Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Zielona ziemia

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Piotrek
Sadzonka
Posty: 22
Rejestracja: 18.04.2023 15:16

Zielona ziemia

Post autor: Piotrek »

Cześć, mam taki problem że w doniczkach zrobiła mi się zielona ziemia (canna terra proffesional).
Co z tym zrobić?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Zielona ziemia

Post autor: szkolaziola »

To algi. Znak że ziemia jest zawsze mokra - a nie powinna. Za często podlewasz. Zmniejsz częstotliwość podlewania i algi umrą.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Zielona ziemia

Post autor: Beton »

Z jednej strony to dobrze bo wiesz ze istnieje życie biologiczne w glebie, choć zielony nalot to algi które świadczą że przelewasz glebę, I to chronicznie od chwili załozenia uprawy, wsypania ziemi do doniczki, itp... tak małych roslin w tak dużych doniczkach nie podlewamy do runofuu, rosliny troszkę pocierpią i odrzyja byle narzie nie podlewać, czeka Cię tydzień dwa bez podlewania, obserwowuj rośliny podnoś doniczke. Jak masz mozliwośc. Możesz też zwiększyć moc wentylatora na jakiś czas by woda mogla szybciej parować z donic,
Jak przeszkadza Ci ten nalot przegrab wierzchcia warstwę doniczek lub zbierz ta centymetrowa warstwę z nalotem i wyrzuc do kubła, braki uzupełnij
ODPOWIEDZ