Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Czego to objaw??

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Beide12
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Czego to objaw??

Post autor: Beide12 »

Witam

Roślinka była przesuszona tzn. 2 dni za późno dostała wodę oraz w czasie kiedy nie miała wody to także była w bardzo niskiej wilgotności. Od tego czasu liście zaczęły wyglądać jak na zdjęciu. Pytanie czy to faktycznie od przesuszenia tak wygląda czy może inne czynniki wpłynęły na to?.
Dzień 17
Temp 29
Rh 80 na codzień i 46 w czasie przesuszenia
Woda ph 6.4 z ukorzenianiem tylko
Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Karolekufc
Konopia
Posty: 68
Rejestracja: 28.01.2023 15:50

Re: Czego to objaw??

Post autor: Karolekufc »

Możliwe przyczyny

Niedobór
Złe podlewanie
Zmiana pH gleby

Ale poczekajmy na opinie admina bo ja sam się dopiero uczę 😁

Jedyne co możesz zrobić to zbadać pH gleby albo runoff i jeśli pH nie jest odpowiednie no to znaczy że trzeba działać natomiast jest pH jest git to znaczy że od złego podlewania czyli ma za sucho bo wątpię żeby roślina na takim etapie pokazywała niedobory mając odpowiednią ziemię
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Czego to objaw??

Post autor: szkolaziola »

Prawdopodobnie w trakcie przesuszenia została poparzona rosnącym stężeniem soli nawozów które są w glebie (jak ilość wody spada do zera to stężenie nawozów wynosi 100% - stają się kwasami)

Dodatkowo po tej akcji zapewne przestały jeść bo mają uszkodzone korzenie - co sprawi że pH spadło pewnie poniżej 5 i tylko pogarsza sprawę.

Z takimi uszkodzeniami i jak mają 17 dni to ja bym zaczął od nowa - nie warto tracić na nie czasu po takiej akcji - stracisz jeszcze 3.5 miesiąca i nie będziesz zadowolony ze zbioru na pewno - o ile w ogóle dożyją.

Oczywiście jak chcesz to MOŻESZ kontynuować - zbadać pH i EC runoffu, potem skorygować odpowiednio - zależnie od tego co wyszło - i lepiej je traktować od teraz - ale wg mnie - z doświadczenia - nie warto. Za każdym razem jak próbowałem coś takiego ratować to potem waliłem głową w ścianę żeby siebie ukarać za tą głupią decyzję i brak jaj do wywalenia zmaltretowanych roślin do kosza :P żyć się odechciewa jak musisz 3 miesiące podlewać coś co z dnia na dzień wygląda tylko gorzej. BARDZO ciężko będzie wyprowadzić tą ziemię na prostą - nawet jakbyś był ekspertem.

Trzymam kciuki - którekolwiek podejście wybierzesz :D

Aha - i to wszystko z założeniem że mówimy o sezonówkach. Jeśli to są automaty to JEDYNYM wyborem jest kosz. Automat tak uszkodzony da max 10g plonu i to takiego że u mnie by ten susz prosto do kibla poleciał.
Beide12
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: Czego to objaw??

Post autor: Beide12 »

Tak jest to sezonowa.
No w sumie narazie potrzymam zobaczymy jak będzie się zachowywać na tle dwóch innnych panien w namiocie które też były przesuszone ale nie aż tak. Jak coś to wyrzuce, nie ma problemu. Przy następnym podlewaniu sprawdzę ph runoffu
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Czego to objaw??

Post autor: szkolaziola »

Daj znać co wyszło, jestem ciekaw.

Powodzenia 💪
Beide12
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 07.04.2024 16:30

Re: Czego to objaw??

Post autor: Beide12 »

Szybki Update

Rośliny idą dalej już zdrowo.
Wiadomo liście które dostały w dupe juz takie zostają ale wszystko co nowe, myślę że idzie już zdrowo.
Środkowa i prawa strona świeżo po podlaniu.
Panny już są po drugim toppingu.
Dzień 30
Temp 29 (ostatnimi dniami niestety i 31 dobije ale wiadomo jak to jest teraz z upałami)
Lampa 56w ,40 cm nad roślinami
Rh stałe 68
Światło 24 i ładnie szybko lecą😁 jutro przełączam na 18/6
Podlewane wodą 6.4 ph z rootjuice ( w między czasie dostały też porcje Acti Vera i Alg a Mic oraz Supervit).
Ec runoffu 1.0, ph 6.1 więc myślę że jest ok.
Będziem Żylim heh
Lecimy dalej.
Postępy będę wstawiał co jakiś czas tutaj bo nie chce ruszać z systematycznym logiem. Brak czasu na prowadzenie heheh
Pozdro

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ