Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Nowy projekt. Tym razem się uda!

Chcesz podzielić się historią swojej roślinki?
Tutaj możesz prowadzić swój dziennik albo podlinkować dziennik z GrowDiaries.com
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Desfran wykiełkował 3.07 a dzisiaj 6.07 przesadziłem go do kubka. Kiełkownik jest za mały. Podsypałem mikoryzą i dzisiaj nie podlewam.

Obrazek



Bannana kush cake 11 dni od wykiełkowania:





Obrazek








Obrazek
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Siema!

Banana kush cake: 15 dzień
Desfran: 7 dzień

Dzisiaj przyszła pora podlać obie rośliny. Większą drugi a mniejszą pierwszy raz.
Problemy z przebarwieniami ustały na liściach na których się pojawiły za to zaczęły wychodzić na tych młodszych.
Desfran ma je od samego początku.



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

PH runoffu…(w obu przypadkach identyczne) Sensej miał racje.
Pytanie skąd taki niski wynik?
Czekać do kolejnego podlewania czy na świeżo przelać wyższym pH?

Obrazek

Tutaj runoff w ppm. Coś nie tak z miernikiem. Raz pokazuje przy wyniku x10 raz nie pokazuje.

Desfran w przeciwieństwie do banana kush nie dostał nigdy rootjuica i chyba dlatego miał niższe ppm, wyniosło 170 tylko dlaczego x10🤔🤔
Obrazek

Laski lekko się wyciągają więc chyba opuszczę trochę lampe. Póki co lecę na jednej. Dobrze? Czy lepiej włączyć dwie na niższej mocy?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: szkolaziola »

Miernik działa. Ma po prostu 3 pola na cyfry a wyniki ppm są od 0000 do 9999
więc jak masz poniżej tysiąca to pokazuje dokładny wynik np 456
a jak masz powyżej tysiąca to pokazuje 3 pierwsze cyfry od lewej i znaczek "x10" czyli np. dla wyniku 5678 pokaże: 567 x10

Ja na twoim miejscu bym ją już przesadził do świeżej ziemi - bo te liście to początki niedoboru jednak - więc w nowej ziemi będzie miała nowy nawóz - i w większej ilości ziemi będzie ci łatwiej poprawić pH. Po przesadzeniu możesz poczekać 1 dzień i podlać 10% objętości nowej doniczki o pH 7.0 żeby skorygować te niskie.

A liście wyglądają jak by miały za ciepło też więc z opuszczaniem lampy to nie wiem czy dobry pomysł, bo mają krawędzie/"zęby" liści lekko wygięte do góry już.
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Ale jak tam może być powyżej tysiąca? Przecież nic nie dawałem. Chodzi o to, że przy badaniu tej samej wody czasem pokazuje x10 a czasem nie
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: szkolaziola »

No jak jest na granicy czyli między 900 a 1100 to będzie skakało. To nie jest super dokładny sprzęt laboratoryjny, bo wtedy taki miernik kosztuje po 300-500 euro :)

Nagraj wideo jak robisz ten pomiar jak widać i wiadro i miernik i wynik bo musze zobaczyć czy coś nie robisz źle - czy to jednak wina miernika.

A czy może być powyżej 1000 to nie wiem. Generalnie tak - niektórzy mają w kranie wodę co ma 2000. A jak jest u ciebie to nie wiem konkretnie.
W ziemi też może być od zera do 3000ppm zależnie jaką się kupi - a czasem jak się zamiesza na workowaniu - można kupić taką co ma mieć 1000ppm a będzie miała dwa razy tyle - więc trzeba sprawdzać przed użyciem nowego wora.
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Nie. Wciąż się nie rozumiemy.
Mówię o sytuacji kiedy badam wodę i wychodzi powiedzmy 240ppm, czekam 5 minut badam tą samą wodę i wychodzi 240ppmx10.
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: szkolaziola »

No to jak tak to coś zjebane może. Kup inny i porównaj. Ale nie dałeś video więc nie potwierdzę że to na pewno nie twoja wina :)
Już widziałem ludzi robiących rzeczy jakie się filozofom nie śniły nawet więc NICZEGO nie wykluczam póki nie zobaczę
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Jestem zbyt zarobiony żeby nagrywać takie rzeczy. Generalnie jestem techniczny i obyty z elektronarzędziami więc ogarniam też ten miernik.

Zdejmuje osłonkę
Włączam miernik
Zanurzam sondę w cieczy
Czekam aż wynik się ustabilizuje
Odczytuje wynik
Wyłączam
Zakładam osłonkę

To nie tak, że nie nagram bo nie respektuje twojego zdania. Po prostu nie ma tu miejsca na błąd 🫡

Na pewno przesadzę rośliny tak jak mówiłeś.
Pytania:
Do następnej doniczki w kolejności czyli 3,6l czy 9l czy od razu 26?
Jeśli są wczoraj podlane to poczekać aż przerobią trochę tej wody czy przesadzać takie mokre?
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 872
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: szkolaziola »

Spoko. Ja ci nie każę nagrywać ;) Najwyżej nie dostaniesz pomocy o którą prosisz o tyle.

A pytam o takie rzeczy bo widziałem takich co nalewali od miernika, zanurzali miernik za płytko, za głęboko, źle go przechowywali, mierzyli końcem na którym nie ma sondy albo z zatyczką. Nie można zakładać nawet że ktoś umie użyć miotły, lepiej spytać :)

Doniczka to jaka chcesz. Ja nie wybieram ludziom jak uprawiają :D Ile masz miejsca i ziemi taką robisz doniczkę.
Jak nie umiesz podlewać - to jak najmniejsze i kilka przesadzeń - a jak umiesz to do docelowej.
LordViader
Sadzonka
Posty: 36
Rejestracja: 05.06.2023 07:51

Re: Nowy projekt. Tym razem się uda!

Post autor: LordViader »

Rzetelnie oglądam twoje filmy.
Mierzę w taki sposób co ty.
Mam wrażenie, że złościsz się trochę o ten filmik.
Jeśli od tego zależy czy mi pomożesz to nagram ale serio szkoda mi na to czasu a i tak niewiele go w ciągu dnia. Czy na potrzeby mojego projektu możemy założyć, że poprawnie dokonuje pomiaru? ✌️✌️✌️
ODPOWIEDZ