Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Szkodniki

Pytania, uwagi i informacje dotyczące kursu uprawy konopi indoor
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Szkodniki

Post autor: Beton »

Witam chciałbym zapytać się o oprysk na szkodniki w formie Olejku Neem??? Jakich użyć proporcji??? Czy dodawać odrobine mydła potasowego ????
Jaki olejek kupić nie rafinowany czy rafinowany,??
Jest też niby wariant dla roślin i do ogólnego wykorzystania,

Jakiej chemi można użyć??? Czy jest jakiś złoty środek na wszelkie robactwo które łazi po liściach???

Czy np... Można obsypać konopie ziemia okrzemkowa??



Przypuszczając że rośliny w przeciagu kilku dni muszą zostać przełączne na Kwitnienie
Ostatnio zmieniony 03.10.2023 21:30 przez Beton, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Szkodniki

Post autor: Beton »

Proszę równiez wszystkich forumowiczów o wypowiedź o swoich doświadczeniach,
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Szkodniki

Post autor: szkolaziola »

Nie ma nic uniwersalnego.

Na małe owady zwykle pomaga ziemia okrzemkowa lub neem oil - ale nie ma zasady. Nie tylko co do gatunku owada ale też samego działania - zabije dużą część owadów, ale niektóre przeżyją i się znów rozmnożą. To są tylko sposoby "kontroli" - ograniczania szkodników.

Nie wiem jakich proporcji - ja kupuję gotowy neem w spryskiwaczu, tylko się naciska spust i tyle.

Chemia - zależy na co, na każdego owada jest inny środek.

Jak rośliny za kilka dni idą na kwitnienie to trzeba przełożyć kwitnienie i najpierw pozbyć się szkodników. Na kwitnieniu już NIC nie zrobisz w tej sprawie a udana walka ze szkodnikami to 2-3 tygodnie żeby wszystkie stadia rozwojowe wybić (zakładając że w ogóle się uda).
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Szkodniki

Post autor: Beton »

Bardzo dziękuję za odpowiedź naszczescie mnie to jeszcze nie spotkało, ale chciałem się przygotować,
Batos
Nasionko
Posty: 5
Rejestracja: 31.01.2024 13:11

Re: Szkodniki

Post autor: Batos »

Cześć
Mam małe pytanko.

Piszesz, że. ''Jak rośliny za kilka dni idą na kwitnienie to trzeba przełożyć kwitnienie i najpierw pozbyć się szkodników. Na kwitnieniu już NIC nie zrobisz w tej sprawie a udana walka ze szkodnikami to 2-3 tygodnie żeby wszystkie stadia rozwojowe wybić (zakładając że w ogóle się uda).''

Na youtube filmik ''8 tydzień'' masz ostatnie dni wegetacji, a w ''13 tydzień'' walczysz z przędziorkami.
Czy udało ci się jednak je pokonać ?
Nie przekładałeś kwitnienia prawda ?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Szkodniki

Post autor: szkolaziola »

Jeżeli chcesz walczyć chemicznie i się ich pozbyć to musisz przełożyć kwitnienie.

Jak znajdziesz przędziorki już na kwitnieniu - jak ja - to nie możesz go przełożyć bo już trwa xD

W filmiku o którym mówisz ja wypuściłem drapieżne roztocza - które ciężko zdobyć i kosztuje to jakieś 80 euro na 1 namiot.
No i one też nie wybiją ich do zera - ja robię susz dla siebie, atak był minimalny i to wystarczyło. Ale u mnie było to super wczesne stadium - jeszcze nie było gniazd, pajęczyn itd.
Batos
Nasionko
Posty: 5
Rejestracja: 31.01.2024 13:11

Re: Szkodniki

Post autor: Batos »

Kurde widzę bardzo drogi dobroczynek za granicą w Polsce za 10 saszetek 44zl, a tak ogólnie to już wszystko wiem :) Dzieki
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Szkodniki

Post autor: szkolaziola »

Ja używam na raz 2 albo 3 gatunki roztoczy + daję uderzeniową dawkę - tyle co w 10 saszetkach jest to ja więcej daję na 1 roślinę.
Wieszając saszetkę poczekasz 2 tygodnie aż pierwsze roztocza z niej wyjdą i kolejne 2-3 tygodnie aż zbudują populację - a wtedy jest po zbiorach już więc to nie ma sensu (o ile nie przegrają wojny już na starcie). Saszetki można wieszać prewencyjnie - na zdrowych sadzonkach za młodu. Jak już walczysz z atakiem to dawka musi być wielokrotnie większa.
Batos
Nasionko
Posty: 5
Rejestracja: 31.01.2024 13:11

Re: Szkodniki

Post autor: Batos »

Teraz, to ja już dosłownie wiem wszystko :D
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Szkodniki

Post autor: Beton »

Czyli najwazniejsze lepiej zapobiegać niż leczyć. I stosować profilaktykę od pierwszych dni życia roślin
ODPOWIEDZ