Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Nowy projekt. Tym razem się uda!

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: szkolaziola »

Ziom, ja się nie złoszczę tylko tłumaczę po co go chciałem ;) Ja to mam wyjebane, to wam ma zależeć na waszych uprawach a nie mi :)
Mam na myśli że ja się nie złoszczę o nic i nigdy. Jak mnie zezłościsz to wcale nie odpiszę albo dostaniesz bana ;)

Ja ci tylko daję info - a decyzje podejmujesz sam.
Info ode mnie masz takie że albo wina twoja albo miernika. Tyle. Jak uważasz że nie twoja to kup nowy miernik. Odpowiedź jest prosta.
Bardziej pomóc nie mogę.

Ja nie powiem że nie twoja bez namacalnych, niezaprzeczalnych dowodów :)
Ja jestem matematykiem i logikiem - póki nie ma dowodu to obie opcje mają identyczne prawdopodobieństwo więc tak przedstawiam sprawę.
To że ktoś twierdzi że nie robi błędu to nie znaczy że go nie robi.
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Banana kush cake dzień 18:

Obrazek


Desfran dzień 10:

Obrazek

Obrazek


Nie wiem dlaczego pH ziemi tak spada. Pomyślałem, że może to nadmiar mikoryzy je obniża. Zrobiłem eksperyment i wykluczyłem to. Moja mikoryza nie wpływa na pH.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: szkolaziola »

Mikoryza na nic nie wpływa.
Nawet nie ma dowodów że zwiększa plon czy cokolwiek :P
Też używam ale generalnie to robi jakiś promil różnicy może a i to ciężko zauważyć.
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Mam lime kalk Pokon
Mozna tego użyć żeby podnieść pH?
Jeśli można to jak?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: szkolaziola »

Nie mam pojęcia. Metodą prób i błędów. Dodajesz do wody, mieszasz i sprawdzasz jakie pH wyszło.
I podlewasz o jakieś 0.5 wyżej niż chcesz mieć jak korygujesz.
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Siema

Bannana kush cake dzień 21
Obrazek


Desfran 11 dzień

Obrazek


Jest gorzej. Wciąż nie wiem czemu..
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: szkolaziola »

Dziwna sprawa kurcze...

Wyglądają jakby miały niedobory, no ale przy EC jakie pokazywałeś to nie powinno tak być...
A nie chciałbym żebyś je nawiózł i spalił jeżeli to nie to...

Może masz w swojej wodzie coś bardzo złego - duże ilości chloru, chloroamin albo sodu.
Może warto spróbować wody destylowanej lub demineralizowanej - i jeżeli się poprawi to wtedy zainwestować w filtr RO i robić swoją, czystą wodę.

Bo jeżeli to nie niedobór ani ich nie zjadają żadne owady, ani ich nie przelewasz - to to już chyba ostatnia opcja jaka została że masz jakiś syf w źródle wody...
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Bez kitu. Dobra myśl.
Mam akurat kilka litrów wody demineralizowanej.
Od razu spróbuje podłącz mniejszą.
Dodawać cal/mag?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: szkolaziola »

Możesz dodać w sumie, zgodnie z instrukcją na butelce bo każdy ma inne stężenia więc ci nie powiem ile - ale tyle co producent radzi będzie okej.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: Beton »

Myślę że admin ma 100% rację, mialem takie same problemy znaczy nie wiwem czy takie same ale liscie wygladaly identycznie, początkowo myslałem że to chlor w wodzie który do wyparowania potrzebował nie 24h tylko ze 72h, po tych czynnościach w nowym grow takie liście nagle robiły nie na początkach ale w mniej więcej 30 dniu wega lub 2 tyg później, wiec podejrzane były niezidentyfikowane sole w wodzie (moja woda 400- 600ppm, w zależności od pory roku), wiec z ciężkim bólem serca zakupiłem filtr RO, mały akwariowy zestaw za 100pln tylko że 5 litrow wody nalewalem 20-25min
(Istotne Ciśnienie wody u mnie 3 bary), ale problemy znikły więc zaczelem rozbudować zestaw o dodatkową membranę którą filtruje odpad, produkcja wody RO zwiększyła się ponad 2 krotnie następnym krokiem miała być 3 membrana ale trafiłem na okazję i kupilem pompę wspomagającą do filtrów RO która podbija ciśnienie do 6 barow ale u mnie do 5,5, i dzieki której taką ilość wody nalewam niecałe 5 min A nawet krócej, zależy od temperatury wody jak ciepła to produkcja wody wzrasta , i Teraz mam pewność że jak cos idzie nie tak to moja wina, A i można nauczyć się precyzyjnego dozowania nawozów, choć przykładowa receptura Szkoły Zioła, jest świetna,
ODPOWIEDZ