Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Houston we have a problem ?

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Michał83
Nasionko
Posty: 7
Rejestracja: 20.03.2024 09:04

Houston we have a problem ?

Post autor: Michał83 »

:geek: Typ: automat / sezon(fotoperiod)Sezon 2x + 1x Automat
Wiek rośliny od wykiełkowania: Sezony 17 dni z czego 6 dni od kiedy zaczęły rosnąć pod nowa lampa , Auto 4 dni
Czas od przełączenia na 12/12 (jeśli dotyczy): Narazie 20/4 na 40% cj 40w
Faza rozwoju: wegetacja + sadzonka
Medium: canna pro.
Pojemność doniczki: xx litrów 10l auto , sezony narazie 1.5l
Jak często i jak dużo podlewasz: w tym problem , chyba przelałem ;)
Jak i czym karmisz: Hesi ma strt później sama woda , auto sama woda lekko podlana jaz na starcie.
Opis problemu: jasna barwa lisci sezonów, od posadzenia bardzo powoli rosły pod chińska lampa , spo sprawdzeniu mocy lampy okazało się że na maxa miała raptem 16w 🤣 , zakupiłem SF 1000 i jest progres , od 6 dni poszła w końcu ale czuję że coś jest dalej nie tak , ten kolor lisci . Domyślam się że przelane są, doniczki w sezonach są dalej ciężkawe i mokre. Jak o czymś zapomniałem napisać przypomnijcie . Dzięki ;)

Ps. Automacik chyba ok , na 4 dni wygląda oko

Wgraj wyraźne i ostre zdjęcia lub wideo pokazujące problem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Houston we have a problem ?

Post autor: szkolaziola »

Jest w miare ok.
Wszystkie są przelane - automacik też.

To co tam masz to przez jakiś tydzień nie potrzebuje ani kropli wody.

Za to powinno mieć prawie 80% wilgotność powietrza na tym etapie - a nic o tym nie wspominasz.
No i jaka jest temperatura na poziomie liści?
Michał83
Nasionko
Posty: 7
Rejestracja: 20.03.2024 09:04

Re: Houston we have a problem ?

Post autor: Michał83 »

Na wstwpie , dzięki za odpowiedź, bardzo cenie sobie każda radę. Ogólnie temp. oscyluje w granicach 24-25st , jeśli urządzenie dobrze pokazuje to wilgotność jest w okolicach 90 a nawet 99 % , nie posiadam na ten box narazie żadnej wentylacji , jest tylko mały mieszacz powietrza.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Houston we have a problem ?

Post autor: szkolaziola »

Trochę zimno - to też spowalnia wzrost.
Na wegetacji zaleca się od 26 do 30 stopni.
24-25 jest spoko ale na kwitnienie już kiedy roślina wolniej rośnie.

Wilgotnośc jak masz wysoką to super - choć 99% to już ryzyko że ci namiot i ściany w pokoju spleśnieją więc ogarnij jednak jakiś wyciag :D
Michał83
Nasionko
Posty: 7
Rejestracja: 20.03.2024 09:04

Re: Houston we have a problem ?

Post autor: Michał83 »

Powiedz mi jeszcze, czym podnieść temp w namiocie? Namiot tymczasowo stoi w sypialni , nie mam możliwości grzania całego pokoju , mówiąc krótko, kobieta kazała by mi spać na balkonie . Może są jakieś inne sposoby niż ogrzewanie otoczenia .
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Houston we have a problem ?

Post autor: szkolaziola »

Obniżyć lampę (bo liczy się temperatura na poziomie górnych liści a nie gdziekolwiek w namiocie)
Są grzejniki rurowe, grzejniki olejowe, klimatyzatory z pompą ciepła, kurtyny termiczne, maty grzewcze (ale te akurat bardzo mało dają)
Michał83
Nasionko
Posty: 7
Rejestracja: 20.03.2024 09:04

Re: Houston we have a problem ?

Post autor: Michał83 »

Dzięki wielkie , działamy !!! 😊
Michał83
Nasionko
Posty: 7
Rejestracja: 20.03.2024 09:04

Re: Houston we have a problem ?

Post autor: Michał83 »

Jakie są idealne pomiary ec i tds dla run off'u ? Dalej tego nie ogarniam . Szukałem czegoś więcej w necie ale tak konkretnie to lipa . Fajnie jak by powstał konkretny instruktaż wideo od A do Z w tym temacie ( taki dla idiotow 😜 ) 😉
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Houston we have a problem ?

Post autor: szkolaziola »

Cześć
Gdyby się tak dało to byłoby pełno takich tabelek - niestety jest to całkowicie niemożliwe.
Każda uprawa jest inna, każda genetyka jest inna i do tego jak używamy nasion to jeszcze każda roślina jest inna nawet wysiana z tej samej paczki (inny fenotyp).
Do tego wynik różni się zależnie od osoby przeprowadzającej pomiar i tylko wskazuje kierunek - a nie mówi o konkretnej ilości nawozu - wystarczy że do podstawki wypłynie 100ml więcej wody i już będzie inny wynik.

Dlatego ja radzę tylko ogólnie - jak EC runoffu na wegetacji spada poniżej 1000 μs/cm to karmimy 1000 μs/cm.
Jak EC runoffu na kwitnieniu spada poniżej 1500 μs/cm to karmimy 1500 μs/cm.

A szczegóły trzeba samemu dostosować. Są odmiany które karmię na kwitnieniu po 4000 μs/cm - ale to już są zaawansowane i niebezpieczne dawki gdzie łatwo zabić cała roślinę i zniszczyć wszystko miesiąc przed zbiorem.
Michał83
Nasionko
Posty: 7
Rejestracja: 20.03.2024 09:04

Re: Houston we have a problem ?

Post autor: Michał83 »

Po dłuższej chwili wszystko wydaje się być w porządku, zostało im jakieś 2 - 3 tyg na bloomie, pytanie mam takie , czy warto przestać nawozic tydzień lub dwa przed spinka? Tylko sama woda ? Czy lecimy do samego końca?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ