Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

1st uprawa outdoor

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: szkolaziola »

Nie wiem co za planty masz w ogóle bo nie napisałeś - czy to automaty czy sezonówki.
Jak sezonówki to dopiero powinny kwitnąć od 2-3 tygodni albo właśnie zaczynać.
Jak automaty to wszystkie po miesiącu od wysiania powinny kwitnąć.

Ta na pierwszym zdjęciu jest podejrzana bo te poobsychane i pozwijane liście wokół topa wyglądają jak objawy "bud rot" więc sprawdź czy to ci nie pleśnieje w środku.

Ta na drugim wygląda okej, no ale jeszcze z miesiąc potrzebuje.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: Beton »

Przy upałach i b.duzej wilgotności ludzie przed szklarnia ustawiają wiatrak by wiał świeżym powietrzem na uprawy
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: username »

Wspominane wcześniej rośliny posiadają 2,2m 😅 i pierwsze kwiaty,

Obrazek

Natomiast czy takie osuszenia to oznaka że już zbierać? Bądź czego to oznaka? I kiedy będzie wiadomo że to już czas?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Natomiast z jedną mailem różne problemy tutaj opisywane, ostatnio została spryskana soda oczyszczona i na dzień dzisiejszy tak wygląda, raczej kosz?


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: szkolaziola »

No ten outdoorek to konkretny gigant :D

A z tymi obsuszonymi liśćmi to nie mam dobrych wieści.
To może być tylko objaw 2 rzeczy - albo bardzo duży niedobór nawozów - albo bud rot (czyli pleśń typu Botrytis) - i w przypadku obu tych roślin niestety wygląda to na Botrytis - ta roślina gnije od środka - być może jest przelewana albo rośnie w wysokim RH powietrza ale obawiam się że obie są do kosza... Musisz zajrzeć do środka topów i szukać zbrązowienia kwiatów albo pleśni
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: username »

Ale mam ból na sercu. Te 2 wyrośnięte rośliny w 6tyg kwitnienia z tym że po tygodniu nieobecności (jestem w szoku) jednej rośliny kwiaty złapała pleśń 😔 i tutaj widzę gołym okiem bo wcześniej to trudno było widzieć czy też ocenić. Jednakże druga (ostania) wyglada ok ale była w tej samej szklarni. Nie wiem czy ścinać czy jeszcze zostawić a jak tak to przenieść na zewnątrz gdzie jest już w nocy zimno jak i chyba wilgotno tak samo ja w szklarni z tym że przynajmniej z wiatrem, mógł bym znaleźć miejsce pod dachem.


Obrazek

Obrazek

😔😔
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: szkolaziola »

O kurczę, no szkoda szkoda - smuteczek - ale no niestety sam jesteś tutaj mocno winny.
Już cię 20. września ostrzegałem że masz początki pleśni / bud-rot

O tej porze roku w Polsce i podobnych klimatach to już 2-3 tygodnie temu powinno być wszystko zebrane i to MAX.
We wrześniu się zbiera outa :)

Jak jeszcze cokolwiek nie spleśniało to natychmiast tnij i susz.
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: username »

To tniemy, przygoda na całego bo pierwsza uprawa. Moje główne błędy za duża pielęgnacja, jedna roślina przelana I się zatrzymała. Nasiona co niektóre wydaje mi się że za głęboko wsadziłem i nie wstały, no i ta wilgotność mimo szklarni potrzeba by była uruchomienia wiatraka, może za rok instalacja fotowoltaniki z wiatrakiem albo posadzić na zewnątrz bo w sumie nie wiem czy coś ta szklarnia pomogła.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: szkolaziola »

Wiele osób ma w szklarni wentylatory mieszające oraz wtłaczające świeże powietrze.
No ale jak nie ma prądu na miejscu to ciężko :D
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: Beton »

Oj no fakt przykro i szkoda plonów ale masz naukę na przyszłość możesz kupić tanie male panele słoneczne za grosze do tego wentylatorki komputerowe i zawsze troszku świeżego powietrza wpadnie do szklarenki.
Powodzenia,
Nie ma co się zrazać na przyszłość,
Dalej będzie lepiej hehe
Z Fartem
username
Sadzonka
Posty: 20
Rejestracja: 27.04.2023 09:52

Re: 1st uprawa outdoor

Post autor: username »

Względem szuszenia, wilgotność powinna być 62% jest to jakiś konkretny powód, co jeśli jest w okolicach 50% ?
ODPOWIEDZ