Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Houston we have a problem ?

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Houston we have a problem ?

Post autor: szkolaziola »

Nooo topki fajnie wyglądają. Jak na ten stan liści i to że jeszcze jak mają 3 tyg to SUPER!

Generalnie tak, schodzi się z nawozów - ALE to się robi w przypadku kiedy te 2 tyg przed końcem masz ciemnozielone liście.
A ty już teraz masz większość żółtą i wybarwiającą się w jesienne barwy - ona już głoduje - na oko wygląda jakby jakieś 2 tygodnie temu powinna dostać dużą dawkę nawozu.
Teraz to już ciężka sprawa bo właśnie za 1-2 tygodnie powinieneś wyłączać nawóz - a ty go dopiero teraz dodasz - no ale wg mnie nie ma wyjścia - jak ich nie podkarmisz to zaraz zaczną gubić górne liście garściami. Nie jakąś ogromną dawkę - ale jedną pełną dawkę wszystkiego - w proporcji na kwitnienie - powinny dostać co namniej.
Michał83
Nasionko
Posty: 7
Rejestracja: 20.03.2024 09:04

Re: Houston we have a problem ?

Post autor: Michał83 »

Dzięki za odpowiedź, dostały co trzeba . Ogólnie karmiłem je raz w tygodniu , bałem się je przenawozic . Stan ich był jak dotychczas ok . Wydaje mi się że Hesi zaniża lekko dawki do minimum lub do średnich dawek . To są tylko moje spostrzeżenia. Jeśli chodzi o wegetacja to świetnie sobie radziły i dawki były odpowiednie, kiedy zaczęły kwitnąć , zauważyłem że te dawki są ciut za małe, ale z obawy o przenawożenie trzymałem się planu . Przy następnej uprawie pewnie coś poexperymentuje :) a może jakieś poleconko ? W sensie nawozów ;)
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Houston we have a problem ?

Post autor: szkolaziola »

Ja osobiście używam 3-częściowego zestawu Terra Flora 3-part od Terra Aquatica (GHE). Jest w wersji do wody miękkiej i twardej osobno.
Obrazek

Generalnie zwykle na kwitnieniu trzeba dawać większe dawki niż radzi producent - no ale trzeba wiedzieć co się robi - jak już masz z danym nawozem doświadczenie - tak w ciemno jak początkujący by dał x2 to kaplica prawdopodobnie ;)
ODPOWIEDZ