Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Pomoc w doborze sprzętu

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Janek666
Nasionko
Posty: 2
Rejestracja: 30.06.2024 23:25

Pomoc w doborze sprzętu

Post autor: Janek666 »

Siemka, mam ogromną prośbę do weryfikacji mojej listy zakupów i ewentualnych wskazówek jeśli czegoś brakuje, jeśli coś można zamienić albo coś mi jest niepotrzebne.
Planuje mieć 3 roślinki, oglądałem lekcje i trochę czytałem myślę że dobrze powybierałem aczkolwiek zawsze lepiej sprawdzić i dopytać.
Najbardziej mnie przerażają te płyny, sondy, kalibrację 😂
A więc oto moja lista:

zestaw
doniczki materiałowe 11l
ziemia “Canna - Terra Professional”
zestaw nawozów
klipsy
Termometr / higrometr
Miernik pH wody
płyn do czyszczenia i przechowywania sondy
Miernik EC / TDS wody
lupa
nożyczki 1
nożyczki 2

Przedłużacz mam, jakieś takie wiaderko to kupie, ale co jeszcze łącznie z takimi pierdołami mi potrzebne?

A nasionka sobie wymyśliłem takie;
auto pablobescobar
auto ak 47
auto-gagarin-fem

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pomoc w doborze sprzętu

Post autor: szkolaziola »

Siemanko

Ten zestaw jest mocno... średni.
Masz jakieś konkretne wymagania albo ograniczenia?
70x70 to BARDZO niewygodny namiot do uprawy - ciężko cokolwiek zrobić i ścisk jest.
Polecam minimum 90x90 jeśli masz miejsce.
Lampę też bym polecał 200-300W a nie słabiznę 100W co jest w tym zestawie - nie byłbyś zadowolony z wyników pod tą lampą.

Daj znać jak masz z miejscem i jaki masz budżet na lampę + namiot + wentylację to coś pomyślę konkretniej.

Doniczki - okej - ale myślałeś o podstawkach? Ja polecam - bez nich nie da się badać runoffu - oraz więcej mycia podłogi namiotu jest po uprawie - a po kilku uprawach już się nie domyje.

Ziemia - spoko, najlepsza :)

Nawozy - polecam ten zestaw: https://www.grow-shop24.de/ta-tripack-t ... a-aquatica
(to jest do wody miękkiej - jest też taki sam tylko do twardej - nie wiem jaką masz w kranie: https://www.grow-shop24.de/ta-tripack-t ... a-aquatica )

Klipsy - chujowe ale w Europie lepszych nie ma - trzeba z Kanady albo Chin zamawiać - także od biedy mogą być

Termometr - może być, cokolwiek w sumie - choć polecam takie z wifi i apką wtedy masz wykresy z całego dnia, wiesz co się dzieje w nocy itd.
Np Govee H5179

Miernik pH - na początek spoko, rok wytrzyma

Płyn do czyszczenia sondy - TO NIE TO!!! w wideo o kalibracji konkretnie mówię żeby alkoholu NIE STOSOWAĆ - to byłaby śmierć dla sondy - cały miernik do śmieci po 1 kontakcie z alkoholem. To musi być KCl - chlorek potasu - https://www.amazon.de/-/pl/dp/B001W0SFRC/

Miernik EC - okej

Lupa - może da radę, nie wiem, ja używam takiego: https://www.amazon.de/dp/B07BF86SRP/

Nożyczki - mogą być oba - albo same drugie - ja głównie używam tych co masz pod numerem 2 tylko kupiłem Fiskarsy w końcu jak mi się stępiły 3 chińczyki :D

Potrzebne ci będą będą jeszcze słoiki albo torby do curringu - no ale to po zbiorach dopiero.
No i płyny "pH up" i "pH down" do regulacji pH wody i pożywki.
CalMag też dobrze mieć osobno dodatkowo bo często trzeba suplementować bez innych nawozów.
Chyba tyle...

Co do nasionek - nie wiem czemu wy się tak upieracie - przestańcie zaczynać uprawę od automatów.
To najgorszy możliwy wybór - strzał w kolano i utrudnianie sobie życia.
Automaty są trudniejsze i dużo ciężej zebrać z nich zadowalający plon.

No ale jak chcesz to spoko, cokolwiek, nie ma znaczenia jakie konkretnie wybierzesz :)
Janek666
Nasionko
Posty: 2
Rejestracja: 30.06.2024 23:25

Re: Pomoc w doborze sprzętu

Post autor: Janek666 »

Trochę mi się plany pokrzyżowały i dopiero teraz mogę się znowu za to zabrać. No więc tak, po pierwsze bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź, ja wziąłem pod uwagę twoje uwagi o tym boxie i wymyśliłem inną konfigurację 120x60x180 : https://spiderfarmer.eu/products/sf2000 ... tent-kits/
Lampa też tam chyba jest lepsza, z tym płynem się zakręciłem, fakt.
Właściwie nie wiem też jaką mam wodę więc narazie zamówiłem na Amazon te mierniki dwa oraz ten płyn właściwy co podesłałeś. No i jak byś się mógł jeszcze na temat tego nowego boxa wypowiedzieć czy to będzie okej to byłbym wdzięczny. Jak sprawdzę jaka woda to skompletuje już sobie nawozy no i bym zamawiał ten sprzęt.
Z tymi odmianami możliwe że też wezmę pod uwage, może tylko jednego automata - mogą obok siebie rosnąć czy będą sobie przeszkadzały?
Aha i jeszcze pytanko w sprawie ziemi, bo niestety nigdzie tego nie ma stacjonarnie w sensownej odległości, a niestety nie mam możliwości odbioru od kuriera, a do punktu takiej paczki ciężkiej nie przyjmą. W mojej okolicy jest taki sklep ze wszystkim właściwie i widziałem ostatnio że mają jakieś wielkie worki BioBizz, co myślisz o nich czy też są dobre jak tak to jaka konkretnie?
ODPOWIEDZ