Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Moja pierwsza uprawa indor

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Leinad95
Kiełek
Posty: 17
Rejestracja: 07.04.2024 00:03

Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Leinad95 »

Typ: automat
Wiek rośliny od wykiełkowania: 13.03.2024
Czas od przełączenia 18/6
Faza rozwoju: sadzonka / wegetacja
Medium: substrat ziemia canna
Pojemność doniczki:3.7 l
Jak często podlewana co 3 dni około 200 ml woda pH 6.2
Jak i czym karmisz: Czysta woda
Opis problemu: żółte końcówki liści powolny wzrost wiem już że mam ją przelaną ale nie wiem od czego zrobiły się żółte liście i nie wiem jak wyleczyć roślinkę jest to runtz auto

Wgraj wyraźne i ostre zdjęcia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[b]Leinad95[/b]
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: szkolaziola »

To nie jest nic konkretnego. Zbyt lokalna zmiana żeby mówiła o ogólnym stanie rośliny.
Nic z tym nie rób - zostaw jak jest.

Jaką masz nad tym lampę, jak wysoko, jakie temperatury i wilgotność powietrza?

Generalnie trzeba ją jak najszybciej przesadzić do dużej doniczki. Automatów się wcale nie przesadza - i zaczyna się od razu w 11-15L doniczkach. Ale zacząłeś w małej - i tak zostać nie może - więc musisz ją jak najszybciej przenieść do większej doniczki.
Leinad95
Kiełek
Posty: 17
Rejestracja: 07.04.2024 00:03

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Leinad95 »

Lampa to na razie 3 żarówki LED każda 800 lumenów 2600k i jedna LED Philips 11000 lumen od3300k-5500k przewadze ja na dniach bo teraz akurat jestem poza domem i nie ma mi kto tego ogarnąć dam znać jak się zachowuje po przesadzeniu mam nadzieję że niczego nie popsuje 😟
[b]Leinad95[/b]
Leinad95
Kiełek
Posty: 17
Rejestracja: 07.04.2024 00:03

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Leinad95 »

Lampę mam około 50 cm nad roślinkami temperatura 26 stopni
Wilgotność powietrza około 65%
[b]Leinad95[/b]
Leinad95
Kiełek
Posty: 17
Rejestracja: 07.04.2024 00:03

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Leinad95 »

No i niestety moja pierwsza zmagania mnie pokonały z dnia na dzień padły wrzucam filmik może ktoś będzie wiedział co się odwalilo ziemia była wilgotna ale nie mokra więc raczej to nie przelanie
Obrazek
Obrazek

Obrazek
[b]Leinad95[/b]
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: szkolaziola »

Ciężko powiedzieć.
Filmiku nie ma - ale wygląda na zabitą przez nawozy lub pH podłoża - zatruła się tym co pobierała z ziemi.
Leinad95
Kiełek
Posty: 17
Rejestracja: 07.04.2024 00:03

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Leinad95 »

Witam mam pytanie czy cos się dzieje z roślinkami nie tak lampa hps 400 jakieś 70 cm nad roślinkami problem z temperaturą nie może być niżej ziemia light mix od biobizz podlewana woda pH 6.2 Ec 1.2 nawóz batguano
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[b]Leinad95[/b]
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: szkolaziola »

Nie wiem czy tam brakuje przecinków czy co ale "problem z temperaturą nie może być" - no właśnie może.
To typowe objawy stresu cieplnego - krawędzie liści zaczynają wyginać się go góry. 29 stopni to graniczna temperatura dla konopi na wegetacji i to przy bardzo wysokim RH (wilgotność powietrza) powyżej 70%. RH 40% jest za niskie nawet na kwitnienie - teraz powinieneś mieć 70-80% a nie 40.

No i ja bym ich nie karmił jeszcze. Te 1.2 EC to 4x za dużo dla nich. Już mają pierwsze objawy przekarmienia azotem - przy kolejnej takiej dawce się spalą.
Leinad95
Kiełek
Posty: 17
Rejestracja: 07.04.2024 00:03

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Leinad95 »

Ok dziękuję za informacje wiem co robię źle i postaram się zbić temperaturę i podnieść wilgotność
[b]Leinad95[/b]
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: szkolaziola »

Temperatura może zostać taka (na wegu) - tylko RH trzeba podnieść i będzie idealnie.
Dziś w nocy albo jutro będzie duży odcinek na kanale o temperaturach właśnie :)
ODPOWIEDZ