Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Dobór sprzętu i kilka pytań

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Kosior
Nasionko
Posty: 8
Rejestracja: 09.05.2023 20:11

Dobór sprzętu i kilka pytań

Post autor: Kosior »

Witam
Chciałbym spróbować swoich sił z uprawą konopii.
Więc prosił bym o pomoc w doborze sprzętu na start

Aktualnie posiadam lampę Mars-Hydro TS 1000 150W
Więc zestaw chciałbym dobrać do niej

Myślałem o namiocie Mars Hydro 70×70×160 - Według kalkulatora growera weszła by tam 1 sezonówka albo 2 automaty
Co myślicie o tym namiocie ? jest ok czy lepiej zainwestować w coś innej firmy ?

Co do wentylacji widziałem na stronie mars hydro taki zestaw Mars Hydro iFresh 4-Inch Smart Inline Duct Fan and Carbon Filter Combo with Speed Controller
Byłby to dobry zestaw? Widzę że dzięki temu nie potrzebował bym czujnika temperatury i wilgotności oraz mógłbym sterować tym za pomocą smartfona. Myślę że za tą cenę jest to spoko opcja tylko nie wiem jak z jakością.

Jakie polecacie pestki na start ? Najlepiej takie które są silne i wybaczają błędy początkującego.

Teraz jeszcze pytanko co do zapachu, wiadomo filtr węglowy usuwa zapach z wnętrza namiotu i go neutralizuje, ale co z zapachem po za namiotem, podczas gdy coś robimy z roślinkami ? mocno jest on u was wyczuwalny? i jeśli tak to da się coś z nim zrobić ?

I jeszcze ostatnia sprawa namiot będzie stał w budynku gospodarczym obok domu mieszkalnego aktualnie jest tam temperatura zbliżona do tej na zewnatrz więc szału nie ma, jakie ogrzewanie było by najlepsze aby dogrzać namiot w niezaciepłe noce ?


Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :D

Kosior
Kosior
Nasionko
Posty: 8
Rejestracja: 09.05.2023 20:11

Re: Dobór sprzętu i kilka pytań

Post autor: Kosior »

Jest w stanie ktoś doradzić?
Chciałbym wieczorem albo jutro rano zamówić i rozpocząć zabawę ;-)
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Dobór sprzętu i kilka pytań

Post autor: szkolaziola »

Zadałeś bardzo dużo, bardzo złożonych pytań. Odpisanie na to to godzina z życia. Mam otwarty ten post, ale odpowiem jak będę miał czas.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Dobór sprzętu i kilka pytań

Post autor: szkolaziola »

Cześć
Sorki że czekałeś, ale dopiero mam czas się rozpisać :)

Namioty MarsHydro/SpiderFarmer są spoko - nie jest to najwyższa półka, ale zdecydowanie są wystarczające.
Zgadza się - to jest wielkość na 1 sezon albo 2 sezony (oczywiście można więcej - ale będzie ciaśniej, więcej roboty - a zbiór TEN SAM)

Zestaw wentylacyjny - też dobry tylko pamiętaj żeby sondę od tego sterownika powiesić mniej więcej na wysokości liści - bo temperatura pod sufitem tam gdzie wisi filtr/wyciąg nas nie interesuje - tam nie ma roślin.
To jest fajna sprawa bo masz sterowanie i raporty/wykresy w aplikacji w komórce. Sam jeszcze się takiego nie dorobiłem nawet :)

Na start oczywiście polecam odmiany sezonowe feminizowane.
Jeśli chodzi o konkrety to na przykład:
https://sensiseeds.com/pl/nasiona-femin ... minizowane
https://dutch-passion.com/pl/nasiona-ko ... ban-poison
https://dutch-passion.com/pl/nasiona-konopi/power-plant
(oczywiście są dostępne też w seedbankach - to linki do stron producenta)

Co do zapachu - tak, otwierając namiot w drugiej połowie kwitnienia i przy suszeniu roślin zapach jest wyczuwalny - więc trzeba wizyty ograniczać. Czasem czuć mniej, czasem więcej - zależnie od genetyki oraz twoich osiągów - u początkujących roślinki słabiej pachną bo nie mają idealnych warunków zwykle.
Można kupić np żelowy neutralizator zapachu ONA - trochę pomoże :)

Ogrzewanie - tu ciężka sprawa bo ogrzewanie generalnie jest drogie - bardziej w użytkowaniu niż w samym sprzęcie. Ja w garażu uprawiając używam grzejnika olejowego 1500W - ale to wszystko zależy od konkretnego pomieszczenia - jego szczelności, ocieplenia, pory roku, konkretnego miejsca na mapie itd. Np w Suwałkach pizga bardziej niż w Warszawie ;)
ODPOWIEDZ