Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Bardziej chodziło mi o tematy typu Root-juice czy można je dodawać dla tak młodej roślinki? Np. jutro?

Możliwe starałem się kielkiem w dół ale ostatecznie nie spojrzałem jak wylądowała. Dzięki za pomoc. Będę dawał znaki co i jak.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: szkolaziola »

To musisz rozróżniać. Nawozy to NPK.
Root juice to NIE jest nawóz. To stymulator korzeni.
Przeczytaj co jest na opakowaniu i podawaj zgodnie z zaleceniami. Jak każą podać sadzonkom to dajesz- nie to nie.

Ale generalnie to daje nic lub prawie nic - nie warto wydawać pieniędzy na przyszłość :)
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Dzień 13

Podlane po 300ml 6,5pH, pH runoffu 6,2pH
Temperatury 24/22 wilg 50/70 dzień/noc.

Idzie zdrowo, pytanie za tydzień chciałbym dać do docelowych doniczek. Będzie za wcześnie? Do jakiego etapu czekać?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: szkolaziola »

Trochę za dużo podlewasz jak na takie doniczki. Tak ze 100ml powinno być na raz w takich miniaturkach.

Mają bardzo zimno - na wegu powinno być 26-30 stopni - będą ci bardzo wolno rosły w tej temperaturze.

Przesadzanie najlepiej jak liście (patrząc od góry) zasłaniają całą doniczkę i ziemię w niej - wcześniej nie trzeba.
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Leje aż mi przeleci ale dzięki nie wiedziałem że to może być za dużo. To było podlewanie po 5 dniach.
Temperatura już podniesiona dzięki za info.
No i super właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem dzięki wielkie.
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Dzień 18

Wczoraj dostały wody GROWem i FISHmixem widać że jedna opóźniona o +- 1dzień, dziwnie ale rośnie.

Podniosłem lampy nie wiem czy to dobrze czy źle, chciałem żeby poszły bardziej do góry.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: szkolaziola »

Wg mnie to za wcześnie na nawozy - one są malutkie jeszcze. Blokujesz im rozwój w tej sposób.
Generalnie są przelane i przenawożone - za często podlewasz i ten nawóz zbędny.

Co do światła to generalnie się podwyższa lampę jak się chce mieć wyższe - ale nie znam parametrów tego twojego DYI i jakie daje PPFD więc nie jestem w stanie powiedzieć czy jak podniesiesz to nie będzie miała za mało energii ze światła.
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Dzień 35, 31 od wyjścia z ziemi
Siema wracam i dodaje dużo update
Aktualnie dziewczyny w doniczkach 11l z all-mixem, po toppingu i regularnym lst.
Lampy zostały zmienione na trochę mocniejsze 140w+ ok. 18000lumenów

Dzisiaj dostały wody do przelania (1,5l na doniczkę) według tabelki od biobizza. Wczoraj przeżyły ostre lst dzisiaj już pięknie wstały.
Wstawię parę fotek postaram się po kolei w miarę updateów.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Beton »

Yoooo ja się tam nie znam ale albo stosuj fishmix lub biogrow to dwa mocne nawozy na wegetacje, z tego co się orjetuje fishmix jest do uprawy out ,A biogrow in
Hm... rośliny czarne już od azotu uważaj,
I coś mi sie wydaje że za często podlewasz, widać to po letko oklapnietych grubych soczystych lisciach,
Plus roślinki troszkę karłowacieją, coś mi się wydaje że zaduzo watów tam zapodajesz( wedlug mnie na tym etapie jezeli chodzi o zarowkoledy powinno byc 85 wat a nie 140w -tyle to na 2miesiac kwitnienia) lub podnieś lampe.
Masz dos spory box ziom kupuj szybko donice 25l i zobaczysz jaka uprawa jest przyjemna,
W tak małych doniczkach na biobizie możesz mieć problemy w karmieniu roślin, pamiętaj że biobizy to organika, będzie Ci się wydawało że rośliny głodne i głodne bedziesz karmil i karmil , a jak w końcu nawóz z ziemi będzie dostępny dla rośliny może być go 10razy zaduzo
Regzaaa
Sadzonka
Posty: 33
Rejestracja: 10.03.2024 22:13

Re: Gelato LSDx2 LED/BOX diy

Post autor: Regzaaa »

Paaanie no tyle info to jeszcze od nikogo nie dostałem. Dzięki dzięki dzięki.
Tak dopiero niedawno przeczytałem to na tabelce od biobizza żeby w fazie wege stosować albo to albo to, jakby nie mogli tego bardziej wyszczególnić, to małym druczkiem na samym dole...

Co do lania wody no to leje mega sucho-przelanie tak wychodzi co 3dni, przy tych materiałowych donicach. Nie wiem czy to ma znaczenie ale więksosc fot jest 10-15minut po podaniu temu tak się wydaje wrzucę na dniach taka fote jeden dzień po odpoczeciu(po podaniu bez lst i postaram się w lepszym świetle bo tam jeszcze świeci jedna żaróweczka niebiesko-czerwona)

Karłowatość może się wydawać po fotkach??? Nie wiem mają teraz po toppingu i lst 45cm. Ale może masz rację i podniosę lampy będę obserwował czy nie będą płakać o światełko. Nie mam za bardzo opcji zmniejszenia tej mocy bo mam tylko dwie żarówki, chyba że zostawię jedną ale będę musiał usrodkowac te światło

Do doniczek jest plan na 18-22l, bo mam siatkę i ~185 w boxie także jak nic nie spierdoli się po drodze, to będzie soczyście.
ODPOWIEDZ