Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Ziemia kolejnego użytku?

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Awatar użytkownika
Hazardoi
Sadzonka
Posty: 28
Rejestracja: 31.08.2024 16:34

Ziemia kolejnego użytku?

Post autor: Hazardoi »

Tak jak w temacie jak myślicie warto uzywac ziemi po ostatniej uprawie? Jeśli tak to trzeba cos z nia robić? Jak ja przygotować?
Awatar użytkownika
Hazardoi
Sadzonka
Posty: 28
Rejestracja: 31.08.2024 16:34

Re: Ziemia kolejnego użytku?

Post autor: Hazardoi »

Ktoś tak robi czy raczej nowa kupić? :)
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 875
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Ziemia kolejnego użytku?

Post autor: szkolaziola »

Ja nie robię. Za innych się nie wypowiem.
Oczywiście można i da się - ale bez laboratorium nie wiesz ile i czego po danej uprawie miałeś za mało a czego za dużo i się odłożyło. Więc trzeba dodać dość "w ciemno" nawozy - a to prędzej czy później spowoduje albo niedobory albo toksyczność któregoś składnika.

Używanie tej samej, kupnej, ustandaryzowanej ziemi ułatwia uprawę. Koszt ziemi na 1 pełną uprawę to mniej niż 8 euro. To koszt jak za 1g zioła i to nie jakiegoś super nawet :)

Dużo łatwiej używać ponownie ziemi w uprawie organicznej - no ale sama uprawa jest trudniejsza i bez żadnej kontroli (crop steeringu) jaki oferuje nam mineralne karmienie.
Awatar użytkownika
Hazardoi
Sadzonka
Posty: 28
Rejestracja: 31.08.2024 16:34

Re: Ziemia kolejnego użytku?

Post autor: Hazardoi »

Ok dzięki za wyczerpującą odpowiddz :) w takim razie nowa ziemia .
A takie pytanie z innej beczki do myślisz o suszarce do ziół herbdryer warto czy strata kasy ?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 875
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Ziemia kolejnego użytku?

Post autor: szkolaziola »

DO suszenia zioła? W Życiu. Żadne suszarki. One generują ciepło a mamy suszyć w ZIMNIE. Jak najbliżej 16 stopni ma byc
Awatar użytkownika
Hazardoi
Sadzonka
Posty: 28
Rejestracja: 31.08.2024 16:34

Re: Ziemia kolejnego użytku?

Post autor: Hazardoi »

To jest rozkmimka teraz ,gdzie to mogę zrobić i żeby za bardzo nie pachniało 😀
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 875
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Ziemia kolejnego użytku?

Post autor: szkolaziola »

A to już zależy gdzie mieszkasz, jaki masz klimat i możliwości. W najgorszym wypadku suszy się w namiocie w którym sie uprawiało - tylko jest wtedy uprawa wyłączona na 2 tygodnie - tam już masz kontrolę klimatu i filtr węglowy.
ODPOWIEDZ