Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

mierniki

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Piotrek
Sadzonka
Posty: 22
Rejestracja: 18.04.2023 15:16

mierniki

Post autor: Piotrek »

Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: mierniki

Post autor: szkolaziola »

Cześć
Wystarczą. I nawet masz z tym miernikiem pH 2 zestawy saszetek do kalibracji - więc na początek nie musisz nawet płynów kalibracyjnych kupować.
Łap kod na -12% na całą ofertę Sioubiz:

Kod: Zaznacz cały

breedbros-discord
Przyda się jednak płyn do przechowywania sondy - czyli Chlorek potasu (KCL)
Na Allegro znajdziesz taniej niż w growshopie np ten https://allegro.pl/oferta/plyn-do-przec ... 1456843272
Piotrek
Sadzonka
Posty: 22
Rejestracja: 18.04.2023 15:16

Re: mierniki

Post autor: Piotrek »

Wielkie dzięki
Kosior
Nasionko
Posty: 8
Rejestracja: 09.05.2023 20:11

Re: mierniki

Post autor: Kosior »

a Czy takie miernik 3 w 1 warto kupić ?
https://www.growbox.pl/pl/products/elek ... atura-4374
Czy lepiej mieć 2 oddzielne ?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: mierniki

Post autor: szkolaziola »

To jest tak na prawdę 2 w 1. Temperatura jest i jest i tak w każdym mierniku bo jest potrzebna miernikowi do obliczeń - pomiary pH i EC są zależne od temperatury i miernik używa jej do obliczenia prawidłowej wartości.

Tego konkretnego miernika nie znam - generalnie to że są 2 na raz to nie problem - ALE też zauważ że jak masz 2 osobne mierniki i się zepsuje miernik pH to nadal masz miernik EC i na odwrót. A tu jedna awaria - i nie masz niczego - to chyba jedyny minus takiego rozwiązania :)

Z polecanych droższych to Bluelab, Hanna, Apera
Taniej Adwa, Milwaukee albo Dr. meter

Ten co podlinkowałeś też może jest dobry - ale go nie znam więc nie mogę się konkretnie wypowiedzieć.
Kosior
Nasionko
Posty: 8
Rejestracja: 09.05.2023 20:11

Re: mierniki

Post autor: Kosior »

Znalazłem takie i chyba wezmę je na początek
https://onlinetopgarden.com/nl/milwauke ... t-phec-pen
Będą ok na start ?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: mierniki

Post autor: szkolaziola »

Milwaukee było na liście post wyżej - więc tak.
boogus
Nasionko
Posty: 1
Rejestracja: 05.05.2023 09:34

Re: mierniki

Post autor: boogus »

Siema, mam pytanie odnośnie mierników podlinkowanych w pierwszym poście. Czysta woda do której mam dostęp ma ph 7.36, ec 240. Jak uzyskać właściwe ph i ec ? Czy oba mierniki przechowywać w kcl ?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: mierniki

Post autor: szkolaziola »

Cześć :)

Właściwe pH (czyli między 5.8 a 6.8) uzyskasz poprzez dodanie płynu "ph minus" PO wymieszaniu w wodzie nawozów/dodatków jeśli cokolwiek tym razem podajemy. (ten płyn pH- można zastąpić np sokiem z cytryny/limonki)

EC masz okej - nie musisz nic z nim robić :) Można używać filtra RO (odwróconej osmozy) ale rzadko ma to sens.
Przy takim EC CalMag podaje się raz na 2 tygodnie mniej więcej jakby co.

W KCL przechowujemy tylko miernik pH. Miernik EC trzymamy suchy (tylko opłukać sondę czystą wodą przed schowaniem i strząsnąć jej nadmiar).
A ten miernik pH - to tylko czubeczek sondy musi być w KCL - zwykle jest gąbeczka w zatyczce. Żebyś całego miernika w tym nie skąpał przypadkiem ;)
ODPOWIEDZ