Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Początek - parę pytań

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Piotrek
Sadzonka
Posty: 22
Rejestracja: 18.04.2023 15:16

Początek - parę pytań

Post autor: Piotrek »

Witam, w boxie 60x60x160 chcę posadzić cztery automaty w doniczkach 11L. Lampa Mars Hydro TS1000.
Jeśli chodzi o nawozy to GHE TRIPACK FLORA SERIES + CalMag od Biobizz.

Mam parę pytań do was:
- Czy nawozy jakie podałem wyżej będą odpowiednie czy jeszcze coś do tego dodać?
- Czy ziemia Canna Terra Professional będzie dobra?
- Czy warto używać produktów typu Plant Success Great White - mikoryza w granulacie?
- 18/6 czy 20/4?
- Jakiego produktu używać do płukania (flush)?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Początek - parę pytań

Post autor: szkolaziola »

Siema

4 auto mają bardzo ciasno w 90x90. W 60x60 nie zmieścisz - ale wiem że i tak spróbujesz :) Raz pożałujesz i się nauczysz :D

- Czy nawozy jakie podałem wyżej będą odpowiednie czy jeszcze coś do tego dodać?
Tak, starczy
- Czy ziemia Canna Terra Professional będzie dobra?
Tak
- Czy warto używać produktów typu Plant Success Great White - mikoryza w granulacie?
Tak ale różnice są marginalne więc to już kalkuluj czy chcesz kasę wydawać bo to drogie
- 18/6 czy 20/4?
Dla auto 20/4
- Jakiego produktu używać do płukania (flush)?
Żadnego, flush to głupota i tylko pogarsza jakość. Zostało to wielokrotnie udowodnione naukowo.
Piotrek
Sadzonka
Posty: 22
Rejestracja: 18.04.2023 15:16

Re: Początek - parę pytań

Post autor: Piotrek »

czyli posadzić 2-3?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Początek - parę pytań

Post autor: szkolaziola »

Powiem tak - zobacz sobie jak wyglądają 4 automaty w namiocie 90x90 po miesiącu - i dopiero zaczęły się rozciągać więc będą jeszcze 50-75% większe niż teraz - a już ledwo się mieszczą.
Obrazek

Najwygodniej w 60x60 jest dać 1 duża roślinę - ale wiem że każdy chce mieć jak najwięcej - więc możesz spróbować 3 zmieścić :)
ODPOWIEDZ