Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

1st uprawa outdoor

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

1st uprawa outdoor

Post autor: username »

Po 2 tyg od wsadzenia w ziemię wyszło 4 z 10 roślin, 5 możliwe że wschodzi. Natomiast owe 4 strasznie się wyciągnęły w tym jedna położyła. Czy to normalne, czy może coś powinnienem zrobic?


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: szkolaziola »

Część

Wyciąganie to objaw zbyt słabego światła - musisz je wystawić za okno na pełne słońce - albo zawiesić nad nimi lampę ogrodniczą.

Żeby im pomóc najlepiej jest włożyć je w wyższe doniczki na dno albo prawie na dno i nasypać ziemi tyle żeby tylko 1cm łodygi i listki wystawały - a resztę łodygi można w tym wieku jeszcze zasypać - i zmieni się ona w korzeń - a roślinki nie będą się przewracały.

Można je też podeprzeć wykałaczką/patykiem/drutem ale to jest gorsze rozwiązanie bo nie skróci tej łodygi.

Tak czy siak - jeśli nie dostaną więcej światła to zawsze będą się wyciągały a potem łamały pod własnym ciężarem.
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: username »

Małe podsumowanie.

jestem w 4 tygodniu wzrostu od pierwszego zamoczenia pestek, niestety z 10 nasion 4 wyrosły. świerzo przesadziłem je do 5l doniczek. i chyba jestem przed topingiem (nie za późno), lekkie obawy żeby czegoś nie zepsuć, przy tej też okazji zapytam czy jest on wymagany czy też bardzo zalecany? Rośliny mają swobodę oraz nie potrzebują ograniczenia wysokości, uprawa outdoor co za tym idzie świtało mają na naturalne.

Przy okazji z jakiego powodu tak często przesadzasz? czy z kiełkownika nie można przesadzić do doclewej 25L ?

Druga czy można zrobić tak jak na wideo? https://youtu.be/bWX-FAuqX2A?t=339 czyli posadzić w worku plastikowym

A i jeszcze jedno, lepiej trzymać na wschodzie, zachodzie, południu. Czyli pełne słońce czy jakieś zacienienia?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: szkolaziola »

Topping i w sumie żaden trening nie jest wygmagany :)
Trening służy kształtowaniu rośliny i optymalizacji uprawy pod lampą. Ale można oczywiście puścić "dziko"/naturalnie - zwłaszcza na outdoorze - więc śmiało możesz nie robić.

Często przesadzam bo to poradnik dla początkujących z których 95% zbyt często podlewa rośliny - małe doniczki pozwalają dużo prościej wyczuć odpowiedni moment podlewania i nauczyć się jak podlewać. Można od razu z kiełkownika do docelowej doniczki albo na outa :)

Można w worku choć mi to się średnio podoba taki pomysł - ale ludzie tak robią - musisz mieć biały worek żeby się ta ziemia na słońcu nie zagotowała razem z plantem.

Pełne słońce :happy-sunny:
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: username »

Dzięki za odp. Docelowa donica materiałowa to 20-26-30L ? Wrzucam linki poglądowe

https://allegro.pl/oferta/donica-donicz ... 4291fbf951

https://allegro.pl/oferta/doniczka-mate ... 3960277719

https://allegro.pl/oferta/donica-donicz ... 3618327459

Dziewczyny są w szklarni. Zostawić je tam do końca czy może wystawić? Bo są takie możliwości. A jak wystawić, to może poczekać do któregoś tygodnia? Zasadzone są w ziemi canna-ziemia-terra-professional, a podlewane deszczówką. Czy dokupić sobie jakiś nawóz? Póki co ładnie idą, żadnych przebarwień, robaków itd., ale nie chcę szukać. Kupować wolę się dmuchać na zimne i być przygotowanym.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: szkolaziola »

Tak, może być ok 25-30 litrów, wystarczy.

W szklarni jest okej -jak masz czyste szyby to nawet lepiej niż na zewnątrz bo będziesz miał lepszą wilgotność i mniej ewentualnych szkodników.

Nawóz na pewno się przyda - w docelowej donicy po 2-3 tygodniach od przesadzenia już będą chciały jeść - więc coś trzeba mieć :)
W sumie cokolwiek - te do konopi mają tabelki ładnie policzone i łatwo ich używać. Można też zwykłe ogrodowe/rolnicze nawozy ale wtedy nikt ci nie powie ile dać żeby było dobrze - tu już byś musiał mieć doświadczenie jak dany nawóz jest mocny i "na oko" dawać.
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: username »

Do dziennika 🙃 na wszelkie sugestie jestem otwarty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: username »

4 odmiany, ok 5 tygodnia.

Wszystkie hodowane na tym samym, ostatnia żółknie ? Macie jakieś pomysły jaki powód ?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: szkolaziola »

Niedobór wapnia i potasu. Pewnie wszystkie już lekko głodne a po ten najszybciej widać.
Możesz podać nawóz na kwitnienie i CalMag wszystkim
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: username »

Posiadam taki zestaw
https://www.growbox.pl/pl/products/hesi ... -cykl-3396

Obrazek

Rozumiem że potrzebował bym jeszcze calmag czy wystarczy to co mam?

2 z dziewczyn mają już kwiaty czy już bądź kiedy powinienem przejąć na Phosphorus-Plus ?


Obrazek

Patrząc że to już 7 tydzień to chyba już jednakże pozostałe 2 nie posiadają żadnych kwiatów 🤷


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakieś uwagi czy też czynności powinienem przeprowadzić ?
ODPOWIEDZ