Od teraz możecie łatwiej dodawać zdjęcia do postów. Pod okienkiem wiadomości jest link "Dodaj zdjęcie do wiadomości" który to umożliwia.
Nie ma już za to podglądu w trakcie edycji i trzeba kliknąć "Podgląd" żeby zobaczyć jak będzie wyglądał post.
Mam nadzieję że to zmiana w dobrym kierunku.

Dobór wyposażenia - prośba o pomoc

Wszystko o uprawie w namiotach, szafach i pomieszczeniach uprawowych
Awatar użytkownika
Abaddon
Sadzonka
Posty: 41
Rejestracja: 10.02.2023 20:09

Re: Dobór wyposażenia - prośba o pomoc

Post autor: Abaddon »

Skunkskie ja zamawiałem od „powerseed” na allgr
Powinien mieć wszystko czego potrzebujesz
Pamiętaj, jeśli w PL, to nie na siebie, nie na swój adres ani żaden inny łatwy do powiązania z Twoją osobą - ostatnio trochę doedukowalem się na temat lipy przy uprawach, w skrócie Panowie potrafią pojawiać się kilka miesięcy po takich zakupach, rzadko tak, ale warto uważać
Awatar użytkownika
Abaddon
Sadzonka
Posty: 41
Rejestracja: 10.02.2023 20:09

Re: Dobór wyposażenia - prośba o pomoc

Post autor: Abaddon »

I tak jak Szkół napisał - dla wentylatora 150mm, taka sama rura, wchodzi idealnie, na ciasno. Przekonasz się ze to nie są skomplikowane zakupy. W sklepie który zaproponowałem kupisz tez takie rzeczy jak doniczkic podstawki, podstawowe nawozy, substrat glebowy czy mikoryzę 😉
Zdaje się ze budżet Cię specjalnie nie ogranicza, wiec polecam po prostu zrobić przegląd wszystkich produktów w interesującej Cię kategorii,
skunkman
Kiełek
Posty: 10
Rejestracja: 21.01.2023 12:05

Re: Dobór wyposażenia - prośba o pomoc

Post autor: skunkman »

Adres zawsze mogę podać inny, pytanie tylko co z danymi z konta do wykonania przelewu?
Awatar użytkownika
Abaddon
Sadzonka
Posty: 41
Rejestracja: 10.02.2023 20:09

Re: Dobór wyposażenia - prośba o pomoc

Post autor: Abaddon »

Najlepiej jeśli dasz jakiemuś ziomowi, komukolwiek zaufanemu hajsy, ta osoba zrobi przelew dla sklepu
Telefon tez nie swój wiadomo
Ludzie znający temat z autopsji, którzy pojawiali się na kanale Mestosława, twierdzą ze policja okazuje nakazy lub rzeczy pochodne firmom kurierskim, które dostarczaj przesyłki z dużych poważnych sklepów growerskich, wiec nic na siebie bo w ciągu kilku miesięcy potrafią zapytac czy mogą się u Ciebie rozejrzeć, jeśli an to im nie pozwolisz, to sami wejdą i tak - niestety 4 lata temu zmieniły się ogolnie to ujmując uprawnienia i swoboda policji, mogą wejsc mając podejrzenie, również fikcyjne. Przy okazji wspomnę, ze mogą nawet przeszukać każdego mieszkańca polski i to włącznie z wsadzaniem ręki w dupe - serio serio, masakra
skunkman
Kiełek
Posty: 10
Rejestracja: 21.01.2023 12:05

Re: Dobór wyposażenia - prośba o pomoc

Post autor: skunkman »

Admin, kontynuując wątek, chciałbym zadać kilka pytań.

Jak zamontowana jest lampa, jakie uchwyty? Możesz pokazać Zdjęcie górnej ściany boxa.Chodzi o rozmieszczenie belek pod montaż lampy oraz filtra.

Jak pozostawić otwarty dolny wlot powietrza aby zachować podciśnienie dla napływającego świeżego powietrza? Coś wstawić? Możesz pokazać jak to wygląda u Ciebie?

Na jakiej wysokości zamontować pierwsza oraz druga siatkę? Trzeba to tego montować dodatków słupki w boxie?

Jaka odległość lampy na weg oraz na flo? Jaka odległość przy kiełkowaniu?

W jaki sposób zbijać/podnosić pH oraz EC?

Co myślisz o wodzie ze źródła? Kilka kilometrów ode mnie jest dostęp do wody ze źródła. Pytanie czy taka woda się nada.

Co sądzisz o deszczówce?

Z góry dzięki za cierpliwość i pomoc ;)
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Dobór wyposażenia - prośba o pomoc

Post autor: szkolaziola »

Różnie się montuje - można kupić takie opaski - nazywa się to "Garden Highpro Procufs" - nie znam polskiej nazwy ani czy istnieją zamienniki

Większość używa sposobu montażu na regulowanych sznurkach z haczykami albo karabińczykami na końcach - w sklepach to jest jako "wieszak do lamp" "wieszak z regulacją wysokości" - czasami są dołączone do lampy. Różnie to bywa.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

O ciśnienie nie ma się co martwić. Wyciąg zazwyczaj zapewnia taki ciąg że namiot prawie się zapada do środka :D
Ja nam w jednym namiocie takie siatkowe okna na dole jako wloty które można zasłonić ciemnym materiałem na rzep - ja je "uchylam" tak żeby jak najmniej światła wpadało.
W drugim namiocie mam od producenta takie specjalne filtry z układem zapewniającym brak przedostawania się światła.
Nie wiem to ty masz i o co dokładnie pytasz :)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Siatkę ScrOG montujemy 1-2cm poniżej wysokości na jakiej są czubki roślin w momencie montażu, z drugą to samo tylko 7-14 dni później

Odległości od lampy nie da się ocenić zdalnie - wszystko zależy od konkretnej lampy, konkretnego namiotu, rozłożenia doniczek i innych czynników.
Musisz na oko ustawić ok 40cm i obserwować rośliny - tutaj mówię jak reagują na za dużo i za mało światła, a jak na idealną ilość: https://szkolaziola.pl/lekcje/lekcja-6- ... mnosc.html

pH zmieniamy używając odpowiednich odczynników - kupuje się to jako pH+ i pH-
EC podnosi się po dodaniu czegokolwiek do roztworu, jedyna możliwość zmniejszenia go to domieszanie więcej czystej wody.

Woda ze źródła raczej okej - musiałbyś sprawdzić jej EC i pH. Ciężko ocenić w ciemno.

Deszczówka jest prawie jak woda destylowana - tylko trochę zanieczyszczona bo bierze syf z dachu, ptasie kupy, larwy komarów, siarkę w przypadku kwaśnego deszczu itd - więc jest tu dużo zmiennych i ciężko ufać takiemu źródłu wody. No i w zimę na przykład nie ma deszczówki ;)
Awatar użytkownika
Beton
Buh
Posty: 164
Rejestracja: 09.04.2023 03:07

Re: Dobór wyposażenia - prośba o pomoc

Post autor: Beton »

O wodę pytalem Admina, bardzo mi pomógł według mnie filtr RO. Najmniej problemowy viewtopic.php?t=26
Może pomoże
skunkman
Kiełek
Posty: 10
Rejestracja: 21.01.2023 12:05

Re: Dobór wyposażenia - prośba o pomoc

Post autor: skunkman »

Admin, dzięki wielkie za odpowiedź.

Obawiam się teraz tylko że odwaliłem inną maniane, która spędza mi sen z powiek. Mam namiot 120x120. Kupielm do niego Lumateka Zeus 600w pro. Oprawa mieści się na styk w boxie. Mam tylko nadzieję że nic się złego nie stanie. Nie wiem co mnie poniosło z tym zakupem...
Awatar użytkownika
szkolaziola
Administrator
Posty: 826
Rejestracja: 28.06.2022 17:13

Re: Dobór wyposażenia - prośba o pomoc

Post autor: szkolaziola »

Też nie wiem :P
Lampa zajebista, ale u mnie jest Mars Hydro FC4800 (466W) i na 100% to jest już na granicy tego co można dać - mocniejsza by mi popaliła wszystko - więc raczej jej nie wykorzystasz w 100% - no ale jakość wykonania i spektrum ma wyborne.

Co do wymiarów - te lampy raczej się nie grzeją ale musisz sprawdzić po odpaleniu wszystkie krawędzie które będą dotykały boxa (jak wyciąg włączysz to będą na 100%) i pomacać je po kilku godzinach pracy - jak dla ręki będą okej żeby dotknąć to jest okej i nic się nie spali :D
ODPOWIEDZ