Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Nowy projekt. Tym razem się uda!

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: szkolaziola »

Ciekawe. Zwykle problem ze światłem powoduje zwijanie liście i ich WYBIELANIE a nie żółknięcie.
No ale nie wiem nawet na jakiej wysokości, jakich ustawieniach i jaką lampę masz - może rzeczywiście to ona była problemem.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: Beton »

Jestem mega ciekaw czy, problem tkwi w lampie,
I hm... Czy wiesz jakie PH ma woda demiralizowana zazwyczaj 7 i wyżej, ja stawiam na problem z PH
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: Beton »

Tak jak nasz admin pisał nie widać by liście zwijały się, bądź roślina karłowaciala, wiadomo że od ilości fotonów ze świateł Led istnieje większe zapotrzebowanie na np. magnez itp... ale żeby w tak wczesnym stadium były takie uszkodzenia rośliny albo jałowy substrat, albo PH nie tego
Ja, widząc same zdjęcia bez żadnych opisów uznał bym iż rośliny są troszkę przelewane wodą, po głębszym przyjrzeniu się zdjęć zauważył bym niedobory magnezu oraz wapna, i tylko się zastanawiał z czego się wzięły,
Ja stawiam problem z PH,
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: Beton »

To tylko moje zdanie moge sie mylić, Kolego bądź aktywny w tym temacie nauczymy sie czegoś, a ja jestem ciekaw rozwiazania zagatki, i co najważniejsze zostanie dla przyszłych pokoleń
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Testy trwają.
Mam jeszcze kilka nasion spróbuje różnych rzeczy jeśli to co teraz robie zawiedzie.
Wciąż odnotowuje poprawę wiec pozwoliłem sobie wczoraj podlać pierwszy raz z nawozami biobizz.


Obrazek



Obrazek

Dzięki za zainteresowanie i pomoc.
Fajnie kombinujecie a co trzy głowy to nie jedna.

Aktualnie kolejne dwa nasiona w kostkach - to testerki które sprawdzą moją teorie o świetle. (Znowu woda demineralizowana żeby odtworzyć te same warunki co wcześniej)

BETON ziom✌️
Doczytaj tekst pomiędzy zdjęciami to może będzie nam łatwiej rozwikłać zagadkę :D

Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: Beton »

LordViader Oczywiscie odzywając się w temacie śledziłem go oraz kibicowalem Ci od pierwszego Twojego posta więc zapoznałem się dobrze z tym co piszesz.
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Siema.
Coś tam rośnie. Trochę wolno ale narazie zostawiam jak jest. Może się rozkręci.

Obrazek


Obrazek


Dwie pestki ‚eksperymentowe’ póki co mają się dobrze.
Akurat mam urlop także mogę tam co chwile zaglądać. Dobrze i niedobrze bo to buduje niecierpliwość :D

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: szkolaziola »

Te liście są BARDZO jasne. Daj im CalMagu i Azotu (N) - czy po prostu nawóz na fazę wzrostu/grow
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Dziękuje. Tak zrobie!
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 168
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: Grower »

Który to dzień jest ?
ODPOWIEDZ