Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Jedna pestka- 2 roślinki

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Jaxon
Kiełek
Posty: 19
Rejestracja: 25.02.2024 20:40

Jedna pestka- 2 roślinki

Post autor: Jaxon »

Typ: automat
Wiek rośliny od wykiełkowania: 1 dzień
b]Opis problemu:
Panowie dzisiaj się zdziwiłem- temat tak jak w tytule.
Z jednej pestki wyszły mi 2 sadzoneczki- pytanie co dalej z tym zrobić ? Jak to ugryźć ? Może ktoś powie dlaczego tak się stało i jakie są mozliwosci i czy to wogole jest częsty przypadek?
Pestka to automat od barneys Farm- Dark Devil Auto


Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Jedna pestka- 2 roślinki

Post autor: szkolaziola »

Zdarza się. Dość często w sumie - z raz na 50-100 pestek.

Jak chcesz mieć 2 rośliny to musisz je jak najszybciej rozdzielić delikatnie starając się nie uszkodzić korzeni i rozsadzić do osobnych doniczek - no ale jest niebezpieczeństwo że obie uszkodzisz.

Jak nie chcesz dwóch to poczekaj kilka dni jeszcze - jedna zacznie znacznie dominować nad drugą i tą mniejszą wtedy utnij przy samej ziemi i do kosza.

Jak nic nie zrobisz to jedna będzie normalna a druga nie dorośnie nawet do wysokości korony - o ile dożyje do zbioru to będzie z niej 1-3g suchego max.

No i jest ultra rzadka szansa jak jeden na milion że obie się splotą w jedną i razem będą rosły - ale to się praktycznie nie zdarza.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Jedna pestka- 2 roślinki

Post autor: Beton »

Ale czad
Zadziwiająca matka natura
ODPOWIEDZ