Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

symbioza rozślin z ziołem ?

Usiądź na ławeczce, odpal jointa i opowiedz coś ciekawego
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

symbioza rozślin z ziołem ?

Post autor: username »

Zastanawiam się, czy kanabis ma rośliny ogrodnicze, przy których rośnie lepiej czy też, z którymi żyje w symbiozie, pytam, ponieważ sadzone będzie w ogródku więc może jakieś pomidory, papryka, mięta ??
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: symbioza rozślin z ziołem ?

Post autor: szkolaziola »

Tak. Nazywa się je "roślinami towarzyszącymi" lub z angielskiego "Companion Plants"

Są to na przykład: rumianek, bazylia, chryzantemy, czosnek, lucerna siewna, mięta

Pomidory i papryka mogą rosnąć obok, ale nic specjalnego nie dadzą :)
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

Re: symbioza rozślin z ziołem ?

Post autor: username »

Dzieki za odp, a czy któreś z warzyw są podobne pod względem uprawy tzn ilości nawadniania czy też wilgodnotności powietrza itp?

Na jednym z wideo był pokazany twój system nawadniania, czy możesz podesłać linka bądź tez nazwe twojego systemu rurek i nawadniania, bo chyba ten temat dokładnie nie został poruszony? Czy jest jakiś rodzaj czyjnika do ziemi sprawdzajacy ph?


Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: symbioza rozślin z ziołem ?

Post autor: szkolaziola »

Jeśli chodzi o podlewanie to papryka ma bardzo podobne wymagania wodno-żywieniowe.

Pomidory/ogórki lubią mieć więcej wody niż konopie więc nie bardzo pasują.

A system podlewania - to mój autorski - wiadro, pompka, inteligentne gniazdko wifi, gruby wąż, cienkie wężyki, łączniki, zawory - wszystko z Amazona i składane własnoręcznie.
Nie ma żadnych czujników, nie jest to idealny system.
On służy mi do 2 rzeczy:
1. napełniam zbiornik, uruchamiam podlewanie i czekam 20 min robiąc coś innego aż się samo podleje - ale nie dzieje się to samo, nastawić mieszankę i odpalić podlewanie muszę sam jak sprawdzę własnoręcznie że potrzebują podlania. Jedyne w czym to pomaga to że nie muszę się 20min czołgać pod roślinami żeby je podlać :)
2. jak podleję godzinę przez wyjazdem i nastawię wszystko to potem mogę po 4 dniach urlopu z plaży odpalić podlewanie jednorazowo i może mnie kolejne 4 dni w domu nie być a roślinki przeżyją (a wiem że już usychają bo mam kamerę w namiocie i widzę po liściach że chcą pić).

Także to nie jest w pełni zautomatyzowany system tylko narzędzie które daje mi trochę wygody i pozwala zostawić planty na kilka dni bez opieki.

Nagram kiedyś jak się robi taki system jak będę robił drugi, ale póki co nie mam czasu na to.
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

Re: symbioza rozślin z ziołem ?

Post autor: username »

Osobiście dążę do pełnego autoamtu, ale dopiero zaczynam więc również mogę nazwać to pół-autoamtem. Linka do pompki mógłbym dostać? bo chyba również tak będę musiał rozwiązać. Jeśli masz jakieś swoje przemyślenia co do nawadniania na zasadzie, mogłem zrobić lepiej to i to, będę wdzięczny. :)
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: symbioza rozślin z ziołem ?

Post autor: szkolaziola »

Pompka taka: https://www.amazon.pl/Aquarium-zanurzen ... 09LCMGD1G/

A co do zrobienia lepiej - na pewno można zadbać o bardziej równomierne podlewanie - u mnie wszystko jest połączone szeregowo - więc każda doniczka będzie miała trochę inne ciśnienie wody i trochę inną ilość wody - ustawiłem tak żeby było na oko dobrze, ale przydałby się regulator ciśnienia (manifold) który równomiernie rozłoży 1 strumień na na przykład 4 identyczne.
ODPOWIEDZ