Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

2 automaty ts1000

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

szkolaziola pisze: 31.08.2023 16:18 Może. Można świecić 24/0 ale wtedy z mniejszą mocą. Rośliny mają maksymalną dawkę światła jaką są w stanie przyjąć a potem opadają żeby uciec od światła.
Nazywa się to DLI (Daily Light Integral)
No to moze do jest przyczyna? Ja walilem 24/0 i to 100% a do tego 25-30cm od szczytow. Box 60x60
Dzisiaj od 8-12 mialy przerwe wiec jak bylem w domu o 13 to wygladala troche lepiej niz dzien wczesniej.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Nowa ziemia mogła zmienić pH na prawidłowe.
I auto widzisz bywają chumorystyczne hehe
Nie znam się ale miałem przypadek że miałem lapme na 2x większy metraż (nie wiedząc o tym) i objawy stresu świetlnego wyglądały całkiem inaczej niż Twoje rośliny, ale to auto więc ponoć różnie bywa,.
A propo oświetlenia ja uważam że każda roslina nawet automat potrzebuje parę godzin odpoczynku
Przy jakiej ilości wody masz już runnoff??? Bo jeżeli po tych 2 litrach jak pisałeś to nie jest to runOff,
Masz jak dobrze pamiętam 13-15 litrowe donice ???
Każdy ma inne warunki itp ale umnie przy 6l donicach runoff mam przy 2 litrach lub 2,5 zależy od warunków,
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

https://postimg.cc/ThhYMQ15

Mordo Masz jaja trzymam kciuki za szczęśliwy final
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Beton pisze: 31.08.2023 17:17 https://postimg.cc/ThhYMQ15

Mordo Masz jaja trzymam kciuki za szczęśliwy final
Hm.... fakt ziemia na zdjęciu wydaje się sucha.
Dziwne.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Beton pisze: 31.08.2023 17:14 Nowa ziemia mogła zmienić pH na prawidłowe.
I auto widzisz bywają chumorystyczne hehe
Nie znam się ale miałem przypadek że miałem lapme na 2x większy metraż (nie wiedząc o tym) i objawy stresu świetlnego wyglądały całkiem inaczej niż Twoje rośliny, ale to auto więc ponoć różnie bywa,.
A propo oświetlenia ja uważam że każda roslina nawet automat potrzebuje parę godzin odpoczynku
Przy jakiej ilości wody masz już runnoff??? Bo jeżeli po tych 2 litrach jak pisałeś to nie jest to runOff,
Masz jak dobrze pamiętam 13-15 litrowe donice ???
Każdy ma inne warunki itp ale umnie przy 6l donicach runoff mam przy 2 litrach lub 2,5 zależy od warunków,
Dopiero doczytałem donice masz 12litrowe....
To również wydaje mi się mała ilość na run off
Nie robiłem nigdy w takich dużych donicach
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

Beton pisze: 31.08.2023 17:26
Beton pisze: 31.08.2023 17:14
NIby powinno sie podlewac 10% pojemnosci doniczki czyli wychodzi ze 1.2L wody.
I tak musialem wlewac jej 2L zeby dolem doniczki wylecialo.
Podlalem roślinkę

3ml/ coco A + 3ml/ coco B, pH-6.25, us/cm - 2250

zmierzylem tez wodę wypływająca z doniczki. Wyniki

us/cm-2723 wysoko?

1361 ppm

ph - 6.50
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Admin wspominał że nawóz do kokosa może nie dokonca do gleby pasowac,
Adminie co myślisz o ilości wody i doniczkach jak u kolegi, czy to jest runoff, jak to wygląda u Cb, ja mam autorski grawitacyjny system podlewania, podlanie trwa 20- 40 min zależy jak tam zaworek odkręcę, i przy ilości 6litrach ziemi runoff mam po 2 litrach wody , z podstawki odlewam max250ml, następne podlanie po min 4 dniach.
Odczyty runoffu dokonuj przy podlaniu woda
0,2-0,3mS/cm przynajmniej ja tak robię
Myślę że podlewania trzeba się na uczyć i to niełatwa sztuka. Mnie znów to czeka bo przesiadam się na donice takie jak ty i rozglądam się za nowym 2x większym baniakiem na wodę bądź 2 polacze bo wes to nos heh
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 873
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: szkolaziola »

Użyłeś nawozu jaki odradzałem - więc trochę nie rozumiem - po co pytasz jak i tak robisz po swojemu? :)

Co do podlewania to nie 10% a 10-20%. A więc to może być dwukrotna różnica - każda ziemia jest trochę inna i przelew będzie w innym momencie stąd "widełki".

"Czy to jest runoff?" - no tego nie wiem, musiałbym mieć wideo w czasie rzeczywistym z pełnego podlewania - i jak zobaczę że wlewa 2L wody na raz i 3 sekundy później coś wypływa - to to nie jest runoff ;)
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

szkolaziola pisze: 01.09.2023 16:25 Użyłeś nawozu jaki odradzałem - więc trochę nie rozumiem - po co pytasz jak i tak robisz po swojemu? :)

Co do podlewania to nie 10% a 10-20%. A więc to może być dwukrotna różnica - każda ziemia jest trochę inna i przelew będzie w innym momencie stąd "widełki".

"Czy to jest runoff?" - no tego nie wiem, musiałbym mieć wideo w czasie rzeczywistym z pełnego podlewania - i jak zobaczę że wlewa 2L wody na raz i 3 sekundy później coś wypływa - to to nie jest runoff ;)

Co do Tych nawozow dowiadywalem sie i ludzie pisali ze mozna uzywac ich w normalnej ziemi i niczemu to nie szkodzi.
Mialem wlasnie na mysli 10-20% wiec wychodzi 1.20-2.40L do runoff.

Oczywiscie ze nie wlewam 3l i sprawdzam co wyleci.
Rozlewam po calej doniczce omijajac brzegi zeby nie wylatywalo mi bokiem. W symie w doniczcze juz jest wyksztaltowane miejsce gdzie woda splywa na srodek. LEje po okolo 300-500 ml odczekuje chwile az wszystko wchlonie i potem daje kolejna porcje wody. Run off dla mnie jesli wyplywa on z dolem doniczki a nie sciankami..

Rozumiem Twoje " poirytowanie " jesli tak moge to nazwac bo skad mozesz wiedziec czy wlasnie tak nie robie ze leje 3l i leci mi bokami.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 873
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: szkolaziola »

To nie poirytowanie. Po prostu piszę że nie wiem jak robisz i podaję przykład jak można zrobić to źle.
Zwykle problemy wynikają stąd że ludzie mierzą coś co spłynęło po ściance albo ześlizgnęło się z hydrofobowej ziemi i się cieszą że pH jest takie same jak właśnie walali - no ale mierzą dokładnie co to wlali więc nic dziwnego :P

Ja się nie irytuję bo to nie moja uprawa :) Próbuję pomóc tylko.
ODPOWIEDZ