podlaniu czy na suszy?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

A i wilgotność już ogarnięta, podlane dwa dni temu po 2L wody. pH runoffu 6,6pH
ODPOWIEDZ