Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Tymczasem w ogródku

Usiądź na ławeczce, odpal jointa i opowiedz coś ciekawego
Awatar użytkownika
Abaddon
Sadzonka
Posty: 41
Rejestracja: 10.02.2023 20:09

Re: Tymczasem w ogródku

Post autor: Abaddon »

Golas, rejestrowałeś się jako producent konopi włóknistych? Czy lecisz „nielegalnie”?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Tymczasem w ogródku

Post autor: szkolaziola »

Abaddon pisze: 19.04.2023 17:57 Golas, rejestrowałeś się jako producent konopi włóknistych? Czy lecisz „nielegalnie”?
Nie zadawaj takich pytań ziom. Tu każdy może wejść. Nikt ci nie odpowie poważnie na takie pytanie.
Awatar użytkownika
Golas
Konopia
Posty: 83
Rejestracja: 03.12.2022 10:32

Re: Tymczasem w ogródku

Post autor: Golas »

Abaddon, koszt rejestracji to 30 PLN. Wszystkie wskazówki znajdziesz na Kombinat Konopny. Myślisz, że warto oszczędzić 30 PLN dla przypału, grzywny i prokuratora?
Awatar użytkownika
Abaddon
Sadzonka
Posty: 41
Rejestracja: 10.02.2023 20:09

Re: Tymczasem w ogródku

Post autor: Abaddon »

Wiem właśnie jak to wygląda, stad moje pytanie.

Pisząc to pytanie zastanawiałem się czy to „przejdzie” 😅, ale tez spodziewałem się ze wszystko legitnie jest u Golasa

Ale tym pytaniem tak naprawdę dążyłem do kolejnego pytania -jeśli zarejestrowany, to jak długo uprawiasz włókniste i czy była u Ciebie kontrola?
Awatar użytkownika
Golas
Konopia
Posty: 83
Rejestracja: 03.12.2022 10:32

Re: Tymczasem w ogródku

Post autor: Golas »

Uprawiam od listopada tamtego roku. Nie miałem wizyty z KOWR ale zbytnio się nie stresuje tym. Wszystko mam legitne, dokumenty przygotowane w jednym miejscu i każda roślina jest nawet opisana. Większy problem będę miał niedługo bo zwiększam areał z 1,5 m2 na jakieś ok 50 roślin na zewnątrz i nie bardzo wiem jak policzyć powierzchnie uprawy. Czy przyjąć 0,5 m2 na roślinę i przemnożyć x ilość roślin czy podać wymiar powierzchnie na której będą rośliny. Finalnie jeszcze nie wiem ile ich będzie. Na razie mam wysiane 60 sadzonek (trzy odmiany) i na dniach dokupię jeszcze dwie feminizowane. Część będzie w Szklarni a część w doniczkach na podwórku a część w gruncie. Kusi mnie jeszcze w namiocie potestować hydro z trzema roślinami ale koszty mnie trochę martwią więc pewnie po sezonie outdoor ruszę znowu z indorem. Z wizyt to jedynie miałem panów z kryminalnej.
Awatar użytkownika
Abaddon
Sadzonka
Posty: 41
Rejestracja: 10.02.2023 20:09

Re: Tymczasem w ogródku

Post autor: Abaddon »

Możliwe, że nie do końca zrozumiałem Maćka Kowalskiego z Kombinatu, ale opowiadał, ze gdy kupujesz nasiona feminizowane - a wiec dwupienne - to dziewczyny będą chciały jakby łapać męski pyłek, przez co właśnie porządnie się oszronią, ale co za tym idzie tez będą wyższe stężenia kanabinoidow. Starałem się znaleźć coś więcej na temat postępowania z taką uprawą w przypadku przekroczenia limitu tehace, ale znalazłem tylko tyle, ze taka uprawa ma zostac zniszczona. Nie wiem natomiast czy nie ponosi się odpowiedzialności za posiadanie. Podobno wszystkie sprawy w których gołym okiem widać ze materiał w którym przekroczono zawartość pochodzi od dużego producenta, któreemu nijak nie zależy na wysokiej zawartosci tehace, są umażane z defaultu. Ale jak to jest z ogródkowymi producentami, ciężko stwierdzić i coś znaleźć w necie. Ale wracając, Maciej Kowalski z Kombinatu Konipnego twierdzi, ze dziewczyny mogą mieć problemy z przekroczeniem

No i właśnie się zastanawiam, czy takie kontrole potrafią się pojawić wśród mikro-producentów. W 2021 (nie jestem pewien) istniało tylko 16 zespołów mobilnych (w terenie) które zajmowały się właśnie pobieraniem próbek. Gdziez słyszałem, ze obecnie jest ponad 3K producentow włóknistej w Polsce, termin w której pobiera się próbki jest niedługi i ograniczony przepisami, wiec wątpię ze pojawia się chociażby u 1/3 producentow. Sam miałem obawę, ze mogą specjalnie kontrolować miktoproducentow, nadal mam - ale jeśli będziesz tu na forum szkoły zerkał za pare lat, to chętnie zapytam jak było 😀 pozdro
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Tymczasem w ogródku

Post autor: szkolaziola »

No ale wy możecie chyba sadzić tylko jednopienne, certyfikowane nasiona, nie?
Nie wolno wam zasiać zwykłego nasionka "cbd" z seedbanku z tego co wiem.
Awatar użytkownika
Golas
Konopia
Posty: 83
Rejestracja: 03.12.2022 10:32

Re: Tymczasem w ogródku

Post autor: Golas »

szkolaziola pisze: 20.04.2023 19:09 No ale wy możecie chyba sadzić tylko jednopienne, certyfikowane nasiona, nie?
Nie wolno wam zasiać zwykłego nasionka "cbd" z seedbanku z tego co wiem.
Nie do końca. Możemy sadzić, wysiewać zarówno jednopienne i dwupienne oraz feminizowane, które się pojawiły pod koniec 2022 roku.
Ważne żeby to były odmiany wpisane do katalogu odmian dopuszczonych do uprawy w EU. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz musi to być kwalifikowany materiał siewny, który posiada specjalną etykietę z danymi producenta, numerem partii. W innym przypadku KOWR nie zarejestruje uprawy.
Awatar użytkownika
Golas
Konopia
Posty: 83
Rejestracja: 03.12.2022 10:32

Re: Tymczasem w ogródku

Post autor: Golas »

Abaddon pisze: 20.04.2023 18:13 Możliwe, że nie do końca zrozumiałem Maćka Kowalskiego z Kombinatu, ale opowiadał, ze gdy kupujesz nasiona feminizowane - a wiec dwupienne - to dziewczyny będą chciały jakby łapać męski pyłek, przez co właśnie porządnie się oszronią...
Nasiona konopi dwupiennych i feminizowanych to dwie różne sprawy. Odmiany dwupienne mają osobno rośliny żeńskie i osobno rośliny męskie, nie tak jak w jednopiennych, że na jednej roślinie masz zarówno kwiaty męskie i żeńskie. Feminizowane to takie gdzie z nasion wyrastają tylko rośliny żeńskie (nie zawsze 100%).
Podobno tak jest, że usuwając męskie osobniki podnosi się poziom kannabinoidów. Ja założyłem, że skoro są to odmiany dopuszczone do uprawy jeszcze za starych przepisów to bardzo możliwe, że skoro mają mieć poniżej 0,2% a teraz jest prawie 0,35% to nie ma się co martwić. Tym bardziej, że wg. danych, podanych na stronie dystrybutora, te odmiany mają między 0,1% a 0,15% THC. Jak jest w praktyce to się okaże za jakieś trzy tygodnie jak wyślę susz do laboratorium.
KOWR zajmuje się tematem od maja tamtego roku. W grudniu podobno odbył się przetarg na szkolenia dla pracowników. Niesądze, żeby nękali ogródkowych plantatorów. Pamiętaj o tym, że nie tylko KOWR może Cię kontrolować.
ODPOWIEDZ