Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Mój pierwszy projekt indoor

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: Karolekufc »

Witam wszystkich chciałem się pochwalić i będę pod tym postem wrzucał update mojego pierwszego projektu
Światło caluma LED 240w w boxie o rozmiarze 1x1x2 wiem to że światełko jest za słabe na tą powierzchnię ale po 1 uprawie jestem dogadany z gościem ze sklepu ze z moją małą dopłatą wymienimy lampę na coś większego, do tego termometr który mierzy wilgotność i temperaturę , wiatrak i filtr węglowy z wyciągiem i wentylacja
Miałem 6 pestek i od razu wszystkie chciałem kiełkować ale udało się 5 z 6 , ruszam od razu z 5 automatami AK 47 od pana pestki i 2x gorilla zktilez , shaman xxxl oraz mazar od sensimilia

Zostawiam sobie pole na naukę i błędy i możliwe że 2 z 5 roślinek wyrzucę na balkon jeśli lampa by miała nie dać rady udźwignąć 5 automatów.
Temperatura od 25 do 27 stopni przy włączanej lampie przy wyłączonej ok 5 stopni mniej wilgotność 65-70%

Jedna pestka od 2 dni w ziemi pozostałe wrzucone wczoraj od razu do docelowych donic 11 litrów

Moje pierwsze pytanie jaką wodą podlewać, zwykła z kranu może być po odstawieniu czy mogę je podlewać muszynianka która jest wysoko zmineralizowana i ma pH 6.3 ??


Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: szkolaziola »

Powodzenia :!: :dance:


Bez pomiarów to ani jedną ani drugą :)
Trzeba zaopatrzyć się w miernik EC/TDS i sprawdzić jaką masz kranówkę.

Co do butelkowanych - rzadko która się nadaje - większość wody butelkowanej ma bardzo dużo sodu (czyli soli) i wodorowęglanów w sobie - a to są rzeczy toksyczne dla roślin.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: Beton »

Eloo co do lampy to wszystko chodzi o powierzchnię uprawową, jak Masz zasłabą lampę co do powierzchni
To nawet jak dasz jedna roślinę to po prostu lampa jest zaslaba, Bez miernika EC ,pH może być ciężko jak masz tzw. Twardą wode w kranie to tylko ewentualnie woda demineralizowana (mozesz ja kupic w markecie w butelkach 1l oraz 5l) +calmag, testowałem dużo wód butelkowanych nic się nie spisało, zainwestowalem w filtrRO, korzystam ja i panienki. I wode demi uzywa się do nawilżacza, jak i żelazek, mało kto wie.
Uważam za błędne pomiary gdy termometr/higrometr leży na ziemi, wskazania to 2razy większą wilgotność i chłodniej parę stopni, niż temp. Otoczenia roślin, która nalezalo by badać, a dwa rośliny potrafią wokół siebie tworzyć warunki które im odpowiadaja (przyroda)
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: Karolekufc »

Dzięki panowie, obecnie wszystkie 5 pestek już wyszły z ziemi i idą ku górze, cykl światła 18/6 od początku do końca miernik pH będę miał dziś albo jutro na razie leje Muszyniankę że względu na jej pH , podwiesilem też termometr aby nie dotykał ziemi ale był blisko roślinki, mam jeszcze pytanko bo mam zestaw nawozów ogólnie chciałem i tak dawać połowę zalecanej dawki przez producenta ale może podpowiecie co z tego mam jest dobre a co byście odpuścili
Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: szkolaziola »

Niczego nie odpuszczaj - jak masz pełen zestaw to zawsze dajesz pełen zestaw - zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
Pół dawki na początek - zgoda - ale to dopiero dla około miesięcznych roślin - no chyba że masz zupełnie jałową ziemię - w co wątpię.
Póki co NIE WOLNO podawać nawozów (można ukorzeniacz jeśli jest w zestawie - ale to nie nawóz)

Jaką masz ziemię? Producent i pełna nazwa (albo wyraźna fotka worka)
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: Karolekufc »

Oczywiście nie chciałem jeszcze dawać nawozów, na razie sama woda a nawozy wjadą jak przyjdzie odpowiedni czas a poniżej ziemia jakiej używam
Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: szkolaziola »

Gites, może być. Całkiem niezła. W sumie jedna z najlepszych które są prosto dostępne.
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: Karolekufc »

Zakupiłem kropelki do testowania pH wody i moja kranówka ma pH koło 8 , dokupiłem plagron pH - pytanie co jeszcze mogę dokupić aby polepszyć jakość mojej kranówki aby dziewczynki w namiocie były szczęśliwe?
Obrazek
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: Karolekufc »

Czy przejdzie pomysł że na ogródku zaleje 250 litrów beczkę wodą z węża, dodam w odpowiednich proporcjach środek na ph- i ta woda w tej beczce będzie sobie leżeć i z niej będę pobierał wodę konewką do dziewczynek ?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: szkolaziola »

Kup elektroniczny miernik pH. To co masz jest zbyt mało dokładne. Potrzebujesz znać pH z dokładnością do 0.1

Nie, woda nie może stać dłużej niż 24h. pH się zmieni, plus rozwinie się tam życie które potem zeżre ci korzenie
ODPOWIEDZ