Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Trening LST automatów

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Piotrek
Sadzonka
Posty: 22
Rejestracja: 18.04.2023 15:16

Trening LST automatów

Post autor: Piotrek »

siemka, chciałbym zacząć treningi LST i mam kilka pytań.
Moja roślinka ma 23 dni od wykiełkowania. Podlewam co 3-4 dni +- 300ml odstanej kranówki z CalMagiem i od czasu do czasu GHE tripack flora series, światło 40cm nad roślinkami i 45% mocy (Mars hydro TS 1000).
Chcę zacząć trening 2-3 dni po podlaniu (wydaje mi się że wtedy będzie odpowiednio przesuszona i giętka)

Obrazek

Przez ile trzymać klipsy do LST i czy podlewać ją kiedy klipsy są na łodygach?
Z góry dzięki za odpowiedź :mrgreen:
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Trening LST automatów

Post autor: szkolaziola »

1. Klipsy najlepiej trzymać do ścinki albo aż same spadną po kilku tygodniach (jak spadną wcześniej to załóż z powrotem).

2. Tak, można a nawet należy podlewać normalnie - jedynie przed treningiem się nie podlewa żeby trochę turgoru (twardości) straciły.

Bardzo duża ta roślinka jak na 23 dni - moje takie duże nie są :)
Wydaje mi się że to może być już za późno na poważne LST - nie wiem czy uda ci się zgiąć cokolwiek poniżej 2 węzłów od góry - mogą być już zdrewniałe i pęknąć na pół przy próbie zgięcia - bądź bardzo ostrożny i jeśli główna łodyga będzie stawiać opór to nie zginaj jej na siłę - jak pęknie na pół w automacie to już nie ma co zbierać - plant do kosza, zostanie ci 30% zbioru i prawie na 100% shermi.
Piotrek
Sadzonka
Posty: 22
Rejestracja: 18.04.2023 15:16

Re: Trening LST automatów

Post autor: Piotrek »

Siemanko to co mi się udało zrobić. Będzie coś z tego czy lepiej zdjąć albo jakoś poprawić :?:
Miłego wieczorku :dance:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Trening LST automatów

Post autor: szkolaziola »

Git, jak się nie złamały to spoko :D Będzie dobrze
ODPOWIEDZ