Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Post autor: szkolaziola »

Siemanko

Temperatury spoko, idealnie ustawione.

Z wodą jest ciężko w dużej doniczce. Ogólnie się podlewa jak doniczka jest lekka - bierzesz rant lekko miedzy 2 palce i podnosisz. Jak wymaga mniej siły do podniesienia niż torba cukru to podlewasz.
Tutaj na oko wydaje mi się, że da dużo dajesz póki co bo mają ciężkie i grube od wody liście.

Miernik wilgotności jest spoko - ale istnieje tylko jeden który działa: Blumat Digital Moisture meter
Cała reszta - takie na metalowym patyku wciskanym w ziemię to gówno niewarte dziesięciu groszy - możesz od razu wywalić - to tylko przeszkadza i NIGDY nie pokazuje prawdziwych wyników.
77rpmm
Sadzonka
Posty: 40
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Post autor: 77rpmm »

03.02.2024 - rośliny mają się dobrze, tak myślę. Słuchają łagodnej muzyki, dostają pić co 2-3 dni, co 2-3 podlania wodą następne jest z dodatkiem BioBizz Grow. Czasem zrobię im oprysk z BioBizz Grow na noc - dodałem 0.5ml na 0.7l wody i tym je pryskałem przy podlaniu. Dziś podam im Bactrex.

Czy już powinienem bardziej je naginać? Flower Power nieco niższy od dwóch pozostałych. NAwilżacz chodzi cały czas utrzymując 60-70% wilgotności. Grzejniki dogrzewają - kupiłem je zdecydowanie za małe, następny będzie dużo większy. Zastanawiam się też nad nawilżaczam, który będzie mógł odpalać się automatycznie w zależności od czujnika.

Dobrze idą?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Post autor: szkolaziola »

Ogólnie okej - ale nadal maja objawy przelania - więc za często woda.

Naginać możesz kiedy chcesz - choć teraz to już bardzo późno. Nagina się zwykle 1-2 tygodniowe sadzonki bo są miękkie - teraz znacznie wzrośnie ryzyko złamania.

Z nawozem też bym uważał bo już zaczynają ci się palić końcówki liści co oznacza nadmiar nawozów.

A do nawilżacza możesz kupić taki sterownik - pozwala odpalać zarówno nawilżacz jaki i osuszacz jeśli trzeba - ustawiasz min i max i reszta dzieje się sama :) No ale super tani nie jest
https://www.amazon.pl/Inkbird-IHC-200-w ... 017UAMZ0K/
77rpmm
Sadzonka
Posty: 40
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Post autor: 77rpmm »

Trochę je podgoliłem - ciąć więcej, czy tak wystarczy? Tak i tak nie ma zbyt dużo światła... Nie wiem czy nie zrobić trochę więcej i pozwolić, by teraz szły do góry.

Sterownik nawilżacza to ja mam jakiś z systemu - czy to TpLink czy coś podobnego - bardziej zastanawia mnie kwestia nawilżacza. Polecisz coś?
Mój jest o tyle beznadziejny (tak samo, jak wiatrak kolumnowy - kolumna z marketu) - że ma dotykowy włącznik. Po tym, jak dostanie prąd, trzeba go ręcznie nacisnąć na włączniku. Ja myślałem tak - higrometr smart do namiotu, połączony z gniazdkiem smart - jak wilgotność wpadnie poniżej jakiejś wartości to w gniazdku załącza się prąd i automatycznie nawilżacz zaczyna działać. Mam dokładnie tak ustawione te grzejniki rurowe i to się sprawdza.

Polecisz mi jakieś sprawdzone urządzenie?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Post autor: Beton »

Cześć mialem sie nie odzywac w temacie by Twoj dziennik uprawowy byl ladny i schludny. Piękna dyskusja, Tylko myślę że nie dokonca słuchasz rad naszego Admina bo Twoje rośliny strasznie smuto wyglądają, wiem że zmiany u roślin nie będą widoczne z dnia na dzień, ale według mojej oceny kondycja roślin nie zmienia się o kilku Tygodni:
Tu się zaczyna
08.01.2024
Obrazek
07.02.2024
Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Post autor: szkolaziola »

Kurde ciężko coś polecić bo ja kupuję po prostu pierwszy najtańszy z Amazona albo jakiegoś MediaMarkta który ma duży zbiornik (6+ litrów) i NIE ma nic dotykowego właśnie - to podstawa.

A z dedykowanych (no ale to już kosztuje) to np jest od razu z sondą i sterownikiem taki od Spider Farmera:
https://spiderfarmer.eu/products/6l-coo ... umidifier/


No i one są albo ciągle przelane - albo przenawożone - bo to podobnie wygląda.
Walcz, walcz ale łatwo nie będzie :)
77rpmm
Sadzonka
Posty: 40
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Post autor: 77rpmm »

Beton pisze: 07.02.2024 16:12 Cześć mialem sie nie odzywac w temacie by Twoj dziennik uprawowy byl ladny i schludny. Piękna dyskusja, Tylko myślę że nie dokonca słuchasz rad naszego Admina bo Twoje rośliny strasznie smuto wyglądają, wiem że zmiany u roślin nie będą widoczne z dnia na dzień, ale według mojej oceny kondycja roślin nie zmienia się o kilku Tygodni:
Tu się zaczyna
08.01.2024
Obrazek
07.02.2024
Obrazek
Odzywaj - jestem otwarty na wszelkie uwagi i krytykę - na tym się człowiek najwięcej uczy. Staram się słuchać, staram się wyciągać wnioski i uczyć na błędach. To moja druga uprawa w życiu... I i tak jest dużo lepiej, niż za pierwszym razem ;) Jeśli masz jakieś uwagi czy propozycje - dawaj znać.
77rpmm
Sadzonka
Posty: 40
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Post autor: 77rpmm »

szkolaziola pisze: 07.02.2024 23:10 Kurde ciężko coś polecić bo ja kupuję po prostu pierwszy najtańszy z Amazona albo jakiegoś MediaMarkta który ma duży zbiornik (6+ litrów) i NIE ma nic dotykowego właśnie - to podstawa.

A z dedykowanych (no ale to już kosztuje) to np jest od razu z sondą i sterownikiem taki od Spider Farmera:
https://spiderfarmer.eu/products/6l-coo ... umidifier/


No i one są albo ciągle przelane - albo przenawożone - bo to podobnie wygląda.
Walcz, walcz ale łatwo nie będzie :)
Właśnie odstawiłem im nawóz - prawie nie daje. I jestem bardzo oszczędny w podlewanie, ale może faktycznie - wciąż za dużo. Dziękuje za uwagę, będę tu bardziej czujny.
77rpmm
Sadzonka
Posty: 40
Rejestracja: 02.01.2024 17:27

Re: Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Post autor: 77rpmm »

13.02.2024 - rośliny nadal oszczędnie dostają nawóz. Dziś pierwszy raz dostały odrobinę BioGrow - tak, lecą cały czas na wodzie. Podlewam co 3 dni, jak doniczki są lekkie. Dzielę im po ok 800-900ml wody - na oko. Dziś było bardzo sucho, zrobiły się takie "wiotkie, klapnięte". Teraz przed spaniem zrobiłem im jeszcze lekkie golenie - wycinam liski, które i tak mają mało światła, idą do środka rośliny i raczej nic z nich by nie było.

Rzucisz okiem, czy dobrze idą? Jakieś tip y? Czy lecieć tak, jak cały czas?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Indor - Power Flower, 2x Critical Kush

Post autor: szkolaziola »

Coś jest nie tak - smutno wyglądają, liście leżą.
Może przez to przesuszenie - bo nie można doprowadzać do klapnięcia z przesuszenia - wtedy w korzeniach zostaje sama sól i je zatruwa.
Masz zdecydowanie problem z pH strefy korzeniowej - i być może z zasoleniem. One teraz będą miały duże problemy z pobieraniem składników odżywczych i szybko zaczną zrzucać liście.
Musisz zrobić podlewanie do 10% runoffu i sprawdzić EC oraz pH tego co wypłynęło na czystą podstawkę czy jakiś tam inny pojemnik.
ODPOWIEDZ