Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

2 automaty ts1000

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

szkolaziola pisze: 01.09.2023 17:43 To nie poirytowanie. Po prostu piszę że nie wiem jak robisz i podaję przykład jak można zrobić to źle.
Zwykle problemy wynikają stąd że ludzie mierzą coś co spłynęło po ściance albo ześlizgnęło się z hydrofobowej ziemi i się cieszą że pH jest takie same jak właśnie walali - no ale mierzą dokładnie co to wlali więc nic dziwnego :P

Ja się nie irytuję bo to nie moja uprawa :) Próbuję pomóc tylko.
Wiem wiem i tez to szanuje.

Czyli te moje 2700 us/cm to 2.7 ec tak? Dobrze to kminie?
Obrazek

To jest woda bez niczego 609 us/cm czyli 0.6 ec tak?
Muszę sobie zrobić bazę.
Bo skoro wyleciało 2.7 to kolejnym razem dam sama wodę i sprawdzę. Będę sprawa nawozy jeśli spadnie później 1.5 tak jak radziłeś.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 873
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: szkolaziola »

Prawie. EC to mierzony parametr. Elektrokonduktywność. Oba wyniki to jest EC tylko w innej jednostce - tak jak gramy i kilogramy to nadal ta sama waga tylko inaczej wyrażona.

2700 μS/cm to 2.7 mS/cm
Po lewo masz mikro-siemensy a po prawo mili-siemensy. 1000μS = 1mS

Jak czysta woda ma 600 μS/cm to nie nadaje się wcale do podlewania roślin. Ja miałem ogromne problemy jak moja woda miała 400.
Potrzebujesz filtra odwróconej osmozy.

Twój problem właśnie znaleźliśmy - sole i chloroaminy z wodociągów kumulują się w ziemi - i z każdym podaniem będzie gorzej. Coś tam zbierzesz oczywiście ale jak chcesz kolejną uprawę mieć lepszą to zainwestuj w 4 lub 5-stopniowy filtr odwróconej osmozy.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Ooo umnie woda z kranu też ma takie wysokie EC, tyle lat byłem nieświadomy I borykałem się strasznie z problemami, aż nie Powstała Szkoła Zioła po pierwszych lekcjach doszło do mnie ze przyczynom moich problemów może być woda, i po zakupie Filtra RO problem znikł zanim pozwoliłem sobie na filtr RO woda stala nie 24h tylko 72h +dzbanek Dafi odrobine pomoglo, w sumie moja woda miala w sobie wszystko oprócz magnezu /wapna albo jakieś związki co blokuja, przyswajanie tych minerałów, u ciebie byłem pewny że jest problem z pH, a tu proszę, fakt to woda może być twojim problemem, kiedyś oglądałem jakieś wideo o wodzie dla roślin i z tego co pamiętam jakieś związki sodu blokują przyswajanie pożywiania roślina, warto wspomniec iz soda oczyszczona nie powiną być używana jako pH+
Dużo osób się nie zgodzi I będą zwolennikami kraniki, ale nie wiemy co jest w naszych rurach,
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

szkolaziola pisze: 01.09.2023 23:25 Prawie. EC to mierzony parametr. Elektrokonduktywność. Oba wyniki to jest EC tylko w innej jednostce - tak jak gramy i kilogramy to nadal ta sama waga tylko inaczej wyrażona.

2700 μS/cm to 2.7 mS/cm
Po lewo masz mikro-siemensy a po prawo mili-siemensy. 1000μS = 1mS

Jak czysta woda ma 600 μS/cm to nie nadaje się wcale do podlewania roślin. Ja miałem ogromne problemy jak moja woda miała 400.
Potrzebujesz filtra odwróconej osmozy.


Twój problem właśnie znaleźliśmy - sole i chloroaminy z wodociągów kumulują się w ziemi - i z każdym podaniem będzie gorzej. Coś tam zbierzesz oczywiście ale jak chcesz kolejną uprawę mieć lepszą to zainwestuj w 4 lub 5-stopniowy filtr odwróconej osmozy.

No mogłem od tego zacząć.. jeśli teraz zacznę podlewać normalna woda poprawi to sytuacje?
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Sytuacja napewno się dalej nie będzie pogarszać, ciężko wypłukać to czego nie chcemy w donice,
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

Beton pisze: 02.09.2023 10:02 Sytuacja napewno się dalej nie będzie pogarszać, ciężko wypłukać to czego nie chcemy w donice,
Kupilem wode zrodlana w 5L butlkach I tym będę teraz podlewał. Nic więcej nie wymyślę w takim razie.

Mógłbyś jakiś flush spróbować zrobić?
Nie wiem czy to pomoże.
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Zawsze z tym problemy bo wypłukujemy z ziemi to co chcemy i czego nie chcemy, hm.., już chyba miesiąc kwitną??
Moim zdaniem teraz tylko badać prawidłowo runoff,
Z tą hydrofoboscia wody Admin ma Racje,
ogarnij sobie mydło potasowe, o którym mowa na lekcjach, i okaże sie nagle ze potrzeba więcej wody do runoffu , nie wiem jak to fachowo nazwac ale po prostacku: poprawi się migracja pierwiastków w glebie??? Ja to szczerze na 3 do 5 podlan daje 1ml na 5litrow wody jak widzę że woda stoji dłużej na wiezchu ziemi to zwiększam częstotliwość dawania mydła do wody.
sprawdź sobie EC tej wody żeby znowu nie było, z doswiadczenia kazda butelka bywa inna heheh
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: Beton »

Zapomniałem wspomnieć szkoda ze wydałeś kasę na te 2 nawozy zamiast kupić nawóz do pomidorów co Admin zalecał, tam raczej są wszystkie składniki, NPK, micro i makro elementy
Ty dałeś Tylko N gdzie panienki zaraz będą na full chciały kwitnąć i nie będą miały z czego bo podejrzewam że już się kończy PK w glebie
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 873
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: szkolaziola »

Flusha nie ma sensu na tym etapie. Podlewaj normalnie, nie za dużo, co 3-ci raz możesz dać z nawozami.

Z tą wodą butelkowana też trzeba uważać. Zwykle woda butelkowana do picia ma sporo sodu (czyli soli) i bicarbonaty - przeczytaj skład na butelce albo wrzuć wyraźną fotkę.
Jeśli już chcesz kupować to trzeba demineralizwaną/desytylowaną ze stacji benzynowej na przykład - taką do żelazek, maszyn, chłodnicy.

Na pewno pomoże używanie czystszej wody - w najgorszym razie zatrzyma problem a w najlepszym nawet poprawi ich stan.

No i co do nawozu to zgadzam się z @Beton - będziesz zaraz potrzebował PK więc nawóz azotowy to błąd - przyda się na kolejnego wega ale teraz potrzebujesz coś z wysoką dawka PK - nawet nie musi być dla konopi - nawozy dla pomidorów mają sporo PK.
ChinQuan
Konopia
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2023 15:10

Re: 2 automaty ts1000

Post autor: ChinQuan »

szkolaziola pisze: 02.09.2023 14:43 Flusha nie ma sensu na tym etapie. Podlewaj normalnie, nie za dużo, co 3-ci raz możesz dać z nawozami.

Z tą wodą butelkowana też trzeba uważać. Zwykle woda butelkowana do picia ma sporo sodu (czyli soli) i bicarbonaty - przeczytaj skład na butelce albo wrzuć wyraźną fotkę.
Jeśli już chcesz kupować to trzeba demineralizwaną/desytylowaną ze stacji benzynowej na przykład - taką do żelazek, maszyn, chłodnicy.

Na pewno pomoże używanie czystszej wody - w najgorszym razie zatrzyma problem a w najlepszym nawet poprawi ich stan.

No i co do nawozu to zgadzam się z @Beton - będziesz zaraz potrzebował PK więc nawóz azotowy to błąd - przyda się na kolejnego wega ale teraz potrzebujesz coś z wysoką dawka PK - nawet nie musi być dla konopi - nawozy dla pomidorów mają sporo PK.
Mam nawóz PK tez 13/14 mam tez ten coco B bo to wstaw był.

Wodę mam ale coś mi się wydaje ze właśnie dużo ma tych minerałów.. nie wiem ile powinny mieć wiec. Orzlo mo stwierdzić
Obrazek
ODPOWIEDZ