Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Opadające liście

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Kali
Kiełek
Posty: 13
Rejestracja: 27.02.2023 17:01

Opadające liście

Post autor: Kali »

Siema

Ostatanio pojawił się u mnie problem, roślinka wydaje się po prostu słaba i nie mogę zlokalizować sedna problemu

Roślinka od kilku dni ma zmienione światło na 12/12 i nawóz na preflowering

Temperatura w namiocie i w wiadrze, wilgotność, EC pożywki w normie

Aczkolwiek jedyne co rzuciło mi się w oczy to że pH pożywki było 5,7 a dosłownie dzień po zmianie wzrosło do 6,5 nie wiem czy to normalne żeby aż tak szybko roślina pobierała składniki odżywcze żeby to tak podskoczyło

Co to może być z tymi liściami?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Opadające liście

Post autor: szkolaziola »

Siema

Nie mam doświadczenia w hydroponice.
Ale mogę 2 rzeczy podpowiedzieć:

1) W hydro pH NIE MA PRAWA osiągnąć takich wartości. Optimum to 5.7-5.8 Wszystko powyżej 6.2 w hydroponice to już tragedia i rychła śmierć rośliny - musisz trzymać niższe pH. Utrzymanie odpowiedniego poziomu pH to jedna z 2 najtrudniejszych rzeczy w uprawie hydro - nie ma na to jednego rozwiązania - zależnie od stosowanych nawozów wygląda to zupełnie inaczej dla każdego zestawu nawozów. Musisz szukać specjalnych nawozów do hydro i specjalnych ph+ ph- do hydro - zwykłe (takie ogólne albo do ziemi) NIE zadziałają poprawnie i będą takie wahania pH właśnie.

2) Drugą najtrudniejszą rzeczą w hydro jest temperatura wody. Woda MUSI mieć maksymalnie 20 stopni - a optymalnie ok 18.5 stopni. Jeżeli nie masz specjalistycznej chłodziarki do wody (tzw "water chiller") to uprawa hydro jest BARDZO trudna, a latem praktycznie NIEMOŻLIWA chyba że będziesz lód 4x dziennie dokładał (mrozi się butelki z wodą i całą butelkę wrzuca do zbiornika albo nawet kilka i na 3-4h obniżą temperaturę - ale potem trzeba wymienić, i w trakcie nocy też...).
Kali
Kiełek
Posty: 13
Rejestracja: 27.02.2023 17:01

Re: Opadające liście

Post autor: Kali »

Okej moze to ma związek właśnie z tempatura bo ostatanio woda podskoczyła do 21 stopni, z pH wcześniej nigdy problemu nie było

Wymienię wodę zobaczymy jaki będzie efekt
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Opadające liście

Post autor: szkolaziola »

Tak, wymiana wody z ustawieniem pH powinna pomóc. No i trzeba dbać i pH żeby było poniżej 6.2 koniecznie.
ODPOWIEDZ