Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Niedobory czy przedawkowanie?

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Awatar użytkownika
GreenPig
Sadzonka
Posty: 32
Rejestracja: 22.01.2023 12:42

Niedobory czy przedawkowanie?

Post autor: GreenPig »

Typ: sezon(fotoperiod)
Wiek rośliny od wykiełkowania: 24 dni
Czas od przełączenia na 12/12 (jeśli dotyczy): -
Faza rozwoju: wegetacja
Medium: substrat BioBizz LightMix 
Pojemność doniczki: 3 litry
Jak często i jak dużo podlewasz: Co 3dni 0,4l
Jak i czym karmisz: BioBizz CalMag
Opis problemu:

Witam serdecznie. Mam problem z roslinami. Ziemia BioBizz LightMix, w donoczkach 3l. Podlewam je woda przepuszczona przez filter. Wyskoszyly plamy jak na zdjeciu. Widac, ze na wszystkich tak sie zaczyna dziac. Widac na wszystkich te jasne przebarwienia na lisciach. Ostatni raz dostaly Wode PH 6,5 i CalMag od BioBizz 0,5ml na litr. To przedawkowanie CalMaga czy niedobory? Lampa FC3000 ustawiona na 50% i 40cm odleglosci. Dzieki i pozdrawiam. 
20230225_195614.jpg
 
 
 
 
 
Awatar użytkownika
Abaddon
Sadzonka
Posty: 41
Rejestracja: 10.02.2023 20:09

Re: Niedobory czy przedawkowanie?

Post autor: Abaddon »

Może ta tabela pomoże Ci trochę teraz ale i w przyszłości
 
Załączniki
7BD01D1E-C0E7-4848-98E6-8DEC32CEAD6D.jpeg
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Niedobory czy przedawkowanie?

Post autor: szkolaziola »

Typowy niedobór wapnia (Ca)
Sam używałem kiedyś BioBizz CalMag - on jest bardzo mało stężony. Możesz jednorazowo dać go nawet 2-3ml/litr. TYLKO NIE ZA KAŻDYM RAZEM - z raz na 2 tygodnie mniej więcej.
Najlepiej jak masz EC meter to sprawdzać - badasz samą wodę (masz np 30ppm) i dolewasz CalMaga aż osiagniesz 150ppm samego CalMaga - czyli łącznie z tym co było bazowo w przykładowej wodzie dążysz do 180ppm
Dawkowanie nawozów na krople i mililitry to trochę bzdura - trzeba wiedzieć ile konkretnie masz w roztworze.
Awatar użytkownika
GreenPig
Sadzonka
Posty: 32
Rejestracja: 22.01.2023 12:42

Re: Niedobory czy przedawkowanie?

Post autor: GreenPig »

Dziękuję za odpowiedź. Nie mam miernika EC, moze do nastepnego Projektu zakupie. Za 3 dni ida do donic 11l z AllMixem i wtedy dam im wieksza dawke CalMaga. Zonaczymy co bedzie dalej sie dzalo. Dziekuje bardzo 🙂
ODPOWIEDZ