Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

4x Jack Herer Indoor

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

02.06.2024 - Po kilkudniowym kiełkowaniu wsadziłem je do plastikowych kubeczków. Podlewane wodą pH 6-6.2.
Robię oprysk z Canna Rhizotonica, podlewam co 3ci dzień wodą z jego dodatkiem.

Namiot 80x80x180 RoyalRoom.
Ziemia Canna Terra Pro.
Światło ustawione teraz na ok 130W z 240 możliwych.
Temperatura jeśli spada poniżej 24 załączam grzanie, powyżej 26 wyłączam - automat z czujką.
Wilgotność - 70% - automat, nawilżacz SpiderFarmer ustawiony poza boxem.

4x Jack Herer sezony

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po weekendzie przyjdzie ziemia - czy przesadzać od razu do docelowych dużych doniczek, czy dać im coś pośredniego?
Docelowo - materiałowe 11l czy 20l?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

Ja radzę przesadzać jak najczęściej (sezonówki) - system korzeniowy jest dużo bardziej rozbudowany niż puszczony naturalnie w dużej doniczce.

Nie wiem czy lampa nie jest za nisko - bo na ponad 100W to wydaje się bardzo blisko ;)
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

9.06.2024 - Robię im oprysk co jakiś czas z Rhizotonica nadal. Roślinki przesadzone, lampa lekko wyżej - nadal ustawiona na 130W.
Czy już je lekko naginać? Póki co nie podaję żadnych innych nawozów. Temperatura i wilgotność bez zmian. Staram się, by nie miały za mokro, by nie przesadzić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

Teoretycznie możesz - ale tu nie ma co naginać :D Ja to naginam jak mają 15-20cm - a tutaj jak cała roślina kończy się 4cm od ziemi i jest pełna węzłów/liści to nie bardzo masz wolną łodygę do gięcia. One ledwo rant doniczki przekroczyły :lol:
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

16.06.2024 - rośliny wyglądają spoko. Czy już czas coś z nimi robić?
Jeszcze z tydzień -+ i przesadzę do większych doniczek - od razu docelowych 22L?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

No pięknie, fajnie podrosły. Zgadza się - za tydzień będą gotowe do przesadzenia.
Tak, można od razu do docelowych już przy tej wielkości co będą za tydzień.
Ciemnozielone są - póki co nawozów nie trzeba, niedoborów nie widzę - wszystko gites.
Trochę niskie - więc możesz rozważyć podniesienie lampy jeśli chcesz mieć wyższe i więcej trenować móc.
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

23.06.2024 - przesadziłem dziś przed wyłączeniem światła roślinki. Zabrakło mi ziemii… będę musiał domówić i trochę podsypać, ale to jak pójdą do góry trochę - wtedy będzie ok?

Czy coś już czas z nimi robić? Jak myślisz? Ziemia Cana terra pro - póki co nie podaje im zbyt wielu nawozów. Dostały rhizotonic po przesadzeniu, żeby było lepiej dla korzeni.

Lampa nadal 130w z 240 możliwych. Dać im już więcej?


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

Jak dostały nową ziemię to własnie dostały nawozy w niej - wiec raczej nie.
Rhizotonic to nie nawóz tylko suplement.

Co do podsypania - NIE. Ziemia ma być POD obecną bryłą korzeniową a nie nad.
To o czym piszesz można zrobić 7-dniowej sadzonce max jak ma świeżą łodygę.
Jak zasypiesz zdrewniałą już łodygę ziemią to zgnije.

Co do lampy - nie wiem. Nie da się tego tak na oko ocenić. Musisz zrobić cała uprawę na 40cm, potem całą na 30 albo 25 i porównać. Niestety bez PAr metru to jest wróżenie z fusów. Ale one są niskie więc ja bym chciał je wyciągnąć - więc raczej bym ani nie zwiększał mocy ani nie zbliżał lampy.
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

Czy w takim razie podsypanie za 2 dni (jak dojdzie ziemia) będzie jeszcze ok? Czy wtedy jakoś trochę ręcznie je podnieść i sypać pod spód?
Jak myślisz?

Czy to już czas, by je naginać?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

Nie. Ja bym nie ruszał. Ziemię trzeba mieć przed przesadzaniem. Teraz już za późno. Roślina odbierze to jako kolejne przesadzania i ta będzie na kolejny tydzień spowolniona.

Możesz naginać jak kto chce :)
Niektórzy naginają 10-ci odniowe sadzonki.
A ja teraz mam automaty co mają ponad 30cm i dopiero myślę o naginaniu. To ma mało znaczenia kiedy.
ODPOWIEDZ