Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
77rpmm
Sadzonka
Posty: 40
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Post autor: 77rpmm »

Cześć,
dziękuję za filmy i forum, jestem po swojej pierwszej uprawie i pierwszych zbiorach indor - najpierw przez pół roku czytałem i zbierałem informację i sprzęt, później przez pół roku podczas uprawy uczyłem się na własnych błędach. Chętnie poznam Twoją opinię i dobre rady, związane z drugą uprawą.

Sprzęt:
Namiot - RoyalRoom 80x80x180
Lampa - 240W

Nasiona:
1 Power flower (kwitnie ok. 56 dni) sativa 88%
2 Purple Haze (kwitnie ok. 50-65 dni) sativa 70%
2 Critical kush (kwitnie ok. 40-56 dni) indica 80%


16.12.2023 - kiełkujemy. Nasiona do wody na ok 12h, następnie na i pod papierowy ręcznik.
Obrazek

21.12.2023 - ziemia Cana Terra Pro, nasiona w papierowe torfowe doniczki i pod lampę. Lampa 90W tryb 18/6
Obrazek

29.12.2023 - lampa ok 100W, podlewana 1-3x dziennie, po troszku wody. Ph ok 6, woda z kranu, ph zbijane za pomocą Pio Bisz ph-. Dodatkowo kupiłem i zainstalowałem w środku grzejnik rurowy 45W, ustawiony w tryb automatyczny (jak temperatura spada poniżej 22 to się załącza, jak przekracza 25 to wyłącza). Wilgotność słaba, ok 35-40%. Kilka razy dziennie ręcznie odpalam nawilżacz, wtedy robi się 60-70%. Szukam nawilżacza, który będzie można bardziej programować, żeby załączał się sam...
Obrazek

Zastanawiam się nad dodatkowym namiotem do domu, bo jeden to mało... masz jakieś specjalne sugestie? Mówią, że nie ma głupich pytań... czy jeden wyciąg (mocny) może obsłużyć wymianę powietrza i wentylację w dwóch namiotach? Czy lepiej np mając namiot 80x80 zamienić go w 150x100 i dokupić druga lampę? Teraz mam 240W.
Ostatnio zmieniony 18.01.2024 13:37 przez 77rpmm, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Indor - Power Flower, Purple Haze, Critical Kush

Post autor: szkolaziola »

Powodzenia :clap:

Zdecydowanie nawilżacz potrzebny jak najszybciej bo 40% to o wiele za mało dla sadzonek i znacznie spowolni to ich rozwój. Nawet ten co jest odpalić na najniższym trybie ale non-stop - cokolwiek bo 60% to minimum na tym etapie a optymalnie to nawet 80%.

pH 6.0 to za niskie - można czasem tyle dać ale średnio musi być 6.4

Lepiej podlać 6x więcej na raz co 2 dni niż 3x dziennie po jedną szóstą - to co robisz to jest definicja przelania - tak się dusi korzenie. Deszcz nie pada 3x dziennie tylko raz na kilka dni i tego rośliny oczekują.
77rpmm
Sadzonka
Posty: 40
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: Indor - Power Flower, Purple Haze, Critical Kush

Post autor: 77rpmm »

02.01.2024 - rośliny przesadzone do doniczek produkcyjnych 1.5l. Na dno dałem trochę keramzytu. Lampa wisi ok 45cm nad roślinami. Moc lampy ok 130W. Podlałem z zapasem i tak zostawiam. Nawilżacz ustawiłem na mniejszą moc, ale na ciągły tryb pracy. Woda teraz po sprawdzeniu ma pH 6.8. Domówię jeszcze BioBizz Ph+, bo samym minusem nie zawsze dobrze trafiam.
Obrazek


Dziękuję za uwagi, zmienię tryb podlewania i jego częstotliwość. Przy przesadzaniu (wyrzuciłem te papierowe kubeczki oczywiście) korzeń się wyciągnął do dołu. Mam kilka pytań:
01. Na ile mniej więcej wystarczą te doniczki 1.5L? W jakie iść docelowe? Jakie pośrednie? Wcześniej z tych kubeczków od razu wsadziłem do materiałowych 11l.
02. W najbliższym czasie zamówię termometr i higrometr z aplikacją i wifi, żeby nie musieć biegać na piętro do namiotu - polecisz coś?
03. Nawozy i odżywki: od kiedy? Dysponuję: BioBizz: Heaven, Grow, P-K 5-8, Bloom, Top Max. Mam też Bactrex. Czy coś jeszcze warto domówić?
04. Wentylator mieszający: wcześniej używałem kolumnowego wentylatora z marketu, teraz mam Secret Jardin 30W, ale jest bardzo głośny. Zamówiłem Secret Jardin 16W i najbardziej ciekawi mnie 2x Secret Jardin Monkey Fan 120 24V. Te dwa małe może wystarczą do namiotu, którego objętość to 0.63m.

Nie napisałem, ale nasiona to oczywiście sezony. Wentylator kanałowy Td Silent fi100, chodzi cały czas. Rura wyciągowa za okno, a pobiera powietrze przez te otwory wentylacyjne namiotu z pomieszczenia.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Indor - Power Flower, Purple Haze, Critical Kush

Post autor: szkolaziola »

01. Maks 2 tygodnie. Docelowo dla sezonówek 20-30 litrów najlepiej. Minimum 16L. Ja używam 26L. Pośrednie dowolne - nie trzeba wcale - to tylko pomaga nauczyć się nie przelewać bo małą roślinkę w dużej doniczce łatwo utopić jak się zaczyna przygodę z uprawą dopiero.

02. Ja używam tego i polecam: https://www.mediaexpert.pl/dom/do-domu/ ... hygrometer

03. To nawozy organiczne - rób to co każe producent wg tabelki - nie potrafię i nie doradzam w uprawie na organice bo się na tym nie znam.

04. Kolumnowy będzie najlepszy. Secret Jardin to najgorszy możliwy wybór - tragiczne są te wiatraczki. Secret Jardin robi spoko namioty i okej wyciąg linowy, ale wentylatory nie warte złotówki nawet. Kup kolumnowy z marketu właśnie, albo Garden Highpro - są z oscylacją i bez https://www.gardenhighpro.com/productos ... _familia=2
Tylko to i Ac infinity się nadaje do czegokolwiek - ale Ac Infinity w Europie póki co nie kupisz a cło i dostawa z USA droższa od sprzętu.
To co kupiłeś starczy ale podziała kilka miesięcy i może nawet stanie w ogniu nas koniec...
77rpmm
Sadzonka
Posty: 40
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: Indor - Power Flower, Purple Haze, Critical Kush

Post autor: 77rpmm »

08.01.2024
Obrazek

Dziękuję za odpowiedź. Czas na podsumowanie tygodnia. rośliny cały czas tylko na wodzie, podlewam raz na 2-3 dni. Wilgotność staram się trzymać minimum 60% - nawilżacz chodzi cały czas, jak tylko jestem w domu, dolewam wody i odpalam. Temperatura uprawy ok 23-25 cały czas. Purple Haze coś idzie marnie, względem pozostałych - wina nasion, czy one tak mają? Czy teraz tylko większe doniczki i tyle, czy robić coś więcej?

doniczki mają 1.5l, do jakich przesadzić je teraz? Docelowo mówisz, 11l za małe... nie wiedziałem, czytałem na grupach i forach, że to wystarczające. Zamówię zatem większe. Mam pytanie - czy doniczki materiałowe to dobry wybór? Masz jakieś rekomendacje do donic?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Indor - Power Flower, Purple Haze, Critical Kush

Post autor: szkolaziola »

23-25 to trochę zimno. Tylko powinno być w nocy - a w dzień 27-30 najlepiej.
Jak nie da rady to trudno, ale wolałyby cieplej.

Co do doniczek - 11L jest okej - dla automatów. Dla sezonów w żadnym wypadku. Sezony są 4x większe.
Tak, materiałowe są spoko tylko trzeba bardzo powoli podlewać żeby nie szło bokiem materiału - ale rośliny je lubią i ja sam takich używam. Mam 4 różne marki, bez znaczenia - kup to co masz dostępne tanio w swojej okolicy i tyle.

Ta Purple Haze to nie wiadomo. Zwykle wysiewa się 2 nasionka i słabszą sadzonkę wywala - bo mniej więcej co 3cia roślina się losowo zdarza słaba / zmutowana / chorowita / karłowata i tyle. Natura. To nie są złe nasiona - po prostu trzeba się liczyć że z każdego nasionka może wyjść taki niedorozwój i być na to gotowym (mieć zastępstwo wykiełkowane). Możesz ją mniej podlewać bo jest już dużo mniejsza niż reszta - ale nie rokuje ona dobrze - wygląda jakby chciała umrzeć niestety :(
77rpmm
Sadzonka
Posty: 40
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: Indor - Power Flower, Purple Haze, Critical Kush

Post autor: 77rpmm »

11.01.2024 - rośliny przesadzone do większych doniczek, trochę podlane. Cały czas lecimy na samej wodzie, za kilka dni wleci pierwszy nawóz. Lampa podkręcona do 155W, wisi ok 55cm nad nimi. Temperatury i wilgotność staram się trzymać jak najbliżej, jestem na drodze do większego grzejnika rurowego i lepszej automatyki, by inna temperatura była w dzień, inna w nocy. Na dniach będzie, to wprowadzę nieco zmian. Nawilżacz 5l chodzi prawie cały czas, latam z wymianą wody.

Purple Haze poszedł w śmietnik, niewiele ruszył, szkoda na to energii. Zostawiam trzy rośliny w namiocie. Zamówiłem materiałowe doniczki 20L i dodatkowy worek ziemi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

01. Jak długo zostawić je w tych doniczkach, kiedy docelowo do 20L?
02. Czy przy trzech tylko krzakach warto szukać jakiegoś systemu auto pot, gdybym musiał zniknąć na kilka dni i nie miał możliwości zaglądania do nich? Zależy mi, by na tych uprawach najwięcej możliwie się nauczyć, wyciągać wnioski, rozwijać swoje umiejętności. Oddaję się w to hobby z całym sercem :)
03. Od kiedy zaczynać LST? Wystarczy na początek je nieco naginać na boki?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Indor - Power Flower, Purple Haze, Critical Kush

Post autor: szkolaziola »

1. Aż zajmą całą doniczkę :) Jak patrząc od góry nie widzisz doniczki ani ziemi to czas przesadzać - to dotyczy każdego rozmiaru doniczki oprócz docelowej. https://www.youtube.com/watch?v=umnLCXMS8YI

2. To już od ciebie zależy - generalnie autopot to słaby system - rośliny w nim są non-stop przelane. Jak bierzesz to na serio i chcesz się uczyć to po prostu nie możesz ich zostawiać na dłużej niż 48h. Jak planujesz wyjazdy to nie zaczynaj uprawy w tym momencie i dopiero po powrocie odpalaj. Można stosować różne systemy podlewające - ale to NIE sprzyja nauce i robieniu dobrych kwiatów. Jeśli "Oddaję się w to hobby z całym sercem" to powinieneś podlewać ręcznie przez pierwszy rok aż nie nauczysz się bez użycia narzędzi - na oko - rozpoznawać przelanie, przesuszenie, niedobory, nadmiary itd.

3. Od pierwszego tygodnia po wykiełkowaniu. Nie rozumiem drugiej części - jak naginać na boki? Wygina się w jedną stronę i tak zostawia - klipsem, drutem, sznurkiem czy czymś tam trzymane w tej pozycji - samo nagięcie i puszczenie to nic nie da. https://www.youtube.com/watch?v=5hxQLZlYnPI
77rpmm
Sadzonka
Posty: 40
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: Indor - Power Flower, Purple Haze, Critical Kush

Post autor: 77rpmm »

15.01.2024 - Ro≥śliny przesadzone do docelowych materiałowych doniczek 20L. Ziemia Wanna Terra Pro. Dostały pierwszą porcję nawozu BioBizz Pio Heaven. Lampa podkręcona na 170W (z 240). Lampa ok 55-60 cm nad szczytami. Jutro / pojutrze będą je delikatnie naginał. wilgotność cały czas w okolicy 60-70%. Temperatura 25-27.

Obrazek

Dziękuję za odpowiedzi na pytania. Odpuszczam auto pot i inne systemy.
77rpmm
Sadzonka
Posty: 40
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: Indor - Power Flower, Purple Haze, Critical Kush

Post autor: 77rpmm »

18.01.2024 - W dwóch roślinach zrobiłem trening HST - mają już ponad 4 piętra, lekko przyciąłem im górnego top a. Czekam na klipsy do naginania, by zrobić LST i próbować giąć je na boki. Zamontowałem drugi większy grzejnik rurowy, by szybciej regulować na zmiany temperatury. Ogrzewanie załącza się, jeśli spadnie poniżej 25, wyłącza od 28 stopni.

Nie wiem jeszcze ile wody im fundować i jak często. Leję "na oko". Mam też miernik wilgotności gleby, używam go do roślin domowych - czy warto się sugerować jego wskazaniami?

Obrazek
ODPOWIEDZ