Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Nowy box do szafy

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Ston3r
Nasionko
Posty: 1
Rejestracja: 11.02.2023 12:10

Nowy box do szafy

Post autor: Ston3r »

Siema!
Jako że recepty drogie a temat z aptek pozostawia wiele do życzenia, postanowiłem wrzucić małego boxa do szafy i samemu spróbować coś podziałać. Jestem jeszcze przed zakupami i pojawiło mi się kilka pytań.

Do szafy ~65x55x200, chciałem wrzucić:
RoyalRoom Classic 50x50x120
Mars Hydro TS 600 / Mars Hydro TS 1000 / Grow The Jungle The Jackson LITE 
Wentylator 100m3/h + filtr węglowy
Wiatraków poszukam w elektronicznym bo o dedykowanych na klpis już poczytałem ;)

Pytanie czy TS 600 wystarczy na taką powierzchnię czy lepiej zainwestować w lepszą lampę?
Czy szafa nie jest za mała na takiego boxa i nie zaburzy w jakiś sposób wentylacji?
Czy wrzucać tam 2/4 automaty? Czy może jednak uzbroić się w cierpliwość i pójść w sezonówki?
Czy może jednak poszukać jeszcze innego miejsca i lepszy będzie box 60x60 i lepsza lampa?

Z góry dziękuję za pomoc
Z fartem!
 
 
 
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy box do szafy

Post autor: szkolaziola »

Ja bym w tej sytuacji olał boxa i uprawiał w szafie - nie ograniczasz i tak małego miejsca - zwłaszcza w wysokości - 120cm to super mało - bo mała sezonówka razem z doniczką tyle ma - a gdzie wyciąg i lampa będzie wtedy? :)
Możesz opcjonalnie wyłożyć ściany białą folią albo pomalować na biało (biały odbija światło LEPIEJ niż mylar/srebrny).

Masz możliwość wyprowadzenia wentylacji z tej szafy?

Ja bym tam włożył 1 sezonówkę - możesz 2/3 automaty - ale będziesz żałował. Automaty to rośliny dla zaawansowanych growerów (a ci już wtedy zwykle nawet nie chcą ich dotykać bo wiedzą że to syf w porównaniu z sezonami)

TS 600 da radę, ale bym proponował TS 1000 - niewiele droższa a da ci dużo lepszy plon, zwłaszcza jak chcesz wciskać tam więcej niż 1 roślinkę.
 
ODPOWIEDZ