Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: szkolaziola »

Nie.
Lampa nie karbuje liści. Ma to zero związku.
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 119
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

Ogolnie to może podłoże i te nawozy jakieś mocne są że te rośliny tak wyglądają bo na serio nie podlewam ich nawet do momentu aż nie podniosę jedną ręką i też jaka skarżyła się robi jak one mają sucho i też widać po roślinie bo jest elastyczna hmm
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 119
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

Zmierzę to PH w co wątpię żeby było źle ponieważ ciągle 6.2/6.5 zapodaję ale może coś się sknociło a jak będzie okej to musi się zregenerować a ja będę jakoś inaczej podlewał
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: szkolaziola »

Nie możesz zakładać że jest to co wlewasz.
Jest dokładnie odwrotnie. Jak wlewasz 6.2 to masz gwarancję że w glebie NIE będzie 6.2

Dlatego trzeba przy każdym podlaniu mierzyć runoff żeby je ze sobą porównywać. Ale jednorazowy pomiar jest w sumie bezużyteczny i może być przekłamany. Musisz mieć punkt odniesienia "jak było kiedy roślina wyglądała lepiej" a "jak jest teraz"

Co do samego podlewania to nie wiem jak dokładnie robisz, ale chodziło mi o to że mimo że średnia ilość wody na dzień będzie identyczna - 1L co 3 dni oraz 330ml co 1 dzień - to są to zupełnie różne podlewania. W obu roślina pokaże że chce pić. W tym codziennym będzie przelana a w tym co 3 dni - nie będzie. Chodzi o to żeby podlewać zawsze na maxa. Powoli i do pełnej saturacji podłoża - a potem długo nie podlewać.

Tak jak mówię - tam nie jest źle, ale miały małe objawy - no ale chcę tak na przyszłość, ogólnie pomóc.
Bo te konkretne rośliny (o ile pH w glebie jest okej) to same dojdą pewnie do porządku jak podrosną jeszcze i zaczną szybciej przepijać to co im dajesz i same wyjdą z przelewania przy okazji
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 119
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

Tylko jak robisz w docelowej donicy od początku to tres słabo zalać sadzonkę tak by ranofor sprawdzić bo ona by pływała przez dwa tyg zanim by odparowała taka donica ogólnie powiem tak że nie jestem zadowolony z Plagronu i z ziemi i z nawozów używałem od Canna i rośliny zupełnie inne były teraz od samego początku są mega ciemne bo pod lampą tak tego nie widać i też są prążki na liściach
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: szkolaziola »

Tez mam takie zdanie, nie lubię ziemi Plagronu.
Canna 100x lepsza. BioBizz ujdzie. Ale plagron to masakra.

No i dlatego lepiej przesadzać niż robić w docelowych. :)
I dlatego lepiej sezony - bo można przesadzać bez problemu.

A jak już robisz auto w docelowej to tak - przez pierwsze 3-4 tygodnie nie możesz podlać do runoffu. Dopiero jak korzenie w pełni skolonizują doniczkę.
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 119
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

Teraz kupię wszystko z Canny 😂😂 a ogólnie automatów nie polecam i nie choruje
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 119
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

Siema zmierzyłem dzisiaj wypływ z donicy i PH 6.1 a PPM 0.600
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: szkolaziola »

Coś się nie zgadza.
Po pierwsze ppmy NIE mają części dziesiętnych wiec niemożliwy jest pomiar 0.6 - może być 1, może być 583, może być 6823

Albo to jest 600 albo jest tam też mnożnik wyświetlony na ekranie np 0.600 x10, albo nie ma kropki pomiędzy 0 a 600

Po drugie wcale nie mierzymy ppm. Przełączamy miernik w tryb EC/TDS i podajemy tą wartość ŁĄCZNIE Z JEDNOSTKĄ I MNOŻNIKIEM - wszystko co się wyświetla na ekranie oprócz temperatury.

A najlepiej zdjęcie miernika w trakcie pomiaru daj
Awatar użytkownika
Grower
Buh
Posty: 119
Rejestracja: 26.03.2023 18:50

Re: 2x Meringue - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Post autor: Grower »

Stary na serio pytasz czy tam jest 0.600 czy 0600 no masz taki sam miernik to ciężko było ci wyobrazić i stwierdzić że nie ma nawet 1.5 EC to nie jest moja pierwsza uprawa posłuchałem ciebie by sprawdzić czy jest okej w ziemi pisze ci że jest okej to ty o przecinkach mi piszesz pomimo że mamy taki sam miernik może jest ten przecinek może nie ale było 0600
ODPOWIEDZ