Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

4x Jack Herer Indoor

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

24.07.2024 - rośliny przełączone wczoraj na Flo. Może dlatego były braki, że zostawały jedzenie cały czas tylko w opcji weg, a powinny już więcej. Rozszerzyłem nawozy i komplet zgodnie z tabelką BioBizz. Dziś zaczyna się 7my tydzień flo

Kolejny lekki fryzjer i kolejne naginanie, by odsłonić jak najwięcej miejsca do światła.

Lampa 200W z 240.
Jaka ustawić im teraz wilgotność w środku?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 04.09.2024 09:40 przez 77rpmm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

Ogólnie dostawały za mało. Na początku kwitnienia nadal się podaje nawóz gównie w proporcjach na wega.
Pierwsze 2-3 tygodnie kwitnienia jeszcze używają sporo azotu.

Z goleniem nie przesadzaj. Dużo ważniejsze jest mieć dużo liści niż światło świecące na topy - bo topy same siebie nie produkują - to tylko zawiązki owoców - a cała energia do ich budowy pochodzi z korzeni i z liści.

Jakie wilgotności na jaką fazę mówię z wideo o temperaturach :)
https://www.youtube.com/watch?v=uc2Zw9KaIF4
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

31.07.2024 - dzięki za film, odkąd wchodzę na forum, zapomniałem o Yt. Pomocne. Nic więcej nie goliłem, tylko podlewam - dostają bio grow zamiennie z Fish mix, bloom i top max zgodnie z tabelką. Czasem dodam Rhizotonic i Bio Heaven. Mam też Bio PK5-8 - już czas?

Co myślisz o roślinach? Jakieś uwagi?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: Beton »

Yoooo jak dlamnie szkoda ToPmaxsa lac odrazu, plecam miesiąc po przelaczeniu 12/12

I hm.... niektóre czarne od Azotu niektóre jasne z dziwnymi końcówkami u tych stawiał bym problem z PH, choc moze juz brakowac im PK, ogólnie uprawiałem na biobizz że 2-3 lata zamieniłem na polecany przez naszego Admina try-pack od GHE. =Rewelacja, do biobiza dobre donice 30L i w górę
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

W tabelce zalecali od razu. Donice mam 22l, tylko teraz miałem za mało ziemii… dzięki za polecenie nawozów - sprawdzę. Najpierw wyleje to, co mam i zobaczę za innymi.

Dobrze próbować i eksperymentować. Dziękuję za uwagi.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: Beton »

Hm... przemyslalem temat ja u siebie takie cyrki miałem od wody miała zaduze stężenie soli ,, EC ,, od kiedy używam filtra odwróconej osmozy nie mam już takich objawów
Ostatnio zmieniony 01.08.2024 05:58 przez Beton, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

Wydaje mi się że są lekko przekarmione już - więc chyba trzeba przystopować z nawozami.

A takie połówki liścia co są przebarwione na przedostatniej fotce - to jest genetyczne i to prawdopodobnie wirus TMV.
Ma podobne objawy do mutacji zwanej wariegacją - ale końcówki liścia skręcają w bok i to jest znak że to wirus.

Ona da plon normalnie - ale generalnie taką roślinę się powinno usunąć i umyć spirytusem albo wybielaczem wszelkie nożyczki/sekatory/nożyki jakie były używane przy jej uprawie - bo możesz sobie roznieść wirusa na kolejne uprawy jak będziesz nieostrożny. Wybór jest twój :)
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: Beton »

O proszę zawsze można coś nowego sie dowiedzieć od naszego Admina super. Nie zwróciłem uwagi na poskręcane liście. Bylem pewny że to pH.
Taki przykład pokazuje zeby wszystko było pod kontrolą należy posiadać mierniki EC, pH -mamy mniej opcji do zgadywania, można stawiać tezy bez zgadywania poparte stanem faktycznym. a i ten fish mix to ponoć bardzo mocny jest
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

5.08.2024 - aktualny stan roślinek. Podaje im naprzemiennie raz wodę, raz nawozy. Średnio chcą wypijać ok 2l dziennie - czasem raz, na dwa dni. Robię to „na oko” by nie przelać, i nie dopuścić do specyficznego zawijania dolnych liści.

Lampa 210W

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

Kurde. One wszystkie TMV mają jak teraz patrzę.

Powiedz mi proszę jakiego producenta to pestki są - żebym wiedział czego nie kupować :)
Jak masz więcej Hererów z tej paczki to ja bym wyjebał do kosza niestety żeby na przyszłość tego przypadkiem nie zasiać.
ODPOWIEDZ