Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Wybór gotowej ziemi

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Awatar użytkownika
Golas
Konopia
Posty: 83
Rejestracja: 03.12.2022 10:32

Wybór gotowej ziemi

Post autor: Golas »

Cześć wszystkim,
Przede mną zakup ziemi.
Zastanawiam się czy wybrać kokos czy ziemię organiczną.
Używam nawozów Biobizz więc myślałem o ziemi tej firmy ale może lepiej kupić inną, droższą?
Czy ziemia ma znaczący wpływ na plon i jakość kwiatów czy nie?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Wybór gotowej ziemi

Post autor: szkolaziola »

Cześć

Samo włókno kokosowe to praktycznie hydroponika - będziesz to podlewał codziennie, a pod koniec 4 razy dziennie - więc bez systemu podlewającego strasznie upierdliwa robota.
Kup ziemię (substrat glebowy). Od wybranej ziemi zależy przeze wszystkim to jak długo będziesz mógł NIE nawozić i czy spali i spowolni ci sadzonki - czy nie.
Ja wypróbowałem Plagron, BioBizz, Canna i kilka innych - w większości nawet wersje "light mix" mają EC powyżej 2.5 mS/cm więc są za mocne na sadzonki konopi i spowalniają rozwój.
Jedyna którą ja polecam to "Canna Terra Professional" (bez "Plus") - jest idealna.

Dziś na kanale ukazał się właśnie odcinek w tym temacie, zapraszam: https://www.youtube.com/watch?v=zYAJItw4XYw
Awatar użytkownika
Golas
Konopia
Posty: 83
Rejestracja: 03.12.2022 10:32

Re: Wybór gotowej ziemi

Post autor: Golas »

Trochę wyprzedziłem tym pytaniem ostatni odcinek. Czy do kiełkowania nasion ziemia SEEDING & CUTTING SOIL firmy PLAGRON będzie OK?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Wybór gotowej ziemi

Post autor: szkolaziola »

Ma EC 0,5 mS/cm, więc tak, na pewno niczego nie spali - dla nasionka super, ale po 2 tygodniach bym przesadził do ziemi o EC ok. 2.5 mS/cm
JackKing
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 21.12.2022 17:18

Re: Wybór gotowej ziemi

Post autor: JackKing »

Jeśli użyłem do sadzonek ziemi biobizz light mix to po dwóch tygodniach przesadzić je do biobizz all mix czy do końca używać Light mix? 🤔 Tak się zastanawiam od dwóch dni nad tym a tu akurat podobny temat 😅 dzięki z góry za odpowiedź 😉
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Wybór gotowej ziemi

Post autor: szkolaziola »

Można i tak i tak - bezpieczniej na "light mixie" zostać jeszcze, ale powinny wytrzymać też "all mixa". Chociaż ja raczej bym po jakimś miesiącu od kiełkowania dał "all mixa" dopiero.
Najważniejsze to że nasionko/sadzonka nie dostało "all mixa" czy "grow mixa" bo te substraty są za mocne na start (większość roślinek da radę ale będą spowolnione i przeazotowane więc problemy już na start się tworzy wtedy)
 
 
ODPOWIEDZ