Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Ograniczenie wielkości rośliny po treningu

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Awatar użytkownika
Golas
Konopia
Posty: 83
Rejestracja: 03.12.2022 10:32

Ograniczenie wielkości rośliny po treningu

Post autor: Golas »

Typ: sezon(fotoperiod) Tiborszallasi
Wiek rośliny od wykiełkowania: ok. 6 tygodni.

Faza rozwoju: wegetacja
Medium: substrat
Pojemność doniczki: 2 litry
Jak często i jak dużo podlewasz: 2 razy w tygodniu
Jak i czym karmisz: BIOBIZZ raz w tygodniu, woda + CALMAG też raz w tygodniu.

Rośliny po drugim toppingu i bendingu. Wysokość około 25 cm od powierzchni ziemi. Rozmiar bardziej wskazujący na automat w małym namiocie. Genetycznie ta odmiana dorasta między 250 a 350 cm oczywiście na polu zasiana gęsto i przycinana.
U mnie to trochę wygląda jak bonsai. Wiem, że chyba panicznie staram się bardziej nie podlewać niż podlewać. z nawożeniem też tak na bakier. raczej rzadziej niż częściej ale robię to na wyczucie. Niedługo kupie miernik EC to może będzie w końcu jakieś podparcie w pomiarach a nie wróżenia ze szklanej kuli. Póki co robię to na podstawie jakiś tam doświadczeń i strachu przed przedobrzeniem. Wydaje mi się, że przegapiłem przesadzanie bo doniczka 2L chyba powinna zostać zmieniona trzy tygodnie temu, pewnie plany były by o połowę większe. Ciekawi mnie to jak bardzo będą wstanie urosnąć jak będą już w fazie kwitnienia? Czy dobiją do 50-60 cm? Czy będą karłami? Wydaje mi się, ze lampę miałem za nisko. Powiesiłem teraz pod samym sufitem ale liście nadal niewzniosły się ku niebu, może nie wierzące?
HIUXDp++RV6IHdJB7xqmBA.jpg
YmAdkwtKSqaz53GxEyIt7w.jpg
Pojawiły się też problemy (w końcu) na jednej roślinie.
cSFbV4qUS1ezep+dJP3lWg.jpg
Podlewanie i nawożenie jest takie samo dla wszystkich ale zauważyłem, że nie które doniczki są po trzech dniach cięższe a inne zdecydowanie lżejsze i nie do końca przekłada się to na wielkość rośliny. Wydaje mi się, że jeden problem to mała 2L doniczka, mała bezwładność wilgotności i dodatkowy stras dla rośliny. Parametry w namiocie  w dzień 24 stopnie Celsjusza i ok. 54% wilgotności. w nocy około 2-3 stopni w dół.
Co w najbliższym czasie wydarzy się w namiocie?? Przesadzanie do doniczki 4L (zapomniałem kupić ziemię, więc przesadzenie do 26 litrowych doniczek odpada ale na 4L powinno ziemi starczyć. Dodatkowy hamulec to płeć. Póki co żadnych bananów ale muszę zredukować 11 roślin do 8 (namiot 150 x77). Jest reguła w jakim czasie się rośliny nie feminizowane określą?
Proszę o jakieś sugestie.
 
 
 
 
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Ograniczenie wielkości rośliny po treningu

Post autor: szkolaziola »

Ta z 2 pierwszych fotek wygląda na przelaną i przypaloną światłem/ciepłem.

Ta z 3ciej fotki wygląda na niedobór azotu (albo blokadę wchłaniania azotu przez nieodpowiednie pH - to tak dla zasady piszę bo nie wiem jaka jest sytuacja na 100%)

Regulary mogą określić się już na wegu wypuszczając damskie włoski, ale większość w pierwszych 2 tygodniach po przełączeniu pokaże jajca - albo nie - i wtedy już wiesz na 100%, a przez 2 tygodnie nie ma szans żeby zdążyły pylić więc jest jeszcze bezpiecznie żeby usunąć samce :)
Awatar użytkownika
Golas
Konopia
Posty: 83
Rejestracja: 03.12.2022 10:32

Re: Ograniczenie wielkości rośliny po treningu

Post autor: Golas »

To że dostały po głowach za mocnym światłem to fakt. Robiłem doświadczenia i poniosło mnie. Lampa była ok 40 cm nad roślinami. Lampa jest zestrojona na ok. 200W. ale teraz ją podniosłem pod sam sufit. I teraz mam około 125 cm. Nadal nie ma efektu modlenia się...może są niewierzące?
Dzisiaj przesadziłem rośliny z 2L do 4L oraz dwie do 5L doniczek.
oWQlSsEGR1mn7pza1NZj1Q.jpg
Wczoraj był podlewane i dzisiaj przy przesadzaniu było czuć delikatną wilgoć mniej więcej taką jak ziemia w worku.
Ta która jest taka blada z brązowymi plamami na liściach ma całkiem ładnie korzenie.
M+6W5oJvQ0a51Qd6URYJyQ.jpg


 
 
 
 
ODPOWIEDZ