Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Moja pierwsza uprawa indor

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Leinad95
Kiełek
Posty: 17
Rejestracja: 07.04.2024 00:03

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Leinad95 »

Acha tego nie wiedziałem no spoko zobaczymy jakie efekty będą ,a jeżeli chodzi o nawożenie to jeżeli nic się nie będzie działo mogę na samym guano jechać bo szczerze mówiąc to wolę nie dodawać żadnej chemii do roślinki jeżeli to niekonieczne dla mnie ważniejsze od dużego plonu jest akurat smak i myślisz że na samej wodzie i tym guano da radę to dociągnąć do końca ? A i fajny konstruktywny filmik na YT oby takich więcej 😁
[b]Leinad95[/b]
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: szkolaziola »

Nie podpowiem bo nie używam takich rzeczy - ale raczej nie. Samo guano nie ma wszelkich potrzebnych minerałów.
Ale co konkretnie dodać to nie wiem bo nie uprawiam organicznie wcale. Guano to głównie P (fosfor) a musisz mieć wszystkie minerały czyli:
N, P, K, Ca, S, B, Cu, Fe, Mg, Zn, Cl, Mo, Ni - i to w odpowiednim balansie. Poszukaj sobie jakiejś organicznej linii nawozów i używaj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Jeśli chodzi o smak to nie ma on żadnego związku z typem nawozu - to mit.

A nawozy mineralne to nie jest chemia. To znaczy jest - w takim samym sensie jak woda w kranie to jest chemia.
Leinad95
Kiełek
Posty: 17
Rejestracja: 07.04.2024 00:03

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Leinad95 »

To skoro ziemię mam od biobizz to najlepiej będzie chyba odżywki od tego producenta kupić ?
https://growworldsklep.pl/pl/p/BIOBIZZ- ... cCEALw_wcB
Takie coś wystarczy czy jeszcze do tego będę musiał coś dokupić ?
[b]Leinad95[/b]
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: szkolaziola »

Tak, będzie git taki zestaw.

A masz płyny pH+ i pH- do regulacji? Jak nie to jeszcze to będzie potrzebne. Też BioBizz ma swoje jakby co.

To nie musi być tej firmy co ziemia - ale może oczywiście :)

Możesz sprawdzić czy mają to na www.sioubiz.pl to mam tam 15% zniżki na kod SZKOLAZIOLA15
Leinad95
Kiełek
Posty: 17
Rejestracja: 07.04.2024 00:03

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Leinad95 »

O super dziękuję skorzystam 😁
[b]Leinad95[/b]
Leinad95
Kiełek
Posty: 17
Rejestracja: 07.04.2024 00:03

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Leinad95 »

Witam aktualizacja możecie spojrzeć doświadczonym okiem czy już dawać nawozy zrobiony toping jakieś 4 dni temu wygląda chyba ok
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[b]Leinad95[/b]
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Beton »

Ile rośliny mana dni/tygodni?, ogólnie to autoo jak im coś. Nie przypasuje to potem dziwne rosną ale hm... jak dlamnie to zanisko była lampą + zamocna ziemia, teraz już nic nie zrobisz, I hm... nawozy raczej pierwszy raz jak zaczną kwitnąć, masz duże donice beda w stanie wykarmic rosline z miesiąc, albo i lepiej,( biorąc pod uwagę wzrost to nawet i na pierwsze 2 tyg kwitnienia)
Hm... w nie jednym poście na tym forum była krytykowana ziemia biobizz, że tak naprawdę zamocna dla młodych roślin sadzonek itp... wiadomo że każdy do tematu podchodzi indywidualnie ale jeśli to twój pierwszy raz itp... To warto słuchać rad i wskazuwek naszego Admina,
Na filmach masz polecaną ziemię nawozy itp...
Nie wspomnę już o lampie hps, zgodzę się 20 lat temu ale nie dzis (+ w lato będzie ciezko z temperaturami nawet w cooltubie)gdzie lepsze spektrum światła mają nawet chińskie lampy Led. Nie wspomnie o cudownych zarowko-ledach philipsa czy tych z Ikei gdzie za 150 czy 200pln mozna zrobić całkiem zacna lampę. Na całkiem spora powierzchnie
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Beton »

A i przy uprawie organicznej nie zda egzaminu EC metr.
Stężenie może być większe niż pokaże miernik + bakterie i mikro organizmmy muszą przetrawić nawoz i dopiero wtedy stanie się dostępny dla rośliny, więc albo podasz nawoz zapozno albo za wcześnie, zapomnij o naukach z innych forum, przysiądź jeszcze raz do lekcji Szkoła Zioła i mordo powodzenia. Mój znajomy się śmieje auto to tylko pod europejskie niebo, a nie namioty.
Do nawozow biobizz podpowiedzieć mogę że ten biogrow jest dos mocny i nie dawaj go tyle co w tabelce,
A bioblom słaby więc dozuj więcej,
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: szkolaziola »

Cześć :)

No tak średnio to idzie niestety - straszny karzełek wyszedł. No ale na czymś trzeba się uczyć :)

Po pierwsze to auto - więc przy twoim doświadczeniu NIE robisz żadnych toppingów, defoliacji, NIC inwazyjnego.
Maksymalnie LST ale też lepiej nie bo połamiesz.

W auto wystarczy 1 cięcie lub złamanie czy urwany liść w nieodpowiednim dniu i roślina nigdy nie przekroczy 30cm wzrostu i 15g plonu.

Kolejna sprawa - nie ma prawa być ani kropli wody na liściach NIGDY (no poza fazą kiełkowania) - a twoje są mokre jak spod prysznica.

Czemu są karzełkami? Może jakiś nieodpowiedni trening, może lampa za nisko, może przelana - ciężko ocenić.
Liście wyglądają ogólnie zdrowo - ona będzie żyła - no ale duża nie będzie na pewno.

Ja bym póki co jej nie nawoził jeszcze z 2-3 tygodnie NICZYM.
Leinad95
Kiełek
Posty: 17
Rejestracja: 07.04.2024 00:03

Re: Moja pierwsza uprawa indor

Post autor: Leinad95 »

Ok no tak na czymś się trzeba uczyć ogólnie nie zależy mi na dużym plonie ogólnie lampa jakoś 55 cm na szczytami wydaje mi się że temperatura lub mój trening mógł pójść źle cóż zobaczymy co z tego będzie wrzucam zdj z dzisiaj jak wygląda sytuacja wydaje mi się że wszystko ok
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[b]Leinad95[/b]
ODPOWIEDZ