Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

2 automaty ts1000

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Dobrze ze Ph ok,
Poczekaj z podlaniem 4 dni a nie 2 obserwuj liście jak zrobią się wiotkie, opadną wtedy podlej, rośliną nic nie bedzie jak ciut przesuszysz lepiej przesuszyć niż podlać, a jak nasz nauczyciel mówi chcesz podlać dziś podlej jutro,
Ja w takich donicach podlewałem 2,5l lub 3 do run offu co 5,6 dni przy skrajnych upałach co 4. Ale każda roślinna inną, warunki itp... obserwuj liście podnoś donice i wyczujesz podlewanie,
Poczaj na wypowiedź Admina, on zawsze ma racje i mozę coś poradzi by korzenią troszku pomóc
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 873
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: szkolaziola »

Nie zakładajcie że zawsze mam rację. Mi też się zdarza pomylić albo popełnić błąd w uprawie :)

Ciężko doradzić konkretnie skoro już podlewałeś jak była lekka a i tak są przelane - chyba musisz po prostu zmienić w głowie definicję "lekkości" i czekać aż będzie lżejsza niż robiłeś to dotychczas.

Na przyszłość radzę zważyć na wadze doniczkę z suchą ziemią, jeszcze bez roślin i będziesz miał porównanie - potem na kwitnieniu sobie podstawisz wagę pod donicę i zobaczysz czy się zbliża do wagi suchej, czy waży 2x więcej. Nie żeby tak robić za każdym razem, ale żeby poznać jaka to jest ta waga suchej doniczki już z plantem w środku - potem musisz sobie ją ręką potrącać/podnosić lekko i nauczyć się wyczuwać taką właśnie wagę już bez dokładnego ważenia :)

Generalnie jeśli początkujący mówi że już sucho, to dodaj 2 dni zwykle i nadal roślina będzie stała jak podlana :)
Sam jak zaczynałem to dawałem sobie rękę uciąć że podlewam tylko jak jest sucho, a teraz już wiem że przez pół roku przelewałem non stop twierdząc że tego nie robię.
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

szkolaziola pisze: 29.08.2023 14:50
OK ale co teraz? poczekac?
Powiem wam ze robi sie ona coraz bardziej zolta.

Mam tylko biobizz grow. ALe podobno od biobizz nie wchlaniaja sie odrazu wiec moze lepiej kupic jakis mineralny nawoz zeby szybciej dostala troche azotu zaraz po kolejnym podlewaniem?

Ona nie doslala ani gramu azotu przez caly okrez. jak zaczela kwitnac dalem tylko delikatnie biobizz bloom i to tyle.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 873
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: szkolaziola »

No to ja bym jej zmniejszył częstotliwość podlewania, niekoniecznie od teraz ale jak najszybciej.
A nawóz możesz podać jak uważasz że go brakuje. Mineralny zadziała zdecydowanie szybciej oczywiście.
Ale musisz też dawać nawóz na kwitnienie bo ona już kwitnie. Zwykle jak nawóz jest 2 albo 3 częściowy to musisz mieć wszystkie 2 albo 3 butelki tylko miesza się je w innej proporcji na innej fazie wzrostu - to już instrukcja jest z tyłu butelki w formie tabelki zazwyczaj rozpisana - piszę ogólnie bo nie wiem co masz dostępne i co kupisz - jak cos nie ma znaczenia co - byle mineralny i dokładnie czytać etykietę z dawkowaniem.
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

szkolaziola pisze: 29.08.2023 22:18
Mam zestaw bio bizz grow blook i top max + jakis PK.

Kupie jutro jakis mineralny z azotem. I podleje. sprawdze tez jakie ph w wodzie ktora wyleci.
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

szkolaziola pisze: 29.08.2023 22:18

Obrazek

To bedzie dobre?

Cocos A
NPK (4-0-1)
Calcium (Ca): 4,5%
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Ogólnie nie lepiej coś kupić już z NPK??? Rośliny wiadomo tez rosną na kwitnieniu i też azotu potrzebują,
Tylko żeby Ci niepotrzebnie ten nawóz na półce stał hehe, ja ogólnie zakupił bym 3pak ten co nasz nauczyciel stosuje, Terra Aquatica sa 2 wersje do wody miekiej i twardej ja tak zrobiłem wydatek może 80pln ale myślę że to uratowało moje tłuste topy hhehe musisz mieć EC metr...
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Albo jak chcesz plagron też mają jakieś zestawy, nawoz to nawóz byle nie przesadzić
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

Beton pisze: 30.08.2023 09:03 Albo jak chcesz plagron też mają jakieś zestawy, nawoz to nawóz byle nie przesadzić
Bardziej mi chodzilo o to ze moge tego dostac na miejscu. wiec moglbym dzisiaj to ogarnac
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 873
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: szkolaziola »

To jak sama nazwa wskazuje jest nawóz do uprawy w kokosie.
Raczej nie nadaje się do gleby bo będzie miał inną strukturę jonową przeznaczoną do czepiania się kokosa.

Już lepiej zwykły nawóz dla pomidorów.

Ale jak masz lokalnie dostępny Plagron coco to ten sam sklep na 1000000% ma nawozy do uprawy w ziemi też.
ODPOWIEDZ