Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Czy to grzyb?

Pytania, uwagi i informacje dotyczące kursu uprawy konopi indoor
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Czy to grzyb?

Post autor: szkolaziola »

No chlor i sód. Nic ciekawego dla roślin. nie polecam :)
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Czy to grzyb?

Post autor: Beton »

StefanFlakon pisze: 09.02.2024 17:37 Nawet takim do podlewania.?
Wiem że są zmiękczacze do zmywarki lub pralki ale ten jest dedykowany do podlewania.
Obrazek
Dziwne teraz zeczy robią na internecie nie moge znaleźć składu więc obstawam że to ostra chemiaaaa.... kiedyś w ogrodniczym widziałem tabletki do deszczowki by uzdatnić deszczówkę do podlewania roślin i tam w składzie byl sam chlor i jakieś sole, dlamnie to zabujstwo dla mikroorganizmów w glebie. Po to zbiera sie deszczówkę by zdrową, czystą wodą podlewać rośliny??? A nie żeby tam chlor dodawać

Jeśli nie masz dostępu do Wody RO korzystaj z odstanej kranówki min 48/72h, nie dodawaj już calmaga, ewentualny niedobór uzupełniaj opryskiem, tyle mogę Ci podpowiedzieć, do tego nawozy dedykowane do wody twardej. Jakoś to będzie
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Czy to grzyb?

Post autor: Beton »

Masz EC metr??? To najtańszy miernik dostępny już nawet za 20PLN i działa prawidłowo byle kupić pozadne baterie, bo to dość proste urządzenie i uważam ze nie ma co droszego kupować,
Ph metr to już inna bajka,tu trzeba te 200PLN wydac i tak wydaje mi sie ze to przyblizone wskazania ale na potrzebe uprawy jest wystarczające przy częstej kalibracji i prawidłowym przechowywaniem elektrody. Ale budrzetowo polecam test kropekowy.
Jak tak wrzuć zdjecie z pomiaru/podczas pomiaru,
Może z Twoją kranówką nie jest tak źle,
StefanFlakon
Nasionko
Posty: 8
Rejestracja: 22.01.2024 18:39

Re: Czy to grzyb?

Post autor: StefanFlakon »

Sorry że nie odpowiadałem i dzięki za opinie.
Od razu chciałbym stwierdzić ze po ostatnich moich pomiarach zmiękczacz wody który jest na powyższych zdjeciach nie powoduje deklarowanych efektów chyba że mój miernik się rozkalibrował.
Będę go jeszcze sprawdzał przy następnej kalibracji.
Biorąc pod uwagę powyższe opinie nie używałem go do podlewania gdyż szkoda roślinek.
Także chcę przestrzec wszystkich przed kupowaniem tanich nawilżaczy. Ja takowy nabyłem, nie wiem z jakich komponentów się składa ale zauważyłem że przy pracy na sciankach i wlementach growboxa osadza się dziwny biały nalot a roslinki jak wyzej pisałem mają plamy i cytując klasyka "ciężko w życiu".
Po wyjęciu nawilżacza odżyły i dochodzą do siebie.
P. S.
Dołączę zdjęcie jak wyglądają teraz
Obrazek

Obrazek
StefanFlakon
Nasionko
Posty: 8
Rejestracja: 22.01.2024 18:39

Re: Czy to grzyb?

Post autor: StefanFlakon »

szkolaziola pisze: 09.02.2024 19:05 No chlor i sód. Nic ciekawego dla roślin. nie polecam :)
Witam, czy możesz mi powiedzieć czy ta wartość jezeli chodzi o PPM może być optymalna albo do przełknięcia?
Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 820
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Czy to grzyb?

Post autor: szkolaziola »

Co do nawilżacza to każdy zostawia taki osad mineralny - osad nie jest z nawilżacza tylko z twojej wody. W nawilżaczach trzeba używać wody demineralizowanej albo wody z filtra odwróconej osmozy i wtedy nie ma osadu i nawilżacz podziała 10x dłużej niż na kranówce.

Tak jest do przełknięcia ale to prawie jak karmienie jest. W tej wodzie jest mnóstwo minerałów - z czego część może być szkodliwa dla roślin - nie znam składu twojej wody.
StefanFlakon
Nasionko
Posty: 8
Rejestracja: 22.01.2024 18:39

Re: Czy to grzyb?

Post autor: StefanFlakon »

Super, Dzięki Wielkie za odpowiedź
ODPOWIEDZ