Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
bob
Kiełek
Posty: 16
Rejestracja: 15.08.2024 14:20

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: bob »

mam Mars Hydro 4 inch Inline Duct Fan with Speed Controller
chciałbym go troszeczkę rozbudować o możliwość kontroli mocy poprzez wifi tak jak w droższych modelach Mars Hydro chociaż u nich w sklepie nie jest dostępne do kupienia

znacie jakieś inne sterowniki temperatury które współgrają z Mars Hydro? albo jakieś inne sposoby

co sądzisz o naświetlaniu automatów 24/0 podobno daje spore plony
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: szkolaziola »

Nie znam. Wg mnie nie da się zrobić nic takiego - to zupełnie inny silnik z wbudowanymi enkoderami musi być w środku.
A i nie widzę w ogóle sensu próbować. Wyciąg powinien chodzić zawsze. Żadne sterowanie nie jest potrzebne. Zbędna komplikacja i kolejna rzecz która może się zepsuć/nie zadziałać.
Ja bym pytał na forum elektronicznym typu elektroda.pl - tutaj ci nikt w tym nie pomoże raczej.

Próbowałem 24/0 i nie widziałem żadnej różnicy z 18/6. Znam też opinie i doświadczenia 15 innych growerów którzy próbowali - wszyscy mówią że nie warto. Rośliny mają gorsze zdrowie, mniejszy wigor, więcej za prąd się płaci - a plony są identyczne jak na 20/4.
bob
Kiełek
Posty: 16
Rejestracja: 15.08.2024 14:20

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: bob »

Na jaką moc ustawić wyciąg (mam się sugerować wilgotnością?) rozumiem że powinien chodzić cały czas od kiełkowania również w "nocy"? jak nim prawidłowo operować
w lekcji Metoda - założenia i wskazówki mówisz o ziemi okrzemkowej domyślam się że chodzi o sezony a co z automatami?

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i chęć dzielenia się wiedzą
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: szkolaziola »

Ustawić tak żeby warunki w namiocie były dobre a wyciąg wymieniał minimum tyle powietrza co wychodzi z kalkulatora:
https://szkolaziola.pl/kalkulator.html

No mówię czasem o "ziemi okrzemkowej" - ale w odniesieniu do czego pytasz? Musisz podać kontekst. Bo teraz brzmi to jak byś myślał że to jest ziemia - podłoże. Bo nie rozumiem czego innego mogłoby tyczyć to pytanie. No ale to nie jest podłoże :D

Proszę doprecyzuj o co pytasz to chętnie odpowiem :)
bob
Kiełek
Posty: 16
Rejestracja: 15.08.2024 14:20

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: bob »

szkolaziola pisze: 03.09.2024 17:18 Proszę doprecyzuj o co pytasz to chętnie odpowiem :)
oczywiście chodzi mi o ziemie okrzemkową jako środek owadobójczy czy można stosować profilaktycznie również dla automatów czy im nie zaszkodzą i jak dozować i którą polecasz
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: szkolaziola »

Aha no to tak :)
Oczywiście można. Tylko światło, treningi i nawożenie się rożni dla auto.
A poza tymi rzeczami to z automatami robimy wszystko i używamy wszystkiego co normalnie na sezonówkach - zero różnicy.

Nie ma różnicy która. To ma miliony lat - każda jest identyczna.
Posypywać ziemię jak jest sucha. Tyle ze stosowania. Ale to taki najsłabszy środek który mało daje i często będziesz go zmywał przy podlewaniu. No ale jest szansa że coś zapobiegnie :)
bob
Kiełek
Posty: 16
Rejestracja: 15.08.2024 14:20

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: bob »

czy mógłbyś rzucić okiem na skład wody której używam (według wodociągów) i podpowiedzieć czego brakuje albo jak i kiedy stosować CalMag

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Pomoc w doborze sprzętu i kilka pytań

Post autor: szkolaziola »

pH 7.5 - więc regulacja pH na pewno konieczna do każdego podlewania

EC jest akceptowalne ok 0.25

Wapń, magnez i nawet siarka są - nie ogromne ilości ale są, można co 2-gie podlania dać od pół do jednej dawki CalMag'u (1 dawka to to co producent każe dać na butelce), ale raczej nie będzie niedoborów Ca i Mg przy tej wodzie.

Ogólnie jest okej. Całkiem spoko woda :)
ODPOWIEDZ