Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Amnesia XXL Auto

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Jaxon
Kiełek
Posty: 19
Rejestracja: 25.02.2024 20:40

Amnesia XXL Auto

Post autor: Jaxon »

Typ: automat AMNESIA AUTO XXL /Zkittlez Auto/ Dark Devil Auto
Wiek rośliny od wykiełkowania: xx dni
Czas od przełączenia na 24/0
Faza rozwoju: sadzonka 7 dzień
Medium: substrat plagron light mix
Pojemność doniczki: 9 L
Jak często i jak dużo podlewasz: 50 ml co drugi dzień
Jak i czym karmisz: mikoryza great white shark
Opis problemu:
Witam jest to 7 dzień sadzonek, sa 3 sztuki kazda to amnesia auto XXL, mam wrażenie ze cos dziwne kolory lapia te liscie, w niektorych miejscach ciemne przebarwienia, jak i rownież zauwazyłem mikro przypalenia ( a moze to zniszczenia od szkodników?) . Jest sie czym przejmować czy narazie obserwować? Jest opcja ze to przez mikoryze?
Temp 26-28 stopni, wilgotność 70-90.
Każda wykielkowała praktycznie w tym samym momencie.
Lampa MH 150 W ustawiona na 10% mocy, 25 cm nad sadzonką.
Narazie bylo światło 24/0, bo zapomniałem nastawic timer, ale dzis juz zszedłem do 22/2, i potem zejde do 20/4 (może tutaj leży przyczyna)


Wgraj wyraźne i ostre zdjęcia lub wideo pokazujące problem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05.05.2024 22:20 przez Jaxon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Amnesia XXL Auto

Post autor: szkolaziola »

Nic się nie dzieje. To normalny wygląd liści. Może lekko przelane są - 50ml co 2 dni na tym etapie to dość dużo jak ta roślinka w całości ma może 1ml objętości łącznie z korzeniami.

Na pewno nic od mikoryzy nigdy nie będzie bo to nie nawóz - można ją tym po pachy zasypać i jedyny efekt to będzie ubytek 50euro z portfela.
Jaxon
Kiełek
Posty: 19
Rejestracja: 25.02.2024 20:40

Re: Amnesia XXL Auto

Post autor: Jaxon »

Dobra uspokoiłeś mnie. Dzieki
Poprowadze juz w tym wątku dziennik tej uprawy, chyba że jest szansa zeby przenieść temat do "Dzienniki Uprawowe" ?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Amnesia XXL Auto

Post autor: szkolaziola »

Przeniesione :)

Powodzenia! :dance:
Jaxon
Kiełek
Posty: 19
Rejestracja: 25.02.2024 20:40

Re: Amnesia XXL Auto

Post autor: Jaxon »

Siemanko!
Wracam z updatem, a więc:
25-28 C
70-90% wilgotnosci
swiatło 22/2- po wstępnych lst przezucam na 20/4
30 cm od szczytów, 75W

Amnesia #1 Dzień 14
Ta jest najmocniejsza zdecydowanie z całej trójki.
W dniu jutrzejszym chciałbym zrobić jej LST, ale zastanawiam sie czy nie poczekać z dwóch dni? Wydaje mi sie ze dałem ciut za wysoko i słabo światło bo na początku bardziej szły w góre niżeli wszerz.
Podlewana narazie samą wodą 80ml.

Obrazek

Amnesia #2 Dzień 14
Do tej panny nie zamierzam dodawać calmagu przez cała uprawe, ewentualnie w ostateczności, jak faktycznie będą zauważalne oznaki niedoboru
Podlewana 80 ml wody.

Obrazek

Amnesia #3 Dzień 14
Dostała przedwczoraj dawke nawozu terra grow i moim okiem wyprzedziła #2 chociaż szly łeb w łeb od samego początku.
Generalnie zawsze nawoże zawsze po 14 dniu, a tutaj chciałem zacząc ciut szybciej. W tej roślince chciałbym zrobić tez topping :P Kiedy polecacie to zrobic?

Obrazek

Zkittlez Auto Dzień 5
Ta panna to myślałem, ze będzie do wyrzucenia bo korzeń wyszedł górą, ale przysypałem ziemią no i w sumie fajnie nawet wychodzi.
Narazie sam oprysk jej daje

Obrazek

Dark Devil Auto Dzień 4
Ta miała być zamiast Zkittlez, ze jest zdrowa no to ta też zostanie. Narazie sobie rośnie ale jak wcześniej mi wspomniał Szkola_Ziola, Jutro ucinam tą słabszą i od razu poleci do docelowej donicy.

Obrazek

Teraz mam pytanko:
Kiedy dawać można zaczynać im dawać wiatr? Teraz juz wieje normalnie ale w początkowych dniach jak próbowałem odpalic wiatrak to tak mocno dawał ze zaraz by je wyrwało lub połamało.
Pozdro
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Amnesia XXL Auto

Post autor: szkolaziola »

Super, fajny growlog.

Topping najlepiej jak jest 4-5 węzłów i wtedy można nad 3 albo 4-tym ciąć.

Wiatr to tak jak piszesz - na tyle żeby się bujały ale ich nie gięło - jak za mocny wiatrak to go puść na ścianę namiotu a nie rośliny - on i tak się odbije i jak zamkniesz namiot będzie się ruszało powietrze. No ale ja czasem 2-2.5 tygodnia od pestki nawet czekam aż im dam wiatr
Jaxon
Kiełek
Posty: 19
Rejestracja: 25.02.2024 20:40

Re: Amnesia XXL Auto

Post autor: Jaxon »

Siemanko
A więc tak:
24-27C
50-70% wilgotności
60cm nad szczytami 160W'
Światło przełączone na 18/6

Amnesia #1 Dzień 22
Widać juz preflowersy- takze zaczyna sie kwitnienie.
Wczoraj dostała 250 ml wody+calmag+(naprawde bardzo mala ilość terra grow oraz juz dałem tez bardzo minimalnie terra bloom)
Trening byl robiony tylko LST.

Obrazek

Amnesia #2 Dzień 22
Tutaj był topping+ delikatne LST no i stwierdzam, że efekt naprawde WOW. Jest najsilniejsza, najzdrowsza, najwyższa, najwięcej wyprowadzonych szczytów. No i jak od początku zakładałem , nie karmić jej calmagiem wcale i narazie tego nie zmieniam bo radzi se całkiem nieźle.
Podlana 250 ml+terra grow - jutro mam nadzieje ze doszukam sie kwitnienia

Obrazek

Amnesia #3 Dzień 22
Podlana 200 ml wody+calmag (dodawany od 7 dnia około). Tej narazie niczym innym nie karmie. Nie daje nawozu na grow, gdyż tak jak wspominałem każda jest swego rodzaju eksperymentem. U tej panny źle zrobiłem LST moim zdaniem i za bardzo ją zglebiłem przez co utrudniłem sobie dalszy trening. Tez doszukałem sie juz jakies początki kwitnienia.

Obrazek

ZZ Dzień 13
Tutaj chyba też zrobie topping, podlana 100 ml+ terra grow. Wstawiam również jak to sie w całości prezentuje

Obrazek

Obrazek

Dark Devil niestety nie przetrwał i stał w miejscu przez cały czas to go wywaliłem.

Mam również pytanie, a w zasadzie to dwa. Jako że wole zapobiegać niż leczyć, jak zabezpieczyć sie przed szkodnikami? A może juz je mam, jak to sprawdzić i jak sobie z tym poradzić?
Pozdro
Jaxon
Kiełek
Posty: 19
Rejestracja: 25.02.2024 20:40

Re: Amnesia XXL Auto

Post autor: Jaxon »

Mały edit. Znalazłem takie dwa liście jak na foto w Amnesia #2, co może byc przyczyną? Przepalona od nawozu czy od światła?

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Amnesia XXL Auto

Post autor: szkolaziola »

Nie zostawiać otwartego namiotu i wlotów, wszystkie wloty/wyloty mieć z siatką ochronną, nie wchodzić do pokoju w którym jest namiot z ogródka/lasu/łąki bez umycia i przebrania się.

Mówię też o tym w sekcji "Jak nie mieć problemów" w tej lekcji:
https://szkolaziola.pl/lekcje/lekcja-8- ... zowki.html


A co do liścia to zależy co to za liść. Jak od połowy wysokości rośliny w górę to niedobór się zaczyna - ale też masz za dużo nawozu bo końcówki już przypalone więc nie można dać więcej.
Jak to dolny liść to roślina go zjada bo jest w cieniu i chce się go pozbyć.
ODPOWIEDZ