Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Pierwszy projekt indor

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Rolnik1
Kiełek
Posty: 11
Rejestracja: 21.07.2024 23:03

Pierwszy projekt indor

Post autor: Rolnik1 »

Siema . Potrzebuje porady są to sezonówki mają 5 dzień i mają 10cm wysokości a namiot 1,2x1.2 2m
Dzisiaj z 50cm od szczytu zmieniłem odległość na 40cm i zwiększyłem moc z 10% na 20% około 90w teraz . Lampa to mars hydro fc4800 EVO 480w . Ogólnie chodzi o to że bardzo się wyciągają i nie za bardzo wiem czy zniżyć lampę czy zwiększać moc w jakich parametrach się poruszać aby ich nie wysuszyć? Dzięki za pomoc i co do wilgoci to jest ponad 6o tylko przy otwarciu namiotu odrazu spada
Załączniki
IMG_0810.jpeg
IMG_0811.jpeg
IMG_0812.jpeg
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pierwszy projekt indor

Post autor: szkolaziola »

1. Zdecydowanie za niskie RH. Powinno być 80-90% a nie poniżej 50 na tym etapie.
2. Powinny już być przesadzone do ziemi w połowie tej wysokości jak były.
3. Pewnie mają cały czas mokro w korzeniach - bo w kiełkowniku się inaczej nie da - a wtedy się roślina dusi i wyciąga - dlatego trzeba przesadzić i bardzo delikatnie podlewać - 50ml na kilka dni.

Lampy już bardziej nie zwiększaj i nie zniżaj.
Rolnik1
Kiełek
Posty: 11
Rejestracja: 21.07.2024 23:03

Re: Pierwszy projekt indor

Post autor: Rolnik1 »

Siema minęło 58h od ostanich zdjęć i przesadzenia do kubeczków. Podlałem woda około 60ml z Root Juice odrazu po przesadzeniu . Będzie coś z tego bo jasna ma jakieś przebarwienia i nie wiem co to może być ?
Załączniki
IMG_0823.jpeg
IMG_0821.jpeg
IMG_0822.jpeg
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pierwszy projekt indor

Post autor: szkolaziola »

Ogolnie okej. Teraz pewnie z 2-3 dni ich nie podlewać - tylko wysokie RH wokół żeby było.

A ta taka z dziwnymi liśćmi to nie twoja wina - albo mutacja genetyczna albo choroba wirusowa zwana TMV która była już w pestce od początku - zobaczymy za jakiś czas - czasem z tego wyrastają po kilku piętrach a czasem są słabymi karłami i trzeba wywalić. Póki co traktuj ją normalnie jak resztę.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Pierwszy projekt indor

Post autor: Beton »

Miło Cię powitać
Rolnik1 a co masz za ziemię???? Pamięta by w kubeczkach błota nie robic, teraz to najważniejsze
Rolnik1
Kiełek
Posty: 11
Rejestracja: 21.07.2024 23:03

Re: Pierwszy projekt indor

Post autor: Rolnik1 »

Siema terra profesional bez plusa dzisiaj były podlane po 4 dniach od przesadzenia zobaczymy czy się rozrosną
Rolnik1
Kiełek
Posty: 11
Rejestracja: 21.07.2024 23:03

Re: Pierwszy projekt indor

Post autor: Rolnik1 »

Siema to jest ich 13 dzień od wsadzenia do wody nasionka . Ogólnie 2 dni temu były podlewane wodą z Root Juice i nie wiem czy za dużo wody czy światła ? Jak je podlewałem to były dość suche znaczy ziemia i mega lekkie i teraz nie wiem Czemu są takie podwinięte i czy dobrze wyglądają na tyle dni ?
Załączniki
IMG_0853.jpeg
IMG_0851.jpeg
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pierwszy projekt indor

Post autor: szkolaziola »

Jak na 13 dni od moczenia nasionka to wielkością są okej - tu w porządku wsyzstko.

Ale te liście coś nie halo na pewno. Temperatura i wilgotność powietrza są dobre.

Wydaje mi się że za dużo wody dostały - one dosłownie kieliszek dziennie powinny dostawać - ok 50ml - a wyglądają jakby miały całą ziemię morką od góry do dołu i to tak fest - więc chyba trzeba dać im przeschnąć. Niestety nie mogę ich dotknąć i zobaczyć "na czucie" czy mają za mokro.
Rolnik1
Kiełek
Posty: 11
Rejestracja: 21.07.2024 23:03

Re: Pierwszy projekt indor

Post autor: Rolnik1 »

Siema tak wyglądają po 4 dniach nie podlewania i robiłem zdjęcia przed podlaniem. Dzisiaj dostały po 150ml i leciutko coś tam dołem wypłynęło więc chyba za dużo nie dostały? Ogólnie teraz bardzo szybko się poszerzają mniej w górę rosną tak ma być? Lampa około 40cm może troszkę mniej chyba jest dobrze?
Załączniki
IMG_0856.jpeg
IMG_0857.jpeg
IMG_0858.jpeg
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pierwszy projekt indor

Post autor: szkolaziola »

Takich małych się jeszcze do runoffu nie podlewa - ani nie musi ani nie powinno iść dołem. To dopiero w donicach 10+ litrów.
Mniej podlewaj bo one ciągle są przelane. I może daj CalMagu albo zwiększ dawkę jeśli już dajesz.

Lampa okej z tego co mówisz odległość. Mierzysz do roślin jak rozumiem? Nie do podłogi? :D
ODPOWIEDZ