Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

[0.72][280W] B.I.D. Projekt

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Beide12
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

[0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: Beide12 »

Siema
Trochę późno zaczynam pisać tego loga, bo aktualnie panny są na około 6 tygodniu Wega ale postaram się po kolei wszystko napisać

Box: 120x60x180cm
Lampa: 2x Spider Farmer sf1000 (200w)
Ziemia: BioBizz LIGHT MIX
Mieszak: Ac Infinity CLOUDRAY S6 gen2
Wentylacja: Ac Infinity CLOUDLINE PRO T6 150mm +filtr węglowy
Donnice: Materiałowe 15l
Odżywki: Biobizz :Grow, Bloom, TopMax, Root-juice, Acti Vera, Alg a mic, Cal-mag od Advanced Nutrients
Pestki: Sezony 1x Blueberry, 2x Amnesie Haze, 2x Lemon Skunk (Dutch Genetics)
1x White Widow (Royal Queen Seeds)
Kraj: Niemcy


Trzy rośliny zostały wysadzone 1Kwietnia, i trzy pozostałe 5 Kwietnia więc liczmy 5 kwietnia jako pierwszy dzień dla wszystkich.

05.04 1/0/0

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

25.04 20/0/0

Obrazek

Tutaj panny miały robiony topping (na tej prawej górnej udał się nawet FIM😁😁)i LST na niektórych
Podlewane wodą PH 6,3

06.05 31/0/0

Przed drugim toppingiem i LST:


Obrazek

I po:


Obrazek


Rośliny 1 i 2 to Lemon skunki.
Ogólnie od początku strasznie słabo idą i odstają wielkością od reszty, wolniej piją, te same warunki co reszta. Strasznie się krzacza nie rosną w górę. Może poprostu taka odmiana a może jakiś taki genotyp hmm… trzymam mimo wszystko zobaczymy co tam z nich będzie

12.05 37/0/0


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rośliny dostają po 1l wody czasem z dodatkiem acti vera i alg a mic. Przy wczorajszym podlewaniu dostały także pół dawki BIO GROW. Co kilka dni dostają oprysk z Cal Magu Lampy już ustawione na 60% 120w na wysokości 35 cm od szczytów. Na flo wjeździe nowa lampa 280w dlatego teraz daje im 120w, a docelowo 140w na koniec wega. Planuje przełączyć lampy za tydzień. Nie wiem czy w tym czasie zdążę jeszcze zrobić topping czy może już je zostawić takie jak są. A może już przełączać bo jest już trochę gęsto?
Ostatnio zmieniony 15.05.2024 22:40 przez Beide12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.72][200W] B.I.D. Projekt

Post autor: szkolaziola »

Cześć

Ja bym je już przełączył - ja mam taką zasadę że jak patrząc od góry połowa podłogi jest zajęta liśćmi to to przełączam - a u ciebie to już jest z 98% - one w pierwsze 3 tygodnie kwitnienia rosną ok 2x wszerz i 1.5x wzwyż (indica) lub 1.5 wszerz i 2x wzwyż (sativa)

Topping też już nie ma sensu bo masz za gęsto - nie ma co sobie problemów dokładać - niby więcej topów by było - ale za to 4x większa szansa że wjedzie plecha i wszystko do kosza pójdzie. Ja bym nie ryzykował.

No i odradzam opryski - sadzonki do max 2 tyg można czasem czystą wodą opryskać żeby RH podnieść - ale potem odradzam robienie jakichkolwiek oprysków (z wyjątkiem walki ze szkodnikami/chorobą co jest sytuacją awaryjną).
Każdy oprysk to ryzyko wygenerowania ogniska pleśni które potem się rozprzestrzeni i będzie ogromny problem żeby ją usunąć.
Beide12
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: [0.72][200W] B.I.D. Projekt

Post autor: Beide12 »

Teraz tylko pytanie mam bo teraz mam lampę włączoną od 4:00 rano do 22:00 a flo chciałbym żeby w nocy lampa świeciła a w dzień miały ciemno, żeby lampa włączała się od 21:00 do 11:00. Więc jak to teraz zrobić żeby było dobrze? Nie wyłączać lampy dziś w nocy, niech świeci cały czas do 11:00 już i wyłączyć dopiero? Nie zestresuję to roślin??
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.72][200W] B.I.D. Projekt

Post autor: szkolaziola »

Lepiej zrobić długą noc niż długi dzień jeśli chcesz indukować kwitnienie.

"a flo chciałbym żeby w nocy lampa świeciła a w dzień miały ciemno, żeby lampa włączała się od 21:00 do 11:00" - to nie ma sensu - na flo musi być 12/12 - a to co proponujesz to jest 14/10

A na przyszłość - musisz od początku uprawy robić tak że godziny w których chcesz mieć światło na kwitnieniu muszą być "wewnątrz" godzin które masz na wega. Jak chcesz żeby lampa włączała się od 21:00 do 9:00 to weg musi być np 21:00 do 15:00 albo od 15:00 do 9:00 i każda inna kombinacja 18h zaczynająca się maksymalnie 6h przed startem "dnia" na flo i kończąca się maksymalnie 6h po końcu "dnia" na flo.
Beide12
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: [0.72][200W] B.I.D. Projekt

Post autor: Beide12 »

Heh no źle napisałem😂
Ok więc wyłączę dziś lampę normalnie i włączę ja dopiero jutro o 21:00
Dzięki
Beide12
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: [0.72][200W] B.I.D. Projekt

Post autor: Beide12 »

15.05. 37/3/0

Elo elo
W namiocie trochę zmian
No i rośliny już przełączone na flo😁😁

- jedna najmniejsza Lemon Skunk wyleciała z namiotu. Potencjał z niej marny, no i fakt był duży ścisk, teraz mają troszkę więcej miejsca😁 narazie na balkonie. Kto wie może poleci gdzieś na outdoor albo do śmieci, jeszcze nie wiem😂

-zaaplikowane zostały saszetki przeciwko przędziorkom, na dniach jeszcze wpuszczę nicienie ponieważ obawiam się że już widziałem kilka ziemoiórek,

-no i najważniejsze😁😁 wjechał nowy sprzęt😁😁 Lampa Ac Infinity ionframe evo3 280w💪
Lampa ustawiona na połowę mocy, okolo 38 cm nad głowami😁

Wczoraj podlane po litrze sama woda ph 6.3 i następne podlewanie już z nawozami na kwitnienie


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: szkolaziola »

Pięknie idą! Brawo! :clap:
No i gratuluję nowej lampy :dance:
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: [0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: Beton »

Fajne panny :dance:
Beide12
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: [0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: Beide12 »

21.05.
37/9/0

Siema
Update
Rośliny ostatnio dostały samą wodę ph 6.3
Wypiły i nawet eksperymentalnie je przesuszyłem żeby nauczyć się jak wygląda przesuszenie. Powyjadane dolne liście dość mocno więc dostały wkoncu jeść😁
Biobizz
Bio grow 3ml
Bio Bloom 3ml
Top Max 1.5ml
Alg a mic 3ml
Cal mag 3ml
Ilośći nawozów podane na 1.5l wody
PH 6.3 Ec ok.2.0 przy czym sama woda ma 0.35
Lane do run offu po 1.5l.
Sprawdziłem ph run offu i okazuje się że było u każdej ph7.2. Dziwię się, bo lane były od początku woda ph6.3 (kranówka ph8.2 zbijana biobizzem ph - do 6.3 tuż przed podlaniem)

Jedną roślinę (środkową w drugim rzędzie) eksperymentalnie potraktowałem jeszcze toppingiem 3 dni temu. Ciekaw jestem czy pierwszy tydzień indukcji to jeszcze dobry czas na topping, więc zobaczymy heh😁

Rośliny na poczatku indukcji miały okolo 29 cm a teraz ok. 33. Więc jakos strasznie się nie pną w górę jeszcze.
Lampa 50% (140w) około 40 cm na głowami

Jutro powinna przyjść siatka scrog i odrazu zakladam.

Jak narazie dzięki Bogu lepy puste to super😁😁 w salonie na innych roślinach mam pełno ziemiorek ale jak widać do namiotu nie dotarły😁. W ziemi już są nicienie w razie w.

Porcja fotek😁😁

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jutro pewnie jeszcze wstawię foto z założoną siatką
Pozdro
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.72][280W] B.I.D. Projekt

Post autor: szkolaziola »

Fajnie, fajnie 8-)

Co do pH to ono nie zostanie takie jak podlewamy - właśnie po mi mierzy się runoff żeby móc te rozjazdy korygować.

Generalnie ta metoda z runoffami jest zaprojektowana do uprawy w pełni mineralnej - twoje nawozy są organiczne i te pomiary EC nie będą mówiły prawdy o ilości nawozu - będzie go w ziemi więcej niż pomiar wskazuje - więc ostrożnie z nawozami.
pH z runoffu można mierzyć też i przy takim nawozie, ale z EC są problemy.

A że planty mało się pną - ledwo tydzień od flipa minął chyba - jeszcze 2 tygodnie stretcha a dopiero się rozpędzają :D
ODPOWIEDZ