Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Mój pierwszy projekt indoor

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: Karolekufc »

Temperatura 24 stopni jak światło wyłączone, pod 28 stopni przy włączonym, wilgotność spada poniżej 60% gdy otwieram namiot a tak to trzymam cały czas koło 70-75% , cieszy mnie że ta która pokazywała niedobory jest obecnie największa i najlepiej się prezentuje , jestem ciekawy jak zareagują na ten oprysk z żelaza wrzucę niebawem upadate no i dni mnie dzielą od początku kwitnienia
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: szkolaziola »

Okej, temp i RH spoko, tak trzymać. Powodzenia!
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: Karolekufc »

Dzień 30 od pestki dla jednej z roślinek 29 dzień dzień dla reszty, pojawiły się na 4 z 5 pierwsze oznaki kwitnienia 😁 jak widać dziewczyny fajnie zareagowały na oprysk z żelaza , w związku z tym że zaczynają kwitnąć kiedy należy schodzić z wilgotności powietrza? Od kiedy jest moment że trzymamy te 40% ? Jakieś inne sugestie ?
Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: szkolaziola »

Nigdy nie trzymamy 40% - nie wiem kto ci to powiedział ale to zdecydowanie za niskie RH.

Wczesne kwitnienie / indukcja - po przełączeniu roślin w fazę kwitnienia należy zacząć obniżanie maksymalnych temperatur. W pierwszych 3 tygodniach od flipa celujemy w przedział od 26°C do 28°C i wilgotność między 55 a 65%.

Późne kwitnienie - na tym etapie wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na rozwój kwiatostanów oraz ich profil smakowo-zapachowy - obniżamy je więc jeszcze trochę. Optymalny zakres to od 23°C do 26°C i wilgotność względna powietrza poniżej 55%.

Masz to wszystko z przedostatnim wideo... https://szkolaziola.pl/lekcje/temperatu ... ndium.html

------

No i ta na środku ma nadal niedobór żelaza albo magnezu widoczny na liściach - a czy już go wyleczyłeś to nie wiem - być może - tylko pisze to co widzę.
Mówię o tej:
Obrazek
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: Karolekufc »

Dostała dodatkowe żelazo a jutro skoczę z rana po calmag bo to się może przydać do tego mojego zestawu z plagrona

Na innej z roślinek dziś pojawiło się coś takiego , co ona chce mi przekazać?

Obrazek
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: Karolekufc »

Myślisz że dlatego że wchodzą w kwitnienie będą coraz bardziej głodne i powinien ciut zwiększyć nawozy ? I dorzucić od następnego podlania cal mag
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: Karolekufc »

Sorry że tak spamuje ale te dziewczyny są dla mnie jak dzieci , moje pierwsze dziewczyny i musi wyjść dobre palenie 🤣🤣
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: szkolaziola »

Nie. To jest objaw albo za dużej ilości nawozu albo przesuszona była i stężenie soli na chwilę skoczyło zanim znów dostała wodę albo ma nieprawidłowe pH gleby.
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: Karolekufc »

Najpewniej miała sucho bo dzień wcześniej dopiero wodę dostała, zauważyłem że moja lampa 240w już zaczyna być za słaba i teraz mam dwie opcje , byłem dziś po calmag w sklepie w którym składałem cały zestaw i nie przyszły jeszcze lampy i chciałem wymienić ta 240w na 320w i wtedy bym musiał coś dopłacić ale mam 320w ale muszę poczekać aż dojdą te lampy albo mogę wymienić od razu z dopłatą 600 zł za tego samego producenta ale 480w no i te 480w to już chyba dużo za mocno na 1m2 boxa, poczekać na 320w czy ładować 480w i wtedy wiadomo lampa nigdy na 100% nie będzie chodziła
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Mój pierwszy projekt indoor

Post autor: szkolaziola »

O ile rozmiarowo się zmieszczą to dla roślin to jest to samo.
Teoretycznie mocniejsza lampa używana np na 50-60% mocy powinna działać wydajniej i dłużej niż słabsza ale używana na 100% większość roku - więc może się w długiej perspektywie opłacać dopłacić do tej mocniejszej - no ale nie ma konieczności - to już jak wolisz :D
ODPOWIEDZ