Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Czy to hermafrodyta?

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Polish Grower
Nasionko
Posty: 7
Rejestracja: 12.05.2024 11:46

Czy to hermafrodyta?

Post autor: Polish Grower »

Typ: automat / sezon(fotoperiod)
Wiek rośliny od wykiełkowania: 55 dni
Czas od przełączenia na 12/12 (jeśli dotyczy): xx dni
Faza rozwoju: wegetacja / kwitnienie
Medium: substrat
Pojemność doniczki: 7 litrów
Jak często i jak dużo podlewasz: co 2 dni ok litr
Jak i czym karmisz: biohumus co kilka dni
Opis problemu: herma?

Wgraj wyraźne i ostre zdjęcia lub wideo pokazujące problem.
Obrazek

Obrazek

Cześć wszystkim. Mieszkam w Niemczech, oczywiście po dekryminalizacji zacząłem własną uprawę. Załączam fotki 2 roślinek, ta zielona zaczyna kwitnąć, ziarenko znalazłem w suszu, prawdopodobnie jest to lemon haze fotoperiod. Mam podejrzenia, że wyszła hermafridyta - proszę doświadczonych użytkowników o poradę. Druga sprawa - fioletowa roślinka to purplematic auto, ma 9 tygodni i wszystko jest super ale te pączki u dołu też mnie niepokoją... z góry dziękuję.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Czy to hermafrodyta?

Post autor: szkolaziola »

Cześć
Witaj na forum.

Niestety - ta pierwsza to facet - ani żeńska, ani herma - 100% facet - nasionko było męskie - zetnij natychmiast i wyrzuć daleko od uprawy swojej bo ci zapyli tą drugą i będzie pełna nasion. Ten facet jest już prawie dojrzały i zaraz zaczną się otwierać woreczki pyłkowe. Spryskaj ją dobrze wodą, nałóż worek na śmieci od góry i zaciśnij na dole, zetnij całą starając się jak najmniej nią poruszać i wyrzuć daleko od swojej uprawy.
Zalecam NIGDY nie używać "pestki z palenia" - to prosty sposób na zmarnowanie 4 miesięcy.

Druga jest żeńska i póki co jest okej. To co pokazujesz na zdjęciu to "axillary bud" czyli pojedynczy kwiatostan w węźle rośliny (top na końcu gałęzi który zbieramy to to samo tylko jest ich tam kilkaset do kilku tysięcy takich rosnących jeden na drugim).
Z nią jest okej póki co :) Dałbym jej prawdziwego nawozu - biohumus pomaga we wchłanianiu nawozów ale musi mieć CO wchłaniać :) Jak używasz tutaj bio to i nawóz musisz mieć bio - ale w tym nie doradzę dokładnie bo ja uprawiam tylko mineralnie - ani bio ani organicznie.
Polish Grower
Nasionko
Posty: 7
Rejestracja: 12.05.2024 11:46

Re: Czy to hermafrodyta?

Post autor: Polish Grower »

Dziękuję za szybką odpowiedź, roślinki są w tej chwili w jednym growboxie 🤔 dzisiaj ją wytnę.
Idąc z falą miałbym kolejne pytanie... 2 tygodnie temu wysiałem w doniczki prosto do ziemi kilka innych nasionek (wszystkie feminizowane), cbd terra italia i CBDelight się zatrzymały. Wywalić czy czekać? Wczoraj już takie same 2 nowe nasionka do kiełkowania.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Czy to hermafrodyta?

Post autor: szkolaziola »

No to jak chcesz. Tu nie pomogę - to są decyzje personalne. To nie jest tak że "się zatrzymały" - one zostały zatrzymane przez warunki - miały za mokro albo za sucho albo za ciemno albo za jasno - nie wiem co, nie znam ich historii. Być może odbiją jak poprawią im się warunki - a być może już mają uszkodzony korzeń i umrą niedługo. A czy chcesz czekać i obserwować - dowiedzieć się - czy nie - to już twoja decyzja :)
Polish Grower
Nasionko
Posty: 7
Rejestracja: 12.05.2024 11:46

Re: Czy to hermafrodyta?

Post autor: Polish Grower »

Ok,
Tamtego samca zutylizowały już moje kury :) całkiem im smakowało.
CBDelight usunąłem, korzonki miała całkiem długie i ładne, no ale jak już wyrwałem to po fakcie.
CBD Terra Italia na próbę jeszcze zostawiłem i o dziwo wykluwają się jakieś małe listki, zobaczymy co z tego wyniknie.
W każdym razie w doniczki poszły już 2 nowe nasiona w zastępstwo tamtych i dodatkowo Red Pure auto :)
Obrazek

Obrazek

Purplematic już jest prawie gotowy, pachnie obłędnie

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Czy to hermafrodyta?

Post autor: szkolaziola »

No i fajnie!
Udanych zbiorów życzę! Daj znać jak smakowało
Polish Grower
Nasionko
Posty: 7
Rejestracja: 12.05.2024 11:46

Re: Czy to hermafrodyta?

Post autor: Polish Grower »

Cześć,

Purplematic się już od 3 dniu suszy i kusi 😉

Mam jednak inne pytanie, a nawet dwa:
- czy często zdarza się tak, że z paczki 3 nasion, żadne nie zatrybi? Chodzi o CBDelight, pierwsze nasionko kielkowane w ziemi wyszło normalnie ale potem zatrzymało się po kilku dniach i od miesiąca nic się nie dzieje. Drugie kiełkowane w wodzie ładnie puściło Kiełek ale w ziemi po wypuszczeniu liścieni zwinęło się w kłębek i kaput. Teraz trzecie leży na powierzchni wody już od 5 dni i ani myśli kiełkować (wczoraj uszczypnąłem czubek nasionka, może to coś da).

- inne nasionko, terra italia, ładnie wykiełkowało i poszło w górę, teraz jest 9 dzień. Problem w tym że średnio mi się liście podobają. Czy coś tu jest nie tak? Dodam, że również tutaj jest nie pierwsza próba, poprzednie nasionko z tej paczki również wykiełkowało a po wyjściu z ziemi miało śmieszne listki i zdechło.

Obrazek

Obrazek

Pozostałe 4 roślinki które mam rosną bardzo ładnie, warunki i podlewanie było wszędzie takie samo.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Czy to hermafrodyta?

Post autor: szkolaziola »

Nie często. To co opisujesz to bardzo rzadko i tutaj niestety raczej problemem jest jakiś błąd growera a nie nasionko.
Jeżeli nasionko jest problemem - to wcale nie wykiełkuje. Jak już wykiełkowało a nie rośnie to np.:
1. uszkodziłeś włośniki przy sadzeniu kiełka
2. uszkodziłeś połączenie między pestką a korzeniem przy sadzeniu kiełka
3. podałeś im za dużo wody
4. mają zbyt niską wilgotność powietrza albo za zimno nocami

Jak już wykiełkuje i ma odpowiednie warunki to nieudana jest może 1 na 100 - i to też nie tak jak opisujesz że umiera jako kiełek - bo rośnie normalnie tylko ma jakieś mutacje liści na przykład.

"leży na powierzchni wody już od 5 dni" - to niestety kolejny błąd - żadne nasionko nie ma prawa być w wodzie dłużej niż 24h - woda służy tylko do namoczenia - i niezależnie od tego czy pękło czy nie po 24h wyjmujesz i dajesz albo do ziemi albo do easy plugów albo na wilgotny ręcznik papierowy (ale potem trzeba przesadzać już z korzonkiem i można właśnie uszkodzić to o czym pisałem w punktach 1 i 2 więc ręcznik to najgorsza z tych opcji)

Co do ostatnich fotek - nie wiem jak ty tego nie widzisz na żywo ale ja na obu zdjęciach widzę pajęczyny - to znaczy że masz tam przędziorki - a jak masz przędziorki na takich maluszkach to nie ma nawet co kontynuować - trzeba planty zabić, wywalić razem z ziemią, wszystko wymyć i zdezynfekować cały sprzęt, namiot, pokój, narzędzia - i zacząć od nowa. Przykro mi :(
Polish Grower
Nasionko
Posty: 7
Rejestracja: 12.05.2024 11:46

Re: Czy to hermafrodyta?

Post autor: Polish Grower »

Dzięki za odpowiedź. Na fotkach widać pajęczyny ale na żywo poważnie nic nie widać. No nic, w takim razie zaczynam zabawę od nowa 😀 dzięki jeszcze raz!
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Czy to hermafrodyta?

Post autor: szkolaziola »

No sorki, chciałbym żeby było inaczej ale przędziorek to niestety poważny wróg. Ciężka przeprawa cię czeka jak już na tym etapie ci wbija szmaciarz :/
ODPOWIEDZ