Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Lampa

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Awatar użytkownika
Golas
Konopia
Posty: 83
Rejestracja: 03.12.2022 10:32

Re: Lampa

Post autor: Golas »

Fajne rozwiązania widziałem tutaj:
https://cre.science/pl/shop/
Zainspirowały mnie do szukania czegoś na LM301H.
Festero
Sadzonka
Posty: 27
Rejestracja: 14.12.2022 18:25

Re: Lampa

Post autor: Festero »

Ciekawa opcja nie powiem . Jednak mam już jakaś wizje i nie chce jej zmieniać ani dokładać sobie do Majsterkowania bo nie wiadomo jak to wyjdzie. Ile Cię całościowo wyniosło ze tak zapytam ?
Awatar użytkownika
Golas
Konopia
Posty: 83
Rejestracja: 03.12.2022 10:32

Re: Lampa

Post autor: Golas »

Ta z dwoma panelami to tak jak pisałem niecałe 600 PLN. Mam dwa takie komplety ale drugiego jeszcze nie odpalałem. W panelu są diody Samsung'a LM301H oraz Epistar 660 nm + 730 nm i UV 395 nm. Driver mam Mean Well.
Naz rozwiązaniem Crescience się zastanawiałem ale cena jest znacznie wyższa od rozwiązania które wybrałem. Po za tym dużą bolączką jest to że mam namiot 150x77 i musiałem szukać kastomowego rozwiązania.
 
Festero
Sadzonka
Posty: 27
Rejestracja: 14.12.2022 18:25

Re: Lampa

Post autor: Festero »

U Mnie wybór padł na https://link.marktplaats.nl/m1919526946 ... nt=app_ios

Za tydzień po nią jade , jeszcze 50€ utargowalem :) mam nadzieje ze będę zadowolony
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Lampa

Post autor: szkolaziola »

No i git. Daj znać po pierwszej uprawie jak wrażenia :)
Festero
Sadzonka
Posty: 27
Rejestracja: 14.12.2022 18:25

Re: Lampa

Post autor: Festero »

Pewnie , zaraz będę informować :) mam nadzieje ze będę zadowolony alczkolwiek starałem się znaleźć jakieś opinie ale z tym ciężko . Na YouTube innym ładnie się sprawdzają . Po nowym roku wjedzie drugi box na Wega i dopiero zaczynamy zabawę ^^ . Teraz to rozgrzewka ^^
Festero
Sadzonka
Posty: 27
Rejestracja: 14.12.2022 18:25

Re: Lampa

Post autor: Festero »

Ej szybkie pytanie . 26 mam jechać po ta lampe. Ale oczywiście Jak to Ja muszę dalej przeglądać strony . Mam raczej proste pytanie . Nowy Mars hydro FC-E4800 z oficjalnej strony czy próbować ta lampe używana ? Dodam tylko ze muszę po nią jechać wiec koszty się wyrównują . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Lampa

Post autor: szkolaziola »

No koszty kosztami ale moc jest różna. Więc w tej samej cenie to nadal 650W wygrywa z 466W (bo tyle ma FC-E 4800 na europejskiej sieci 220V).
Jakość będzie trochę lepsza u Marsa, no ale tej różnicy w mocy to żadna jakość wykonania i diody nie nadgonią.
Na plus Marsa jest głównie to że w nowej lampie masz 2 lata gwarancji a w tej używce to nie wiem - pewnie zero dni ;)
 
 
 
Festero
Sadzonka
Posty: 27
Rejestracja: 14.12.2022 18:25

Re: Lampa

Post autor: Festero »

Niby jest tam gwarancja na dwa lata od producenta ale nie wiem kiedy kupił . Napisane w ogłoszeniu ze używał kilka tygodni w fazie kwitnienia . Mars hydro nowy 5 lat gwarancji na ledy i dwa na resztę urządzenia . Co Ty byś zrobił na Moim miejscu ? Jechał 5h po używana ale 650w czy wziął ta nowa ? Tak jak wcześniej pisałeś jest to zakup na dłużej :/
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Lampa

Post autor: szkolaziola »

Ja osobiście jestem leniwy i w życiu bym nie pojechał 5h nawet po darmową lampę, trasy dłuższe niż 2h robię samolotem. Dla mnie wygoda jest dużo ważniejsza niż hajs.
Sam nie wiem. Chyba bym wziął tego Marsa - bo mi go do domu przyślą - no i ma dodatkowe diody dark-red, UV i IR - więc szersze spektrum - a ten Phlizon ma chyba tylko białe światło jeśli dobrze patrzę.
ODPOWIEDZ