Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Mój drugi projekt w karierze

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Mój drugi projekt w karierze

Post autor: Karolekufc »

Powierzchnia uprawowa: 1m2
Światło caluma LED 480w 18/6
Pestki: 3x mephisto genetics forums stomper 1x og kush od seedsman, 1x mokums tulip od dutch passion i gorrila glue pochodzenia nieznanego wszystko auto
Nawozy mineralne full zestaw od Canna

Dzień dobry to moja druga uprawa, pierwsza zakończyła się łącznie 500gr zbioru z 5 krzaków z czego jestem bardzo zadowolony bo nie liczyłem na tyle , do tego idealna dla mnie moc ale wiem jakie błędy zrobiłem i co można zrobić lepiej, zakupiłem miernik pH i EC i postawiłem na dużo lepsze pestki więc zobaczymy co z tego wyjdzie i mam dwa pytania

Dziewczyny mają za chwilę 13 i 12 dzień wrzuciłem do ziemi 23.08 i 24.08 i najmniejsza w 5l donicy 29.08 czy to już jest moment w którym podlewam je do pełnego runoff?

Moja woda ma 0.6 uS/cm czy to w miarę dobra jakość wody ? Wiem że na późniejszym etapie dziewczyny potrzebują więcej składników w wodzie rozumiem że dodanie nawozów zwiększa uS/cm w wodzie ?

Jedna pestka gorilla glue wygląda brzydko dać jej szansę czy wymienić szybko na coś innego ?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Mój drugi projekt w karierze

Post autor: szkolaziola »

Siemanko

Nie to dużo za wcześnie na runoff. Dopiero jak beą większe od doniczek w których są - i wzwyż i wszerz.

0.6 to dosyć ZŁA woda. Gorsza od przeciętnej i gorsza od akceptowalnej przeze mnie. Wg mnie powyżej 0.2 powinno się używać filtra RO.
Tak, nawóz podnosi EC, ale właśnie im więcej ma woda bazowo - tym mniej można podać prawdziwego nawozu - i tym więcej syfu typu chlor, sód i różne sole dostaną. Generalnie odradzam taka wodę. Zainwestuj w filtr odwróconej osmozy (RO) jak chcesz ulepszać warunki uprawy :)

Póki co wszystkie wyglądają okej które widzę nas fotkach - ja bym im dał szanse :)
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Re: Mój drugi projekt w karierze

Post autor: Karolekufc »

Dzień 20

Mam wrażenie że dziewczyny jak na 20 i 19 dzień są niskie mimo że specjalnie dałem lampę od początku wysoko aby rośliny się wyciągnęły, są już po kilku lst dziś im daje trochę luzu żeby odbiły w górę , gorilla glue wygląda już bardzo ładnie więc początkowe problemy to musiał być uraz mechaniczny

Plan jest taki że w 11l donicach robię treningi a w tym 5 litrowych zostawiam żeby rosły po prostu żeby wykorzystać wszystkie nasiona automatów jakie miałem

Myślę nad tym filtrem ro no ale opinie na ten temat w środowisku mam wrażenie że są podzielone np. nie wiem czy kojarzysz vampi grower ale on np mówił żeby lać odstana kranówkę razem z najtańszą woda źródlaną że on tak robi 70% wody źródlanej 30% kranówki


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Mój drugi projekt w karierze

Post autor: szkolaziola »

"Wielkością" ogólną to są okej na 20 dzień - no a wysokością nie ale... gdybyś nie robił LST to by miały po 30cm czy coś takiego.
Ale LST służy do tego żeby roślina była niska właśnie - więc sam to z premedytacją zrobiłeś a teraz narzekasz :D

Wydaje mi się ze możesz je już więcej podlewać bo one wolno wypełniają doniczkę korzeniami bo mi się wydaje że tam sucho jest. Nie podlewasz chyba do pełnej saturacji podłoża.

Każdy ma inną kranówke - wiec niekoniecznie jego metoda u ciebie zadziała - no ale nie masz tragicznej tej wody ;)
Choć mi na takiej 450 się ŹLE uprawiało - a na filtrowanej RO albo takiej do 100 ppm (bo u mnie w nowym domu taka jest w kranie) robię rekordy życiowe używając moich metod i nawozów.
ODPOWIEDZ