Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

4x Jack Herer Indoor

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

30.06.2024 - przegląd tygodnia. La pa nadal na 130W wilgotność 75% i stała temp. Podlewane głównie wodą, raz dostały małe dawki z BioBizz.

Czy już czas na naginanie albo toping?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

Piękne są :banana-stoner:

No tak, topping to już dawno mogły dostać.
Teraz to albo jedno albo drugie - bo jak zrobisz topping to nagiąć będziesz miał co dopiero za 14 dni jak 2 nowe gałęzie wyjdą z miejsca toppingu i będą na tyle długie żeby je na boki rozgiąć.

No albo samo LST głównej łodygi - ale one są na tyle grube że prędzej je połamiesz niż zegniesz - musiałbyś ją prawie do śmierci z suszy doprowadzić żeby LST na głównej łodydze w tym wieku zrobić.
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

09.07.24 - przegląd tygodnia. Nadal głównie na wodzie - jestem oszczędny w nawozy, choć już teraz chce im zacząć podawać biobizz zgodnie z tabelka. Zrobiłem im poprzednio trochę topping, teraz podobnie plus lekkie golenie - pozbyłem się największych liści na górze, które zasłaniały dużo światła. Trochę podcinam je u dołu.

Co myślisz?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

Mają już niedobory pierwsze wychodzące na liściach.
Jak karmisz BioBizzem to już trochę za późno nawet - bo on zacznie działać po 14 dniach dopiero od podania - a one powinny mieć dostępny już teraz nawóz (albo nawet lepiej jak by miały tydzień temu) - czyli podany powinien być 2-3 tyg temu - wiec podaj jak najszybciej (NIE więcej - dodatkowa dawka nie pomoże przyspieszyć działania nawozów).

Właśnie dlatego ja nie używam żadnych nawozów Bio - bo takie rzeczy wiesz dopiero po fakcie że trzeba było dodać nawóz w momencie jak już jest za późno. I jak ja używam nawozów mineralnych to podaję - i po sekundzie roślina zaczyna jeść - a nie po 10-14 dniach jak przy Bio/organic.
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

13.07.2024 - przegląd tygodnia
Lampę podkręciłem na 155W (z 240 możliwych).
Podlewam BioBizz zgodnie z tabelką. W tamtym tygodniu robiłem w kilku miejscach topping - teraz już zostawiam.

Co myślisz?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

Spoko jest, git majonez - ale już chyba rzeczywiście z każdym podlewaniem pełna dawka nawozy wg tabelki - bo robią się głodne.
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

19.07.2024 - zrobiłem z rana fryzjera i trochę je ponacinałem drutem ogrodniczym. Przyciąłem sporo na dole i pozbyłem się dużych liści, które za bardzo zabierały światło pozostałym.

Dostaja BioBizz Grow, Heaven i co jakiś czas dolewam Rhizotonic.

Jak myślisz, ile jeszcze dać im czasu na weg?
Moc lampy 160 z 240 ok?
Nie znam się aż tak, ale to moja trzecia uprawa i te rośliny wyglądają najlepiej ze wszystkich

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

Spoko, fajnie wyglądają, ładnie poczyszczone doły.

Wg mnie maja pierwsze oznaki niedoborów PK - no ale mówisz ze karmisz więc pewnie to na bieżąco jest uzupełniane.

Wcale im nie dawać czasu na weg. Na kwitnienie się przełącza jak 50% podłogi namiotu jest zajęte liśćmi - patrząc od góry - a u ciebie jest 99%

Moc lampy - tu nie doradzę - bez pomiarów PPFD to jest strzelanie w ciemno. Możesz na własną odpowiedzialność próbować i obserwować rośliny kolejne dni - a jak będą negatywne efekty to zmniejszyć moc.
77rpmm
Sadzonka
Posty: 38
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: 77rpmm »

Czyli spokojnie dawać je na flo? Dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 4x Jack Herer Indoor

Post autor: szkolaziola »

Tak, 2-3 tygodnie temu :D
ODPOWIEDZ