Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

[0.49m3][Organic] Wizzard Trees & Cookies

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Pacanek
Sadzonka
Posty: 22
Rejestracja: 11.06.2024 01:09

[0.49m3][Organic] Wizzard Trees & Cookies

Post autor: Pacanek »

Boks:
70x70x160
Światło:
MarsHydro Ts1000
Mieszak:
Marshydro 6 z rozwaloną osyclacja
Wyciąg:
4 inch iFresh Fan;4” carbon filter Mars Hydro
Doniczki: 0,3 /1,75L/20L
Ziemia: Lightmix Bio Bizz
Nawozy: Biotabs
Nawadnianie - Mars Hydro
Dodatek - Słaby osuszacz , lampy UV/IR/DR, mata grzewcza

Panny to

Wizzard Trees Tee Time - po lewej (5dni)
Problemy z kiełkowaniem dwie pestki poszły się je**c

Cookies Papaya x Hollywood - po prawej (8dni)Obrazek
Obrazek

Myślicie że przesadzać już maluchy do przejściowych 1,75L z ziemią (+10g statexu +10g silicium) i do dziury po 5g mycortex ? Roztwór Orgatex 2,5ml i 1g bacterex w litrze wody i tym podlać rośliny i na koniec spryskać boom boom spray 1ml/L . Tabsa sobie odpuszczę na ten moment i dam dopiero do docelowej donicy 20L . Nie wiem czy już przesadzać czy poczekać bo myślałem by poczekać i odrazu pierwsze cięcie na manilining robić przy przesadzaniu . Dostały tylko taką saszetkę z 0,5mycortexu i bacterexem /L by trochę to ph regulowało i korzenie lepiej rosły
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.49m3][Organic] Wizzard Trees & Cookies

Post autor: szkolaziola »

Siemanko

Powodzenia :)

1. Już są mocno wyciągnięte - potrzebują więcej mocy światła lub bliżej lampę.
2. Mieszaki MarsHydro nawet 1 rok nie są na rynku więc na 100% masz gwarancję - zgłoś się do nich jak najszybciej to pewnie ci wyślą nowy za friko i będziesz miał dwa :dance:
3. Co to jest nawadnianie MarsHydro? Co masz na myśli?
4. Tak, ja bym już przesadził - a z nawozami BioTabs nie doradzę - ja nie umiem tego stosować - chyba musisz zgodnie z instrukcją mniej więcej ;)
Pacanek
Sadzonka
Posty: 22
Rejestracja: 11.06.2024 01:09

Re: [0.49m3][Organic] Wizzard Trees & Cookies

Post autor: Pacanek »

1 właśnie kiełkowałem na oknie i dopiero potem pod lampę dlatego właśnie tak się wyciągnęły tera już stoją w miejscu .
2 dobry pomysł zapomniałem że na to jest wszystko gwarancja
3 mam nawadnianie kupione od Mars hydro jest pompka w środku wiadra i przez smart wtyczkę na telefonie puszczam wodę . Jak zamontuję na większej donicy to zobaczysz 😁 albo wpisz sobie na ich stronie drip irrigation kit
4 a co myślisz o poczekaniu i przesadzić z pierwszym cięciem na Main Lining nie będzie to lepiej ? Jeden stres nie dwa ?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.49m3][Organic] Wizzard Trees & Cookies

Post autor: szkolaziola »

Nie.
Lepiej wiele małych stresów oddzielonych kilkoma dniami odpoczynku - niż jeden duży. Duży może spowodować hermienie.

A ten drip spoko, fajne rozwiązanie. Ja sam zrobiłem coś takiego :D
Pacanek
Sadzonka
Posty: 22
Rejestracja: 11.06.2024 01:09

Re: [0.49m3][Organic] Wizzard Trees & Cookies

Post autor: Pacanek »

Chyba jednak pie***le ten mainlining , fajnie to wygląda ale dochodzą mnie słuchy by lepiej nie robić na tych cali odmianach jakiś treningów bo zmiany otoczenia mogą źle wpłynąć na nie i zaczną hermic jak ja tyle razy potnę , a sama ich genetyka jest na tyle dobra że dużo lepiej dojdzie i da więcej jak się zrobi tylko jakiś Lolipoping by usunąć popcorn .
Przesadzielem dałem po 9 g startexu i silci na roślinę , do otworu 5 g mycortexu
Podlałem roztworem jedno litrowym z 2g bacterexu i 1 skromnym mililitrem oragetxu bo za dużo już tego NPK i ten jeden litr rozlałem na 3 rośliny. Po przesadzaniu popryskałem boomboom sprayem 0,5ml na 500ml
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.49m3][Organic] Wizzard Trees & Cookies

Post autor: szkolaziola »

No i prawidłowa decyzja.

Mainlining ma TYLKO jedna zaletę - fajne zdjęcie. Koniec zalet. On nie daje fajnego plonu. To tragiczna technika treningowa wymyślona tylko i wyłącznie pod robienie ciekawych zdjęć.

ScrOG, lollipopping, topping i ewentualnie czasem supercropping to wszystko czego potrzebujesz
Pacanek
Sadzonka
Posty: 22
Rejestracja: 11.06.2024 01:09

Re: [0.49m3][Organic] Wizzard Trees & Cookies

Post autor: Pacanek »

Siema wczoraj wrzuciłem co2 baga i po nocy wyszły pazury od azotu po kolejnej połowie dnia wyszły takie plamy co tu się stało ? Przesadziłem z biotabsem ? To wina co2 baga ? Jak mogę im pomóc

27/28stopni 75/80 wilgotność , ph nie sprawdzałem jeszcze bo mokra ziemia ale powinno być dobre bo są bakterie w ziemi
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.49m3][Organic] Wizzard Trees & Cookies

Post autor: szkolaziola »

To od nawozu.
Biotabsa to się daje pół do kilkulitrowej doniczki... I jednego do kilkunastolitrowej.

A ty masz doniczki z 300ml i dałeś? Toż to jak nalać im kwasu zamiast wody...

Wg mnie je zabiłeś i ich nie uratujesz raczej. Będzie tylko gorzej. A wypłukać tabsa strasznie ciężko. I przy okazji wyjaławia się glebę do zera.

Nie wiem co teraz... możesz spóbowac przesadzić do kilkunastolitrowych BEZ nawozów i tam sie jakoś rozejdzie ten tabs, ale czy przeżyją to nie wiem...
Pacanek
Sadzonka
Posty: 22
Rejestracja: 11.06.2024 01:09

Re: [0.49m3][Organic] Wizzard Trees & Cookies

Post autor: Pacanek »

Tak jak pisałem post wcześniej do tej doniczki nie dawałem tabsa , mimo ze te tabsy osłabili to nie powoalilo mnie by tyle dawać . Dostały tyle co opisywałem w poście wyżej prawdopodobnie to fluktuacja ph , czekam aż ziemia się wysuszy i dorzucam bakterie by pomogło im to ogarnąć , dużo posiadaczy miało to na biotabsie i zwykle rośliny wychodziły bez szwanku. Obserwujemy dalej jak będzie postępować to przerzucę do docelowej donicy
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: [0.49m3][Organic] Wizzard Trees & Cookies

Post autor: szkolaziola »

No to ty sugerowałeś że to biotabs - to było w pytaniu:

"Przesadziłem z biotabsem ?"

Ja przecież nie wiem co ty robisz a czego nie robisz jak mi o tym nie powiesz
ODPOWIEDZ