Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Nowy projekt. Tym razem się uda!

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Nie wiem już. Blisko 20 dnia się zablokowała, straciła sporo liści. Dopiero odbija. +/-50dni
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: Beton »

Oj... ciekawe co jej dolega. Zwiększasz moc światła wraz ze wzrostem, roślina wygląda jak tzw. Parapeciak w kubku po kawie
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: Beton »

Zobacz kolejne sadzoneczki Ci się wyciągaja,
I jak z PH wody??? Oraz runoffu????
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Myśle, że ma prawo tak wyglądać bo za młodu straciła trzy piętra liści ale wczoraj zwiększyłem.
PH ogarnięte dolomitem.
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Zaglądam, obserwuje.
Sytuacja wydaje się być stabilna. Roślina z każdym dniem przybiera na ‚szerokosci’ i buduje nowe piętra. Mam wrażenie, że nabrała trochę ciemniejszego koloru. Jest już w docelowej donicy. Chyba dobrze zareagowała na przesadzenie i opuszczenie lampy(stopniowo opuszczam co pare dni).Może dlatego, że spryskałem ją po wszystkim boomboom sprayem.

Planowałem scroog ale raczej nie tym razem bo mam 3-5 różnych roslin w namiocie.
Według producenta nasionka supercrooping będzie odpowiedni ale chyba jest jeszcze na to zbyt wcześnie?

Co myślicie? Trenować czy jest zbyt wcześnie?
Podawać odżywki trzecie podlewanie z rzędu czy lepiej dać jej teraz samą wodę i obserwować?


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: szkolaziola »

Supercropping robi się na dorosłych, ponad półmetrowych roślinach dopiero - teraz nie ma sensu ani na czym go zrobić.

Liście są dość jasne - jak nie karmiłeś to nakarm, a jak karmiłeś to już nie.
Tak napisałeś że nie wiadomo "odżywki trzecie podlewanie z rzędu" może oznaczać że 3 razy pod rząd nawoziłeś, a może też znaczyć że 2 razy podlewałeś a teraz wypada trzecie podlewanie i chcesz dać nawóz...
Jak coś to NIGDY nie nawozimy nawet 2 razy pod rząd. Musi być podlewanie bez nawozów pomiędzy nawożeniami, a najlepiej 3 podlewania
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Podałem odżywki dwa razy z rzędu.
Raz pół dawki a drugim razem pełną.
Zapamiętam.
ODPOWIEDZ